Jump to content

"Inspection" pe bord


Recommended Posts

Sorry ... care e diferenta intre cele doua?

la mine mi se aprind niste patratele in bord - care imi arata cit mai am pana tb sa schimb uleiul ..

40689[/snapback]

 

Si tie cand ti se vor termina patratelele ti se va aprinde Oil Service si Inspection.

Link to comment
Share on other sites

oil service e clar ce inseamna, da'inspection?toate celelalte?

tot e34... ca la xpander...

merci!

41251[/snapback]

 

Inspection este un cumul de verificari care se face la un anumit interval. Exista Inspection I, mai succinta, si Inspection II mult mai complexa. Stabilesti sa zicem ca momentul asta in care ti-a aparut Inspection este I. Data viitoare cand iti apare va fi II si tot asa.

Link to comment
Share on other sites

Inspection este un cumul de verificari care se face la un anumit interval. Exista Inspection I, mai succinta, si Inspection II mult mai complexa. Stabilesti sa zicem ca momentul asta in care ti-a aparut Inspection este I. Data viitoare cand iti apare va fi II si tot asa.

41252[/snapback]

 

 

a-ha....!si cate inspections ,,e,,?

Link to comment
Share on other sites

Pai e inspection 1 si 2.Dupa care se repeta :)

 

S-au gandit ca nu are rost sa puna si 3.Poate cumperi o  masina.....noua :blink:

41260[/snapback]

 

 

cool aia cu masina noua!

inspection 1 si 2 presupun ca apar la un anumit numar de km efectuati si nicidecum ca ar fi altceva in neregula cu sistemele(placute, oil, servo, temp, diversi senzori,etc)ce apar in bord cand ceva e in neregula sau trebuie schimbat/verificat, nu?

Link to comment
Share on other sites

cool aia cu masina noua!

inspection 1 si 2 presupun ca apar la un anumit numar de km efectuati si nicidecum ca ar fi altceva in neregula cu sistemele(placute, oil, servo, temp, diversi senzori,etc)ce apar in bord cand ceva e in neregula sau trebuie schimbat/verificat, nu?

41261[/snapback]

 

 

Exact!Nu are absolut nici o legatura cu starea tehnica a masinii.

 

Este un indicator al numarului de km parcursi :blink: Altfel spus...

Link to comment
Share on other sites

aceste indicatoare ar trebui resetate dupa ce se face schimbul de ulei respectiv inspectia si inspectia 2 de catre service-ul care face operatia sau de catre mecanic

bordul ar trebui sa indicee toate ledurilee verzi dupa resetare

daca ai facut schimul si nu ti-a resetat bordul si esti din buc contacteazama si ti le voi reseta cu placere :blink:

asa cum le-am resetat si lui baritton la penultima intalnire de la pescarus

Link to comment
Share on other sites

aceste indicatoare ar trebui resetate dupa ce se face schimbul de ulei respectiv inspectia si inspectia 2 de catre service-ul care face operatia sau de catre mecanic

bordul ar trebui sa indicee toate ledurilee verzi dupa resetare

daca ai facut schimul si nu ti-a resetat bordul si esti din buc contacteazama si ti le voi reseta cu placere  :blink:

asa cum le-am resetat si lui baritton la penultima intalnire de la pescarus

41312[/snapback]

 

As vrea sa-l resetez dar dupa ce fac schimbul de ulei

 

deci sa nu-mi fac probleme cu inspection, e doar rutina. Am bordul resetat (mai am doua liniute verzi) dar as vrea sa umblu la calculator si sa resetez partea de airbag pt ca-=mi sta becul aprins.

 

Unde as putea sa-i fac o diagnoza dar fara sa ia baietii pielea de pe mine ? La filaret e ok sau se poate si in alta parte la fel de bine ?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Ce masina?

Esti sigur ca nu trebuie schimbat lichidul?

Daca foloseai search gaseai informatii mai recente. Topicul asta e din 2005.

 

Da, probabil un seria 5.

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/99813-diy-resetare-martor-schimbare-lichid-frana-e39/page__p__1411583__hl__resetare+lichid__fromsearch__1#entry1411583

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.