Jump to content

[Vand] piese NOI, piese caroserie, ULEI original BMW,Castrol, Motul FILTRE MANN la preturi speciale


grozadan

Recommended Posts

Salut, da-mi te rog un pret pentru piesele urmatoare:

 

11617533400 225 lei oe varianta cold climate sau 11617501566 212 lei oe sau 155 lei febi

 

33522282461 atentie aici,codul care mi l=ai dat e de M Sports package II

S338A=Yes , daca introduci acest cod in catalogul zf online o sa vezi ca iti face echivalare ci codul nou sachs 556 882 care costa 215 lei/buc/sachs sau 140 lei/buc/bilstein (dar sunt standard !!!) ;

33522282461 cu M Sports package II oe 615 lei/bucata :( sau sachs cod 290951 pret 305 lei/bucata

+ 33506757047 66 lei/buc.oe,acest cod este si mai ieftin pe sachs la kit dar imi trebuie seria sasiu

 

Bujii NGK BKR6EQUP 38 lei/buc

 

32411128333 8 lei oe

13327512019 190 mahle sau 220 mann sau 180 lei bosch

 

Multumesc

salut,preturi in text

Link to comment
Share on other sites

salut,preturi in text

 

Am pachet M Sport II din fabrica, deci ti-am dat codurile corecte.

Seria este: wbaev11000kk48567

Crezi ca este o diferenta mare intre ele sa justifice diferenta de pret? E cam rigida pt drumurile noastre dar nu vreau sa-i compromit tinuta de drum.

Link to comment
Share on other sites

Am pachet M Sport II din fabrica, deci ti-am dat codurile corecte.

Seria este: wbaev11000kk48567

Crezi ca este o diferenta mare intre ele sa justifice diferenta de pret? E cam rigida pt drumurile noastre dar nu vreau sa-i compromit tinuta de drum.

90 lei kitul, revin maine cu amortizoarele ca e mai complicat decat credeam

Link to comment
Share on other sites

Am pachet M Sport II din fabrica, deci ti-am dat codurile corecte.

Seria este: wbaev11000kk48567

Crezi ca este o diferenta mare intre ele sa justifice diferenta de pret? E cam rigida pt drumurile noastre dar nu vreau sa-i compromit tinuta de drum.

revenind..nu poti sa=i pui amortizoare normale decat daca schimbi si arcurile. ma rog,le poti pune dar se vor strica repede.

Link to comment
Share on other sites

ok raman cele pe care mi le recomanzi tu:

- curea alternator oe 140 lei

- role alternator 80 lei ina

- intinzator alternator ina 174

- curea aer conditionat 66 lei oe

- rola intinzatoare a/c 105 lei ina

cand le poti livra? eu sunt din bucuresti.

multumesc.

 

salut,

 

rola alternator nu s-a potrivit. a fost mai mare decat cea de pe masina. am facut si o poza dar nu pot s-o inserez.

am lasat-o pe cea veche dar mecanicul mi-a recomandat sa o schimb totusi si pe aia.

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

revenind..nu poti sa=i pui amortizoare normale decat daca schimbi si arcurile. ma rog,le poti pune dar se vor strica repede.

 

Ok, atunci raman pe cele sport. In afara de OEM si Sachs nu mai ai si alte variante? de ex: Bilstein B4 - BILSTEIN - B4 Gas (Ersatzteil)

Gas Pressure, For vehicles with M-technics cod Bil_014331. In afara de amortizoarele in sine ce ar trebui sa mai schimb la ele?

Link to comment
Share on other sites

salut,

 

rola alternator nu s-a potrivit. a fost mai mare decat cea de pe masina. am facut si o poza dar nu pot s-o inserez.

am lasat-o pe cea veche dar mecanicul mi-a recomandat sa o schimb totusi si pe aia.

 

Multumesc.

ce cod are rola?zi-mi codul de pe cutie, te rog

 

Ok, atunci raman pe cele sport. In afara de OEM si Sachs nu mai ai si alte variante? de ex: Bilstein B4 - BILSTEIN - B4 Gas (Ersatzteil)

Gas Pressure, For vehicles with M-technics cod Bil_014331. In afara de amortizoarele in sine ce ar trebui sa mai schimb la ele?

da am si bilstein ti-am si ofertat mai sus la pretul de 140 lei, dar vezi si tu ca , conform programului bilstein http://web1.carparts-cat.com/default.aspx?14=21&122=1&230=0&10=C1F3455EA4070161E040A8C00A3E54DB018021&12=130 pt codul 33522282461, iti da echivalenta 19-103150 , care e amortizor standard, deci daca vrei alt model bilstein sa-mi dai tu codul si sa nu mi le trimiti pe garantie, ca nu garantez ca se potriveste cu arcul.

kit-ul de protectia ar trebui sa-l mai schimbi, si daca e nevoie flansele...(de obicei si ele sunt rupte 45 lei/buc/lemf)

Edited by grozadan
Link to comment
Share on other sites

ce cod are rola?zi-mi codul de pe cutie, te rog

 

Nu stiu daca mecanicul nu a inversat cutile intre ele dar eu l-am luat pe ambele si pe ele scrie asa:

 

1) Rolle 531 0782 10

2) Rolle 531 0783 10

Doar in 2 cutii le-am primit.

 

Pe marginea exterioara a rolei scrie asa: G0315 INA F-561299 FRANCE. mai sunt si alte inscrisuri pe partea interoara dar nu par a fi coduri.

Mentionez ca merg la un service BMW (Dormag) unde pot sa stau langa mecanic si am stat si astazi. Cu restul pieselor nu au fost probleme. s-au potrivit perfect.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca mecanicul nu a inversat cutile intre ele dar eu l-am luat pe ambele si pe ele scrie asa:

 

1) Rolle 531 0782 10

2) Rolle 531 0783 10

Doar in 2 cutii le-am primit.

 

Pe marginea exterioara a rolei scrie asa: G0315 INA F-561299 FRANCE. mai sunt si alte inscrisuri pe partea interoara dar nu par a fi coduri.

Mentionez ca merg la un service BMW (Dormag) unde pot sa stau langa mecanic si am stat si astazi. Cu restul pieselor nu au fost probleme. s-au potrivit perfect.

e vorba de rola 7 de aici http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=11_3316&hg=11&fg=18 ?

Link to comment
Share on other sites

 

da, despre aceea este vorba. celelalte 2 aveau un fel de brat. asta e singura care nu avea brat doar un surub in mijloc. cea din figura vad ca trebuie sa aiba diametru 70mm. asta pe care mi-ai trimis-o tu am masurat-o si are diametru 85mm.

Link to comment
Share on other sites

da, despre aceea este vorba. celelalte 2 aveau un fel de brat. asta e singura care nu avea brat doar un surub in mijloc. cea din figura vad ca trebuie sa aiba diametru 70mm. asta pe care mi-ai trimis-o tu am masurat-o si are diametru 85mm.

ok,pe marti trimit alta la adi,o sa te duci la el sa faceti schimb

Link to comment
Share on other sites

buna ziua. sunt interesat de achizitionarea urmatoarelor piese. masina este un 318d FL 2003 motor 1995cmc 116cp motor M47N 204 D4

 

1. flanse fata

2. flanse spate gen corteco/lemforder/sachs

 

3. telescoape fata

4. telescoape spate bilstein(ce parere ai de ele fata de sachs?)/ sachs

 

5. kituri de protectie praf (si cate anume imi trebuie pe fiecare parte)

 

6. suport toba ... cel de pe mijloc

 

7. tampoane cutie viteze (manuala)

 

8. tampoane motor (care-s mai bune)

 

Se ofera factura? Garantia nu prea ma ajuta ca nu le pun la service, dar ca informatie ce garantie dau astia la telescoapele bilstein?

Link to comment
Share on other sites

buna ziua. sunt interesat de achizitionarea urmatoarelor piese. masina este un 318d FL 2003 motor 1995cmc 116cp motor M47N 204 D4

 

1. flanse fata

2. flanse spate gen corteco/lemforder/sachs

 

3. telescoape fata

4. telescoape spate bilstein(ce parere ai de ele fata de sachs?)/ sachs

 

5. kituri de protectie praf (si cate anume imi trebuie pe fiecare parte)

 

6. suport toba ... cel de pe mijloc

 

7. tampoane cutie viteze (manuala)

 

8. tampoane motor (care-s mai bune)

 

Se ofera factura? Garantia nu prea ma ajuta ca nu le pun la service, dar ca informatie ce garantie dau astia la telescoapele bilstein?

buna ziua,am nevoie de seria sasiu,da se ofera factura, garantie la bilstein 18 luni. eu recomand sachs; flansa fata adica rulment cu flansa amortizor fata ?

Link to comment
Share on other sites

buna ziua. sunt interesat de achizitionarea urmatoarelor piese. masina este un 318d FL 2003 motor 1995cmc 116cp motor M47N 204 D4

 

1. flanse fata 191 lei/original/bucata sau 105 lei/buc/lemforder sau 75 lei/buc/bilstein

2. flanse spate gen corteco/lemforder 44 lei/buc/sachs

 

3. telescoape fata 320 lei/buc/bilstein sau 335 lei/buc/boge (sachs)

4. telescoape spate bilstein 140 lei/buc (ce parere ai de ele fata de sachs?)/ sachs 215 lei/buc (sau boge sunt acelasi lucru)

 

5. kituri de protectie praf (si cate anume imi trebuie pe fiecare parte) dac sunt kit,evident ca iti trebuie cate 1 buc din fiecare,deci fata 67 lei/sachs+spate 75 lei/sachs

 

6. suport toba ... cel de pe mijloc ,din cauciuc ? daca da 60 lei/hjs

 

7. tampoane cutie viteze (manuala) 30 lei/buc/lemforder

 

8. tampoane motor (care-s mai bune) corteco 185 lei+190 lei

 

Se ofera factura? Garantia nu prea ma ajuta ca nu le pun la service, dar ca informatie ce garantie dau astia la telescoapele bilstein?

preturi in text

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.