Jump to content

Cum montez comenzi pe volan seria e46


Kyle

Recommended Posts

Salut,

 

As dori sa montez si eu comenzi pe volan pe un 318i (E46) din 2004 si nu stiu ce si cum sa fac?

La bavaria e cam scump, stiti cumva alte posibilitati?

 

As mai avea o intrebare: se poate monta si cruise control avand in vedere ca are cutie manuala?

Am atasat o poza cu modelul volanului, model pe care am vazut ca sigur exista comenzi.

 

Multumesc anticipat

post-9566-1204050149_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

As dori sa montez si eu comenzi pe volan pe un 318i (E46) din 2004 si nu stiu ce si cum sa fac?

La bavaria e cam scump, stiti cumva alte posibilitati?

 

As mai avea o intrebare: se poate monta si cruise control avand in vedere ca are cutie manuala?

Am atasat o poza cu modelul volanului, model pe care am vazut ca sigur exista comenzi.

 

Multumesc anticipat

 

trebuie sa cumperi comenzile si cablurile,cred ca sunt in jur de 100 euro

pilotul s'ar putea sa trebuiasca doar activat la facelift in momentul in care instalezi comenzile

ia legatura cu colegul 3xpert,el te poate ajuta...doar ca e din timisoara

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

As dori sa montez si eu comenzi pe volan pe un 318i (E46) din 2004 si nu stiu ce si cum sa fac?

La bavaria e cam scump, stiti cumva alte posibilitati?

 

As mai avea o intrebare: se poate monta si cruise control avand in vedere ca are cutie manuala?

Am atasat o poza cu modelul volanului, model pe care am vazut ca sigur exista comenzi.

 

Multumesc anticipat

ceva poze cu masina...?

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

As dori sa montez si eu comenzi pe volan pe un 318i (E46) din 2004 si nu stiu ce si cum sa fac?

La bavaria e cam scump, stiti cumva alte posibilitati?

 

As mai avea o intrebare: se poate monta si cruise control avand in vedere ca are cutie manuala?

Am atasat o poza cu modelul volanului, model pe care am vazut ca sigur exista comenzi.

 

Multumesc anticipat

ceva poze cu masina...?

 

Asta e singura pe care o am, deocamdata :blink:

post-9566-1204114519_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

filaret...

ce dotari mai are masina si cat te-a dus? daca se poate, bineinteles...

 

 

faza e ca am luat-o de la un inginer BMW din munchen :) :) si avea doar 55 mii km cu carte tehnica cu tot, e cam full option in afara de navi si a fost 15 mii cu tot cu ROTI de iarna :blink:

Link to comment
Share on other sites

filaret...

ce dotari mai are masina si cat te-a dus? daca se poate, bineinteles...

 

 

faza e ca am luat-o de la un inginer BMW din munchen :) :) si avea doar 55 mii km cu carte tehnica cu tot, e cam full option in afara de navi si a fost 15 mii cu tot cu ROTI de iarna :)

din full scoatem xenonu' si pielea...

deci sa inteleg ca are scaune sport incalzite si reglabile electric, PDC, sunet harman kardon, oglinda retrovizoare cu autoreglare, 4 geamuri electrice, volan cu comenzi ( :blink: ), climatronic, telefon, oglinzi rabatabile electric, perdeluta electrica spate, pachet lumini interioare business, bancheta rabatabila, ...senzorii de ploaie/lumina, linia cromata si trapa se vad din poze...:)

Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

filaret...

ce dotari mai are masina si cat te-a dus? daca se poate, bineinteles...

 

 

faza e ca am luat-o de la un inginer BMW din munchen :) :) si avea doar 55 mii km cu carte tehnica cu tot, e cam full option in afara de navi si a fost 15 mii cu tot cu ROTI de iarna :blink:

din full scoatem xenonu' si pielea...

deci sa inteleg ca are scaune sport incalzite si reglabile electric, PDC, sunet harman kardon, oglinda retrovizoare cu autoreglare, 4 geamuri electrice, volan cu comenzi, climatronic, telefon, oglinzi rabatabile electric, perdeluta electrica spate, pachet lumini interioare business, bancheta rabatabila, ...senzorii de ploaie/lumina, linia cromata si trapa se vad din poze...:)

 

 

Apoxximativ :)

are piele+ textil, scaune incalzite, geamuri electrice, lumini business, volan fara comenzi.. ca de aia vreau sa ii si pun :), senzori de toate natiile si parcare si lumina si ploaie :D, trapa, bancheta rabatabil.. clima, sunetu nu stiu ce e exact dar are 8 boxe, retrovizoare autoreglabila in functie de lumina, deci din ce ai zis tu nu are perdelute, xenon si oglinzi electrice..

Link to comment
Share on other sites

e chiar faina atunci...si bun pretul "cu totul"

s-o stapanesti cu placere!

 

comenzile pe volan costa aprox 200 euro, fara montaj, la reprezentanta.

la "liber" sanse sa le gasesti complete sunt mai mici...

 

 

Thx :blink:

La fel si tie.

 

Tocmai am sunat la filaret si mi-au spus ca ma costa kitul vreo 6-7 mil (la bavaria era la 10 mil) + manopera.. cred ca o sa ma duc la filaret, avand in vedere ca e o diferenta considerabila... ce zici?

Link to comment
Share on other sites

Pt toata lumea interesata de montaj comenzi pe volan... azi am dat comanda pt kitul de comenzi la filaret= 730 ron + manopera(150)

Din pacate abia peste 3 sapt o sa poata sa mi le instaleze deoarece tipul care face asta e la specializare in Germanica :blink: oricum abia astept :)

 

La AB sunasem si era 1000 Ron numai kitul... pt cine e interesat sa dea cu vreo 200 ron in plus :)

 

Bafta all... O sa revin cu detalii dupa ce montez comenzile :)

Link to comment
Share on other sites

Pt toata lumea interesata de montaj comenzi pe volan... azi am dat comanda pt kitul de comenzi la filaret= 730 ron + manopera(150)

Din pacate abia peste 3 sapt o sa poata sa mi le instaleze deoarece tipul care face asta e la specializare in Germanica :blink: oricum abia astept :)

te inteleg perfect, si eu am facut acceasi operatiune recent...

doar ca am ales varianta mai ieftina si mai putin complicata, tu ai vrut sa iti iei kit-comenzi nou...

ai fi putut sa iti iei de pe e-bay comenzile, cablul aferent, iar montajul era doar 130 ron... tot la filaret !

oricum, te invidiez pt cruise control, eu inca nu mi l-am activat, pt ca la non-facelift mai trebuie "neste chestii"...

asteptam poze...

 

PS: sa fi plecat Cocos in Germania fara sa spuna nimic ? :)

Edited by b50xxl
Link to comment
Share on other sites

Pt toata lumea interesata de montaj comenzi pe volan... azi am dat comanda pt kitul de comenzi la filaret= 730 ron + manopera(150)

Din pacate abia peste 3 sapt o sa poata sa mi le instaleze deoarece tipul care face asta e la specializare in Germanica :blink: oricum abia astept :)

te inteleg perfect, si eu am facut acceasi operatiune recent...

doar ca am ales varianta mai ieftina si mai putin complicata, tu ai vrut sa iti iei kit-comenzi nou...

ai fi putut sa iti iei de pe e-bay comenzile, cablul aferent, iar montajul era doar 130 ron... tot la filaret !

oricum, te invidiez pt cruise control, eu inca nu mi l-am activat, pt ca la non-facelift mai trebuie "neste chestii"...

asteptam poze...

 

PS: sa fi plecat Cocos in Germania fara sa spuna nimic ? :)

 

 

Pai cel mai mult pt Cruise control am vrut sa imi pun aceste comenzi :)

 

Cat despre "Cocos" (daca el tre sa le monteze), asa mi-a spus tipul de la care am facut comanda... nu cred ca avea rost sa ma minta :)

Link to comment
Share on other sites

banuiam eu ca nu m-a mintit :)

 

Foarte tari chestiile astea cu trainingurile in Germania.

 

Datorita faptului ca nu sunt nou am citit niste threaduri mai vechi de ale lui Romulus parca cu driving trainingurile pe zapada :blink: ... si am ramas impresionat de ce poti invata acolo si mai ales de tehnica de predare a nemtilor, deci sunt convins ca si Cocos e pe maini bune :)

 

Ne trebuiesc si noua oameni trainuiti ca sa merem cu incredere si cu placere la service-urile romanesti :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Hello everyone,

 

Imi cer scuze ca am intarziat atat cu rezultatul final al acestei mici "operatii estetice" aplicata masinii mele, dar am fost un pic busy.

Am montat in sf comenziile merg ok aspectul e total diferit si sunt f incantat de Cruise control :twoup:

 

Ca sa stiti si cat m-a costat, la filaret, 912 RON cu tot cu manopera.

 

Daca vreti sa mai stiti ceva intrebati-ma daca nu, cred ca topicul poate fii declarat inchis :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.