Jump to content

Haideti sa sprijinim initiativa de scoatere a taxei de prima inmatriculare!


Guest coolshark

Recommended Posts

Guest coolshark

De cand Realitatea TV a luat pe umerii sai mediatizarea efectelor negative ale taxei de inmatriculare, aceasta problema a inceput sa capete din ce in ce mai multa amploare.

 

Pozitia romanilor fata de aceasta taxa, impovaratoare si abuziva, nu mai este un secret.

Desconsiderarea noastra, a tuturor, pentru toata aceasta clasa politica de hoti si marsavi care se numesc parlamentari + guvern (in frunte cu Tariceanu) a devenit publica.

 

Ei bine iata ca acum avem si noi posiblitatea de a face ceva concret, in afara de a ne vaita pe forumuri...

 

Petitia pentru eliminarea taxei de prima inmatriculare este deja disponibila la TOATE SEDIILE ACR din tara. Mergeti si semnati! Dovediti tuturor, si mai ales voua, ca nu sunteti indiferenti!

 

Eu am aflat abia ieri despre acest lucru. Azi am fost si am semnat. Cand am intrat in oficiul ACR din Iasi, primul lucru care m-a intrebat D-na de acolo a fost daca stiu de petitie. Iata deci ca suntem sustinuti si de ACR.

 

Trebuie doar sa fim uniti ca sa ne dovedim puterea.

Daca reusim sa adunam 100.000 semnaturi, taxa poate fi eliminata!

Ginditi-va!!!

 

Mai mult ... sunt convins ca informatiile circula si pe alte forumuri. Totusi, pentru orice eventualitate, transmiteti-le si voi mai departe ...

Eventual chiar rog un moderator sa faca acest topic sticky ...

Link to comment
Share on other sites

Guest coolshark

Wow, ce reactii interesante! Nu ma asteptam ...

Daca-i asa, dragilor, pai voi chiar meritati taxa asta!!! (si zic asta fara a incerca sa jignesc pe cineva, e doar o constatare).

 

Macar spuneti clar: "Mai coolshark-ule, lasa-ne in pace ca noua ne place taxa asta, o iubim, si o vom plati cu cea mai mare placere de cate ori avem ocazia...".

 

P.S.+offtopic: Stiti ca se scumpeste gazu'? Ce mai conteaza, nu?

Link to comment
Share on other sites

daca ziceai de gaz e alta treba

deci hai ca sa intelegi si tu...iti mai explic inca o data:astia(parlamentarii) cand au propous taxa care a intrat la 1 ian 2007 au votat-o TOTI

si acum opozitia se bate cu pana in piept care mai de care sa o scoata....asta e un jmen ieftin ca sa arate cat tin ei la popor si cat sunt de preocupati...un jeg

vin alegerile...si o sa-i auzi:"Noi iubim tara,noi iubim poporul,noi am scos taxa de prima inmatric,o taxa ilegala"

asa ca nu ne lua tu pe noi curve batrane ca meritam taxa si ca bla bla bla...nu tine aici,serios

hai pa

Link to comment
Share on other sites

Wow, ce reactii interesante! Nu ma asteptam ...

Daca-i asa, dragilor, pai voi chiar meritati taxa asta!!! (si zic asta fara a incerca sa jignesc pe cineva, e doar o constatare).

 

Macar spuneti clar: "Mai coolshark-ule, lasa-ne in pace ca noua ne place taxa asta, o iubim, si o vom plati cu cea mai mare placere de cate ori avem ocazia...".

 

P.S.+offtopic: Stiti ca se scumpeste gazu'? Ce mai conteaza, nu?

nici noua nu ne place taxa asta.eu cel putin am semnat vreo 10 astfel de "petiii" pana acum.asta e doar o mare vrajeala.

 

pai daca e asa Dane...ne asociem

facem si una LOW COST...cu femei 30-35 ani...de la 1Euro

sper ca o sa acordati reducere studentilor si pensionarilor :) :) :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Guest coolshark

@Tesio: Ceea ce spui tu este perfect valabil si real. Problema este insa alta: noi, ca romani, avem o viata foarte complicata, impozitele ne indoaie, preturile la terenuri si apartamente sunt printre cele mai mari din Europa, toti cei care ne conduc nu stiu cum sa faca sa traga mai mult din buzunarele noastre. Iar noi, ca cetateni, nu avem nici o putere (puterea exprimata prin vot este exclusa, ca nu avem ce vota!).

Prin urmare este extrem de frustrant sa realizezi toate astea si sa nu poti face nimic. Multi pleaca din tara, dar asta nu e o solutie.

Eu vad in petitia asta un mijloc de a face in sfarsit CEVA. Chiar daca nu are foarte multe sanse, macar este o incercaree. Nu am stat degeaba. Sunt de acord ca si asta este un joc politic, totul azi este un joc politic, dar macar asta e o kestie in favoarea noastra. Semnand chestia asta, macar simt ca am facut ceva in folosul meu si al vostru, nu impotriva noastra, cum fac toti. Daca tu crezi ca se mai poate face si altceva, mai eficient sau mai puternic, atunci spune, ca eu nu stiu ...

Link to comment
Share on other sites

am semnat si eu saracia aia de petitie...parca pe siteul realitatii...

dar citeste legea....nicio petitie nu are puterea de a schimba vreo lege...Scurt!

citestea legea 233 /2002 parca

 

Eu vad in petitia asta un mijloc de a face in sfarsit CEVA.

daca vrei sa vezi ceva concret, pune mana pe un topor, eu iau o coasa, Tesio o furca, dan98 un Molotov si hai din piata in piata pana in victoriei...

nu merge...am incercat sa parchez in sosea in fata la Guvern...am incuiat masina si am dat sa fug...m-a somat ala...m-am kkt pe mine de ras,zic"Du-te dracului de aparator al tarii,uite unde era soimu patrei",a vrut sa cheme Politia,dar am plecat repede

Link to comment
Share on other sites

Eu vad in petitia asta un mijloc de a face in sfarsit CEVA.

daca vrei sa vezi ceva concret, pune mana pe un topor, eu iau o coasa, Tesio o furca, dan98 un Molotov si hai din piata in piata pana in victoriei...

 

 

Molotov nu era si ceva din bere + votca? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Mai mult ... sunt convins ca informatiile circula si pe alte forumuri. Totusi, pentru orice eventualitate, transmiteti-le si voi mai departe ...

Eventual chiar rog un moderator sa faca acest topic sticky ...

Daca nu trimiti la inca 10 prieteni din lista ta o sa mori in chinuri!

Link to comment
Share on other sites

Ce dulce e RealitateaTV cu faza asta... Traisca Base si PDL! Ce mai conteaza ca PD - prin Sulfina Barbu e parintele moral al taxei... :blink: Bate vantu, ne sucim, ce dreaq.

 

Am semnat j'de petitii... Avem destule topicuri si poll-uri privind taxa asta. Bafta in demersuri. Insa dincolo de petitia Realitatea TV e nevoia de rating si atat.

 

Sticky ?!?!?! :)

 

Se inchide!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.