Jump to content

A Existat Vreodata ?


oSerX

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
prima data cand bmw a incercat sa faca asta a fost in anii '90 pe cand exista E32....s-a construit un singur model dar acesta nu a intrat niciodata in productia de serie din cauza ca motorul era prea poluant...acel prototip a sfarsit ca shi M8....fiind distrus...de atunci bmw a incetat sa mai incerce asemenea proiecte prefererand motoarele V12 sau versiunile alpina
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Nu se poate. Nu are de ce sa existe M7, deoarece nu e o masina sport, logic :blink:

50286[/snapback]

 

Cine nu e masina sport? M7-le (care nu exista) sau seria 7?

Pai ce, seria 5 e sport?....si uite ca are M5 :)

Edited by ironm
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Firma de tuning Hamman a scos recent un BMW seria 7 (760i), modificat.. si a bagat in el un motor de 7.1 litri si a facut 0-100kmph in exact 5 sec.. Deci poti spune ca este un M :).. Este tunata si exterior cu spoiler praguri, eleron.. f rumoasa mashina.. nu am poze, ca articolul lam citit in ceva revista, dar merita vazut...

 

Si am o intrebare... Cat consuma un M3 E36 ?? (motor de 3.0 litri sa zicem) in oras, in afara.. :)

ms mult :blink:

:)

Link to comment
Share on other sites

Firma de tuning Hamman a scos recent un BMW seria 7 (760i), modificat.. si a bagat in el un motor de 7.1 litri si a facut 0-100kmph in exact 5 sec.. Deci poti spune ca este un M :).. Este tunata si exterior cu spoiler praguri, eleron.. f rumoasa mashina.. nu am poze, ca articolul lam citit in ceva revista, dar merita vazut...

 

Si am o intrebare... Cat consuma un M3 E36 ?? (motor de 3.0 litri sa zicem) in oras, in afara.. :)

ms mult :blink:

:)

66664[/snapback]

 

Nu poti spune ca e un M.Pt mine e o diferenta enorma intra Hamman si M,pot sa am toti banii din lume si tot nu mi-as lua un Hamman,in schimb ///M :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Nu poti spune ca e un M.Pt mine e o diferenta enorma intra Hamman si M,pot sa am toti banii din lume si tot nu mi-as lua un Hamman,in schimb ///M :blink:

66780[/snapback]

 

 

 

De acord cu tine.Nu prea poti sa pui fata in fata un Hamann cu un bolid iesit de la M Gmbh. Desi in esenta sunt doua firme care modifica BMW-uri Hamann e clar un brand de tunning pe cand M Gmbh este prin definitie divizia sport de la BMW. Sunt multe chestii ingineresti care fac diferenta intre cele doua. Oricum, nu m-ar deranja un "septar" facut de Hamann la mine in curte, dar daca ar fi sa aleg intre cele doua, fara indoiala ca as alege un M.

 

Just another BMW addict.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

se pare ca exista ceva mai mult de atat !!!

 

Poze facute la 100 km de muchen ( "stickerele" de pe masina sunt defapt reclama la site-ul pe care au fost postate prima data pozele) tot pe worldcarfans se poate citi articolul si vedea pozele... am salvat 3 poze. se pare ca am doar 2 poze... oricum ideea e ca masina e camuflata minimal... banda pe sigle... ,si prezinta un indiciu important ca ar fi M... si anume cele 4 tevi de esapament.... prezente DOAR la M.... masina mai vine cu roti "sport" dupa cum se vede in poza... mai mult de atat.. se speculeaza, ca din cauza camuflajului minim... va fi anuntat oficial cat de curand.. s-ar putea chiar la viitoarele show-uri auto din primavara.

 

post-6684-1234209102_thumb.jpgpost-6684-1234209109_thumb.jpg

post-6684-1234209116_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Masina este de fapt varianta 760Li (V12-twin turbo) care va fi prezentata in aprilie la salonul de la Shanghai

 

In poza marita: http://img13.imageshack.us/img13/6613/2newbmwm7jf0.jpg , pe aripa dreapta fata este de fapt sigla V12 prezenta pe 760i E65/E66

 

alte poze aici:

http://brunei-carzine.blogspot.com/2009/01...spy-photos.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.