Jump to content

o intrebare


Recommended Posts

Eticheta e chiar pe cutie, pe partea dreapta (daca imi amintesc bine).

asta sub masina cand dai scutu jos banuiesc?

u ai facut aceasta operatie?, au aparut ceva schimbari dupa ca nu vreau sa ma leg la cap fara sa ma doara :blink:, ca pana la urma uleiu l-as schimba pt ca probabil ca nu a fost schimbat niciodata :)

Link to comment
Share on other sites

Da, l-am schimbat acum vreo 20.000 km si au intrat cam 1.1 litri. Schimbari vizibile nu s-au simtit (cel putin la a mea), dar probabil pentru cutie n-are cum sa strice. :blink: Daca tot il schimbi fa un efort si pune original... daca gasesti pe undeva pe la Severin.
Link to comment
Share on other sites

Da, l-am schimbat acum vreo 20.000 km si au intrat cam 1.1 litri. Schimbari vizibile nu s-au simtit (cel putin la a mea), dar probabil pentru cutie n-are cum sa strice. :blink: Daca tot il schimbi fa un efort si pune original... daca gasesti pe undeva pe la Severin.

pai iti dai seama ca original o sa pun probabil ca o sa fac comanda la un magazin de piese auto sa imi aduca, ai idee cam cat e litu de ulei? si din poza de pe realoem dupa care stiker ma uit pe ala cu MTF-LT-2

Link to comment
Share on other sites

Sincer, nu imi amintesc exact cat am platit eu, dar parca a fost 100 si ceva de lei cu tot cu manopera. Exemplu de sus era pentru masina mea, eticheta difera de la cutie la cutie (deci de la masina la masina). Nu comanda inainte sa vezi codul de pe cutie. Te uiti, vezi ce scrie pe eticheta ta (probabil e mai greu de observat, e plina de noroi/mizerie) si abia apoi faci comanda. O sa fie ori ATF ori MTF-LT2. Daca ai totusi inscriptia de MTF-LT1 (slabe sanse, dar nu se stie) sa comanzi MTF-LT2, e versiunea noua a uleiului.

 

Uite o poza cu eticheta, de pe topicul lui alexutzu ( http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=12485&hl= )

post-1921-1203097448_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da, l-am schimbat acum vreo 20.000 km si au intrat cam 1.1 litri. Schimbari vizibile nu s-au simtit (cel putin la a mea), dar probabil pentru cutie n-are cum sa strice. :) Daca tot il schimbi fa un efort si pune original... daca gasesti pe undeva pe la Severin.

pai iti dai seama ca original o sa pun probabil ca o sa fac comanda la un magazin de piese auto sa imi aduca, ai idee cam cat e litu de ulei? si din poza de pe realoem dupa care stiker ma uit pe ala cu MTF-LT-2

k, mersi de informatii scuze pt bataia de cap da asa e la incepu si mai bine intrebi decat sa faci vreo boacana plus ca tin la masina asta si nu vreau sa fac vreuna, daca si drumurile din Romania ar tine la fel ar fi super :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.