Jump to content

AM SAU NU BLUETOOTH


Recommended Posts

AM O NELAMURIRE CU TELEFONUL ,AM COMENZILE PE VOLAM DAR NU AM LOC ANUME PENTRU TELEFON,CUM AS PUTEA AFLA DACA AM BLUETOOTH SAU NU...SI DACA NU AM BLUETOOTH LA CE-MI FOLOSESC COMENZILE PENTRU TEL.DE PE VOLAN.MA POATE AJUTA CAREVA...AM INCERCAT SA CAUT CU TEL NOKIA E 65 DAR NU SE CONECTEAZA, NU-MI GASESTE NICI UN BLUETOOTH ACTIV,AR TREBUI ACIVAT DE-UNDEVA.VA MULTUMESC :) :) :) :) :blink:
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca s-a pus pe E46.

ba chiar exista bluetooth din fabrica pe e46 din 2004, pentru ca am si eu si multi altii.ca sa stii daca ai bluetooth, in consola centrala langa butonul de avarii si inchidere centralizata trebuie sa ai un fel de spatiu de suport de telefon, dreptunghiular, care sa aiba un buton mic dreptunghiular cu semn pe el ca pe butonul de bluetooth(de telefon) de pe volan.

incerc sa fac o poza ca sa fiu mai clar desi situ sigur ca exista pe forum o poza cu asa ceva.daca poate cineva sa posteze, cred ca am lamuri definitiv problema.

bafta!

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca s-a pus pe E46.

ba chiar exista bluetooth din fabrica pe e46 din 2004, pentru ca am si eu si multi altii.ca sa stii daca ai bluetooth, in consola centrala langa butonul de avarii si inchidere centralizata trebuie sa ai un fel de spatiu de suport de telefon, dreptunghiular, care sa aiba un buton mic dreptunghiular cu semn pe el ca pe butonul de bluetooth(de telefon) de pe volan.

incerc sa fac o poza ca sa fiu mai clar desi situ sigur ca exista pe forum o poza cu asa ceva.daca poate cineva sa posteze, cred ca am lamuri definitiv problema.

bafta!

Salut..am inteles unde spui tu,dar eu am aceea gaura(so chemam asa)dar are un fel de capac si nu ie nici un buton in-nauntru sau pe langa,exista doab butonul de blocat usile si cel de avari...altceva nimic....

post-7061-1201099270_thumb.jpg

post-7061-1201099295_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca s-a pus pe E46.

ba chiar exista bluetooth din fabrica pe e46 din 2004, pentru ca am si eu si multi altii.ca sa stii daca ai bluetooth, in consola centrala langa butonul de avarii si inchidere centralizata trebuie sa ai un fel de spatiu de suport de telefon, dreptunghiular, care sa aiba un buton mic dreptunghiular cu semn pe el ca pe butonul de bluetooth(de telefon) de pe volan.

incerc sa fac o poza ca sa fiu mai clar desi situ sigur ca exista pe forum o poza cu asa ceva.daca poate cineva sa posteze, cred ca am lamuri definitiv problema.

bafta!

Salut..am inteles unde spui tu,dar eu am aceea gaura(so chemam asa)dar are un fel de capac si nu ie nici un buton in-nauntru sau pe langa,exista doab butonul de blocat usile si cel de avari...altceva nimic....

mda..mai exista si varianta de verificare a existentei microfonului in plafon, dar in cazul tau e foarte clar din cele 2 poze..NU ai bluetooth!,ce ai tu e doar un spatiu de depozitare si nu ai butonul despre care ti-am vorbit, cum bineinteles nu ai nici microfon in plafon.iar butonul de pe volan e "preechiparea" masinii pentru un eventual upgrade in caz ca vrei sa-ti montezi ulterior un sistem bluetooth, dar care in varianta originala la bmw, cum ti l-ar fi instalat aia din fabrica e vreo 700 euro :blink: sau in orice caz..medalie la aruncat cu banii..deci oamenii au trase firele peste tot prin masina si tu trebuie sa-ti cumperi kit-ul de vreo 3 piese care costa obscena suma in caz ca vrei neparat sistem hands-free original bmw.. :)

 

...cu alte cuvinte las-o moarta..daca asa ai nimerit masina asta e.. ca de exemplu si eu mor de ciuda ca nu am spot-uri in loc de luminile interioare standard dar nu dau 200 de euro pe asa ceva..si ma enerveaza la culme ca nu am lumini la picioare, dar asta e..o sa am mai multa atentie la dotari cand voi cauta urmatoarea masina...

Edited by essergio
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
pt cei care nu au BT si au car kit pt un anume telefon ce solutii sunt de adaptare BT? Vazusem pe site la bmw, un fel de telefon (de fapt un adaptor BT care se pune in soclu si se conteaza la telefon), dar nu mai sunt de vanzare. Alte solutii ?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Telefonul cauta bluetooth-ul masinii sa se conecteze, nu invers....sau, ma rog, asa a mers mai usor la mine....deci, din telefon "add pairing device", daca gaseste masina, setezi parola si restul....daca nu...vorba cantecului "cine are noroc are....cine n-are, n-are...."
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
AM O NELAMURIRE CU TELEFONUL ,AM COMENZILE PE VOLAM DAR NU AM LOC ANUME PENTRU TELEFON,CUM AS PUTEA AFLA DACA AM BLUETOOTH SAU NU...SI DACA NU AM BLUETOOTH LA CE-MI FOLOSESC COMENZILE PENTRU TEL.DE PE VOLAN.MA POATE AJUTA CAREVA...AM INCERCAT SA CAUT CU TEL NOKIA E 65 DAR NU SE CONECTEAZA, NU-MI GASESTE NICI UN BLUETOOTH ACTIV,AR TREBUI ACIVAT DE-UNDEVA.VA MULTUMESC :) :) ;) :) :)

trebuie sa ai acolo sub cotiera un buton si un suport pt telefon, si un grilaj negru deasupra de oglinda retrovizoare, daca nu ai inseamna ca nu ai bt.

eu am si masina e din 2004, e foarte folositoare chestia daca mergi la drum lung, iti arata pe displayul de navi si cine te suna... citesti sms-urile etc

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salut,

Am si eu o mare dilema...

Am un X5 model american 2005. Nu am nici soclu de telefon nici butonul din consola.

Cand apas pe volan se activeaza bluetoothul masini. cel putin asa apare pe telefon: BMW si codul masinii.

Din pacate fostul proprietar nu mi-a dat codul masinii.

Am fost la BMW Iasi pentru pentru a afla codul bluetooth.

In urma diagnozei cei de la BMW Iasi au spus ca nu am bluetooth pe masina.

 

Nu mai inteleg nimica... Sunt cei de la BMW Iasi prea "meseriasi" sau chiar masina nu are bluetooth?

Cum pot afla codul de la bluetoothul pe care il gaseste telefonul meu?

 

Am cautat in partea stanga spate vreun aparat care sa aiba scris un cod pe el dar lipseste si acolo eticheta pe el

 

PS: nu au stiut sa dea o explicatie de ce telefonul imi gaseste bluetoothul ala

Edited by Cristi C.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Saulut.

Am un e46 facelift 2002 cu navigatie mica si telefon siemens fara fir.

Ambele functioneaza perfect inclusiv comenzile de pe volan.

Ceea ce ma intereseza este daca am si modul bluetooth (nu cred insa) si ce ar trebui sa cumpar ca sa reusesc sa conectez un samsung galaxy sII prin bluetooth la sistemul masini?

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.