Jump to content

vibratie schimbator E90


craci87

Recommended Posts

este normal ca la un 318 E90 sa vibreze schimbatoru tot timpul? sau modelul p care l-am vazut avea probleme?

 

am uitat sa precizez 318i

 

 

depinde cat de tare vibreaza. daca iti muta mana din loc, nu , nu e normal.

mici vibratii este normal sa se simta (oricum ar trebui sa se simta doar cand pui mana pe el ... sa nu fie vizibile cu ochiul liber cand schimbatorul este pe pozitia 0).

 

bafta

Link to comment
Share on other sites

la 318i nu prea cred,daca era 318d era cu totul altceva,mici vibratii pot sa zic ca simt eu la e46 320d

 

 

defineste mici vibratii atunci. la e46 diesel se simte bine bine .. iti muta mana din loc. am condus mai multe motorizari diesel e46 (318d 2003 , 320d 2000 si 320d 2004). si face urat de tot schimbatorul, daca iei mana de pe el se misca ca nebunu in toate directiile :blink: (cu exagerarea de rigoare).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

si la mine se misca cand sta in pozitia 0. ideea e ca de cateva zile mi se pare ca se misca putin mai mult...adica are joc mai mare...

 

masinuta este 318d / 18.000 km 2007

 

sa fie tampon ceva...? am inteles ca un joc mic vizibil este normal deoarece are distributia pe lant...

Edited by borax
Link to comment
Share on other sites

Salutare!

 

Omule si eu mi-am pus intrebarea asta cand mi-am cumparat masina. Eu am un 320d (E90). Intr-adevar se misca in pozitia O, este aiurea .. dar te obisnuiesti :twoup:) dar pt. un 318i ... nu este normal.

Sfat: Pt. orice pb. suna la reprezentanta. O zi buna ! Succes!

Link to comment
Share on other sites

si la mine se misca cand sta in pozitia 0. ideea e ca de cateva zile mi se pare ca se misca putin mai mult...adica are joc mai mare...

 

masinuta este 318d / 18.000 km 2007

 

sa fie tampon ceva...? am inteles ca un joc mic vizibil este normal deoarece are distributia pe lant...

 

 

eu am specificat ca este DIESEL ...

 

vicentiub ajungi vineri la intalnire? vreau sa vad cum vibraza la tine.... multam

Link to comment
Share on other sites

o mica vibratie vizibila au toate....m-am urcat in 3-4 E90-uri diesel...si toate au...deci este normal...

problema mea este ca dupa ce motorul ajunge la 90 grade (cca 10 min) vibreaza ceva mai tare...

 

Ar trebui sa faci un test de injectoare.

Link to comment
Share on other sites

este normal ca la un 318 E90 sa vibreze schimbatoru tot timpul? sau modelul p care l-am vazut avea probleme?

 

am uitat sa precizez 318i

sal,

la al meu 318i (2007), volanul tremura putin (chiar vizibil) cand este rece motorul. dupa ce se mai incalzeste, tremuratul nu mai este vizibil, se mai simte putin la atingere... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Nu este bine, orice motor ar fi, mai ales fenomenul prezentat de borax, nu este normal, la cald orice motor merge mai linistit vibratiile si sunetul ar trebui sa se atenueze, si cand vine vorba de motoare pe benzina... vibratul nu ar trebui sa se simta.
Link to comment
Share on other sites

Nu este bine, orice motor ar fi, mai ales fenomenul prezentat de borax, nu este normal, la cald orice motor merge mai linistit vibratiile si sunetul ar trebui sa se atenueze, si cand vine vorba de motoare pe benzina... vibratul nu ar trebui sa se simta.

 

 

motorul meu este DIESEL....

Edited by borax
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.