Jump to content

Recommended Posts

am si eu o problema mare.

am un E90 din 2005 si am verificat in seara asta toate sigurantele care m-au dus cu gandul la incalzirea oglinzilor si toate erau ok, neintrerupte si nearse.

am dat jos geamul oglinzii din stanga si are cele 2 fire pt incalzire si pe spatele geamului se vad circuitele.

nu se incalzeste nici cea stanga nici cea dreapta. am incercat si cu dezaburire fata + spate, nimic.

de la ce sa fie oare?

exista vreun modul ceva care poate fi defect?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Super! Nu crezi ca ar fi util sa spui si altora ce ai gasit, poate mai are si altcineva aceeasi problema si-i dai o mana de ajutor.

Pt respectul pe care il port pt acest club si pt faptul ca am invatat f multe si mai am fff multe de invatat am sa dezvalui misterul:

cred ca depinde si de anul in care este fabricata masina si de optiuni, pt ca la mine pt a se incalzi este nevoie sa activez optiunea de automat a stergatoarelor.mi-am dat seama ieri-noapte fara sa vreau pe ploaie cand am vazut deodata picaturile de pe oglinzi disparute, cu stergatoarele pe automat:) si am deschis geamul si am pus mana imediat pe ele, surpriza, erau caldute spre fierbinti.

eu ma asteptam sa fie tot timpul incalzite, adica sa inceapa incalzirea odata cu punerea contactului.

in fine, problema rezolvata si un pitic de pe creier a disparut.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu mai am oglinzile originale (geamurile) dar nu se incalzesc singure :)

Iarna trecuta trebuia sa apas pe butonul de dezaburire al lunetei, ca sa se incalzeasca ;) .

 

 

E posibil ca la E46 318 D din 2004 sa nu am oglinzile incalzite?:) Nu sunt calde niciodata, cum pot verifica? Astya in caz ca am standard, bineinteles :)

 

salut. eu am 318d din 1/2005 si nu am optiunea de oglinzi incalzite la el :). am dat jos sticla de la oglinda - nu are papuci din aia pentru conectarea firelor de incalzire, si nici firele nu-s trase. asta e...... cu putina munca si alte sticle cu incalzire rezolvi....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.