Jump to content

BMW Seria 3 E46


Bogdanel

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Salut. Am si eu un 318i 143cp N42 transmisie automata ,Probleme: 1.am croncanit`u ala de diesel enervant , 2.uneori cand opresc motorul parca scapa pe undeva presiune,3. cam puturoasa, 4. consum cam maricel uneori ajunge si la 14 in oras.Am tot citit pe aici si am constatat ca problema se invarte pe langa valva DISA si valva PCV. daca puteti explicati`mi si mie unde sunt aceste valve pozitionate, eventual ceva poza daca puteti pune m`ar ajuta enorm.. nu ma pricep la capitolu asta si ce am gasit poze si filmulele sunt pentru modelu celalalt de motor.Pe la Constanta am fost pe la vre 2 test`ere , rezultate diferite, unu catalizatoru si senzor axa cu came, iar cel deal doilea tester doar sonda lambda. care spune adevarul nu stiu.asa ca poate se gaseste pe aici cineva care a avut aceste probleme si a gasit rezolvarea lor.Ms
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ajutatima va rog!!!

 

Vreau sa schimb cauciucurile de vara care sunt 255/35/18, problema e urmatoarea , as dori sa pun cauciucuri 255/40/18 ar fi vreo problema ?

Mentionez masina mea este un BMW e46 330CI Coupe din 2001

 

Problema va fi ca cele de 255/40/18 o sa fie mai inalte

Link to comment
Share on other sites

salut, am si eu o mica problema : imi vibreaza masina cand o accelerez(cand o fortez practic). mentionez ca am schimbat bucsa din spatele grupului, si tind sa cred ca asta ar fi cauza. INTREBAREA ar fi daca trebuie cacuta o geometrie , centrare, verificare positie grup sau ceva de genul. consider ca am pus bucsa noua exact cum era si cealalta( diferenta de maxim 2,3mm). am mai observat un mis ''joc'' la crucea cardanica ,cea din spate de langa grup

 

Multumesc, bobby

 

masina 320d e46 100kw :D sorry

Link to comment
Share on other sites

Astept oferte pentru 320 d , maxim 2000 cmc, o versiune cu un consum acceptabil. As fi recunoscator daca m-ati ajuta. Doresc ceva de prin imprejurimi ( Constanta, Bucuresti, Tulcea) Eu locuiesc in Constanta. Pret maxim 6500 EURO Edited by alxbmws3
Link to comment
Share on other sites

Vreau sa-mi achizitionez un 318d sau 320d e90 pana in 10,000 euro , a mai cumparat cineva pana acum un e90 .. ma intereseaza ce probleme au masinile SH pana in 10,0000E max170,000km , ca na la banii astia trebuia sa cada ceva dupa 2,000km care ii fac eu in primele saptamani .. sunt nou in marca BMW ! Edited by Cali
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.