Jump to content

Sfaturi va rog - e60 LCI 525dA '07


andrei E60

Recommended Posts

Salut baieti (si fete),

 

Am cumparat de curand un E60 LCI 525d din Germania - urmeaza sa ma duc sa il iau in 12 zile :blink: (asteptarea ma omoara)

 

Acum este inca la dealer-ul de acolo si as vrea sa va cer sfatul in cateva privinte :

 

1.Volanul standard este prea subtire ? pe e60.net mi-au spus ca cel standard e foarte subtire si ar trebui sa ii pun cel putin unul sport (daca nu M)

 

2.Sistemul audio standard este mediocru ? am pe ea navigatie profi, tv, si comanda vocala dar nu stiu nimic despre sistemul de boxe - banuiesc ca este cel standard pt ca nu e trecut in lista de optiuni (vezi atasament)

 

3.Are roti pe 17' - am optiunea de a pune 18 sau 19 la un pret mai mic..dar nu stiu daca merita ptr RO.

 

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

optiuni:

post-9646-1204468140_thumb.jpg

masina :)

post-9646-1204468172_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

sistemul audio standard e praf.

masina e mare, eu mi-as pune 18, arata mici jantele pe 17. dar tot e mai bine decat 16. Cat despre gropi... le feresti si tu si gata :)

volanul sport e mai ok din toate punctele de vedere.

 

bine...luni o sa sun in germania sa vad ce scoruri au ptr volan si ptr niste boxe mai tzapene..ca au timp in 12 zile sa construiasca si alta daca vor :blink:

multumesc

Link to comment
Share on other sites

nu stiu sincer daca boxele sunt praf sau sistemul in sine. eu am mers cu un e60 2007 acum 2 luni pana la arad si am fost profund dezamagit. Adica e foarte mare diferenta de la logc 7 la asta, e si normal. Poate mi s-au ridicat mie pretentiile de la a mea, cine stie. Oricum nu m-a impresionat, sunetul de pe E classe ( standard ) suna de 3 ori mai bine :blink:

vezi ce posibilitati ai, acum mai depinde si cum folosesti sunetul. Eu de exemplu ascult foarte rar muzici prin masina, e vorba de gusturi. Daca e MUSAI musai sa fie atunci.

PS: jantele daca sunt pe 18 nu e vorba doar de look, sunt mai late putin, e mult mai stabila masina cu ele.

Link to comment
Share on other sites

nu stiu sincer daca boxele sunt praf sau sistemul in sine. eu am mers cu un e60 2007 acum 2 luni pana la arad si am fost profund dezamagit. Adica e foarte mare diferenta de la logc 7 la asta, e si normal. Poate mi s-au ridicat mie pretentiile de la a mea, cine stie. Oricum nu m-a impresionat, sunetul de pe E classe ( standard ) suna de 3 ori mai bine :blink:

vezi ce posibilitati ai, acum mai depinde si cum folosesti sunetul. Eu de exemplu ascult foarte rar muzici prin masina, e vorba de gusturi. Daca e MUSAI musai sa fie atunci.

PS: jantele daca sunt pe 18 nu e vorba doar de look, sunt mai late putin, e mult mai stabila masina cu ele.

 

muzica ascult si eu...dar trecand de la un VW eos cu doar 4 boxe (pe fata - oricum spate nu are) banuiesc ca o sa fiu multumit. am mers si cu un X5 nou cu sistemul al mai scump audio (mai scump decat Logic 7 - nu stiu cum ii zice - profesional audio sau ..) si se aude de plangi. acu cred ca imi fac de lucru pana ma duc sa o iau :)

apropos de roti - pe jante care au avut runflat se pot pune cauciucuri normale ?

Link to comment
Share on other sites

sigur, se poate.

 

ps: nu sunt sigur dar am impresia ca prof e mai ieftin decat logic7.... nu sunt sigur

 

la x5 e 1290eur HiFi system professional - vad ca nu are si L7 ca optiune

 

acu ma uit la seria 5 -

BMW individual high end system - 2100eur :blink:

hifi normal - 540eur

logic 7 - 1290eur

Link to comment
Share on other sites

2. nu stiu cum suna in seria 5;

 

dar eu pe E70 am standard ( cu RADIO CD BMW Professional ) iar pe E93 am Logic 7 si diferenta este foarte mare intre cele 2, in E93 se aude foarte foarte bine muzica

 

daca as putea sa aleg as alege in mod clar Logic 7 in orice BMW care l-as comanda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.