Jump to content

Un 320d....


G U N T H E R

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sa o stapanesti sanatos

Cunosc bine masina din prima ei zi in romania si stiu ca a fost si va fi foarte bine ingrijita de gunther :D

Si din cel cunosc si pe el nu se va opri aici cu optiunile

Apropo filmarea cu mine nu ai pus-o :)

:D

Astept sa-mi iau si eu in iulie masina sa ne tragem impreuna :)

 

PS Fac poze si filme frumoase, nu?

 

Nota 10 gunther si pt doctorul dolly un 10 (ma pun bine cu doctoru ca o sa am nevoie de el :D ) glumesc, chiar stie ce face

 

merci sef,

si ia-ti draq odata ca ma ameninti de 1 an ca tot iti iei...... :)

 

na de ce se murdaresc dalele din parcari....

gunther are grija sa lase urme de cautzuk. oricum e bine ca foloseste cautzuk. e protejat :)

 

da ma le-am murdarit......dar ai vazut ce poate sa faca un banal 320d din ala in 4 pistoane :)

....cauciucurile se vor schimba sambata.....imi iau undele cu aroma de banane :blink:

Link to comment
Share on other sites

da ma le-am murdarit......dar ai vazut ce poate sa faca un banal 320d din ala in 4 pistoane :)

....cauciucurile se vor schimba sambata.....imi iau undele cu aroma de banane :blink:

 

bah ma lasi. ca eu nu tot un banal 320d am... de parca nu stiam ce poa sa faca...

stai sa imi schimb si eu ce am de schimbat si dupa aia iar o sa imi iubesti masina :)

Link to comment
Share on other sites

da ma le-am murdarit......dar ai vazut ce poate sa faca un banal 320d din ala in 4 pistoane :)

....cauciucurile se vor schimba sambata.....imi iau undele cu aroma de banane :blink:

 

bah ma lasi. ca eu nu tot un banal 320d am... de parca nu stiam ce poa sa faca...

stai sa imi schimb si eu ce am de schimbat si dupa aia iar o sa imi iubesti masina :)

 

ai facut rost de "moloz"?.....abia astept sa o pui la punct sa mai facem o "rigla" :))

Link to comment
Share on other sites

foarte draguta dar esti fan diesel? ca am vazut ca iti place sa mergi mai tare si sa faci cerculete si nu stiu ce si nu inteleg de ce ai luat diesel... un 320d consuma 10 si un 320i consuma 14-15 (mi se pare o diferenta nesemnificativa mai ales avand in vedere ca motorina e mai scumpa decat benzina, reviziile sunt mai scumpe, sunt mai multe chestii care se pot strica, etc.)
Link to comment
Share on other sites

foarte draguta dar esti fan diesel? ca am vazut ca iti place sa mergi mai tare si sa faci cerculete si nu stiu ce si nu inteleg de ce ai luat diesel... un 320d consuma 10 si un 320i consuma 14-15 (mi se pare o diferenta nesemnificativa mai ales avand in vedere ca motorina e mai scumpa decat benzina, reviziile sunt mai scumpe, sunt mai multe chestii care se pot strica, etc.)

 

merci mult sef'.....fac ce vreau cu ea pt ca imi place si ma face sa ma simt bine....nu consuma chiar 10/100...in iarna la talpa mea a luat si 13.....reviziiile le face dolly si cat costa nu conteaza atat timp cat consider ca am puterea sa intretin un 320d....cat despre un benzinar....ce sa zic, eu nu mi-am luat masina pe credit si nici pe bani parintilor..atat mi-am permis pe banii mei, atat am luat...poate pe anul viitor ne vedem intr-un E92 M3....pana atunci bafta multa! :blink:

 

de ce schimbati voi comsumabilele la 8000 km ? schimbati la 1500 . nu inteleg , in fine , frumoasa masina

 

intreaba-l pe costa daca a simtit vreo diferenta :) .....depinde cum o conduci...eu o forjez in fiecare zi, la 8mi mi se aprinde martorul de pe bord pt schimbul de ulei.....imaginneaza-ti ce talpa ia zilnic acest diselar :)

Link to comment
Share on other sites

simt putina ironie? :) era doar o sugestie... ce iti place tie sa faci poti face mult mai frumos cu un 320i/325i :) bafta pt M3 :)
a! nu sef...nu e ironie deloc...merci mult de urare...daca ne intalnim in trafic ai sa vezi ca nu blufez cu nimic....sunt posedat si o omor zilnic....ghinionul ei :blink: ...pana vine E92 o sa fie un bmw foarte forjat... :)
Link to comment
Share on other sites

de ce schimbati voi comsumabilele la 8000 km ? schimbati la 1500 . nu inteleg , in fine , frumoasa masina

daca ai vedea cum arata un filtru de aer la 8000..nu cred ca te ar de ce se face revizia..in fine mai exista si varianta sa l da i cu capul de aripa si sa l pui la loc :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nice cat, gunther... bravooo ca ai grija de ea....!!

Am dat si eu o tura pe la casa poporului pe-acolo cu jucaria ta...:) mi-a placut cum trage, bineinteles nu ca a mea :), dar merge... te astept la o liniuta in sabii sa ne taiem, in buzdugane sa ne lovim, in lupta simpla ca-i mai dreapta... :blink: glumeam, evident...

 

singurul lucru care nu imi place sunt ceasurile, dar asta este - iarasi evident - o chestie de gust... pana una alta, e ingrijita, arata bine, si (foarte important!!!) are doctorul ei personal.... deci tot ce ii trebuie unei masinutze.... s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! :)

Link to comment
Share on other sites

Nice cat, gunther... bravooo ca ai grija de ea....!!

Am dat si eu o tura pe la casa poporului pe-acolo cu jucaria ta...:) mi-a placut cum trage, bineinteles nu ca a mea :D, dar merge... te astept la o liniuta in sabii sa ne taiem, in buzdugane sa ne lovim, in lupta simpla ca-i mai dreapta... :) glumeam, evident...

 

singurul lucru care nu imi place sunt ceasurile, dar asta este - iarasi evident - o chestie de gust... pana una alta, e ingrijita, arata bine, si (foarte important!!!) are doctorul ei personal.... deci tot ce ii trebuie unei masinutze.... s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! :)

 

merci frumos d-ra "doctor" pentru aprecieri...

 

cat despre tras, intradevar cred ca in orice matematica ai face diferenta 163CP < 150CP si este foarte probabil sa ma faci cu "Kent-ul" tau.....dar asta nu inseamna ca nu putem trage o "rigla", oricum daca tot vrei sa facem un test complet consider ca cel mai corect ar fi sa testam atat masina cat si soferul...deecciii, liniuta si traseu pe oras, deal? :blink:

 

ceasurile :) ...parerile sunt impartite :)

iar vis-a-vis de "doctorul" personal, pe buna dreptate asta este un aspect pe care multi(inclusiv eu) il considera un avantaj enorm.....

Link to comment
Share on other sites

aseara s-a nimerit - dupa ce am plecat de la expozitie - sa ajung la casa poporului....la semafor erau 2 bmw-uri (nush daca erau din club...) care faceau o iniuta... fiindca eram cu niste prieteni carora le place provocarea, mi-au zis ceva de genul: "treci langa ei!"... so.... that's what i did! verde si... am plecat eu ceva mai prost, insa 1-a, a 2-a si la a 3-a deja aveam avans jumatate de masina... la rond am vazut ca era un 320d care vroia sa se dea cu un 318.... deci teoretic, exista o diferenta intre 150 cp si 163, insa, mai mult decat masina conteaza soferul... deci abia astept traseul de oras! :blink:

si btw: aseara m-a mai oprit si politia... control de rutina, fara sa stie ca ca facusem liniute cu 2 minute inainte... :)

 

si mai vreau ceva: sa ma dau cu costa! i-am promis ca nu fug de provocari... asa ca, anytime anywhere! dar cu martori! :)

 

@moderators: please don't delete the post... nu instig la curse & co, pur si simplu discut cu oameni care au aceleasi afinitati ca si mine...

Link to comment
Share on other sites

...

si mai vreau ceva: sa ma dau cu costa! i-am promis ca nu fug de provocari... asa ca, anytime anywhere! dar cu martori! :blink:

 

@moderators: please don't delete the post... nu instig la curse & co, pur si simplu discut cu oameni care au aceleasi afinitati ca si mine...

 

tu ai zis-o. nu eu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
bre... ce-ati facut din topicul omului?? :)

si asta poate fi considerat ca un punct de apreciere....lumea se simte bine pe topicul meu......iar pe mine cum ma caracterizeaza ospitalitatea nu pot spune decat, simtiti-va ca acasa dragii mei :blink:

 

 

man super frumoasa masina! se vede ca este ingrijita ,se vede ca bagi bani in ea:) sa-o stapanesti sanatos! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Super masinutza si ingrijita. Din pacate nu multi sunt ca tine...

 

Ce ar mai fi de facut (dupa parerea mea):

 

-nu cred ca i-ar strica o suspensie cu cativa centimetrii mai joasa

-poate o folie pe toate lateralele si luneta

 

 

Bafta si ai grija de ea, chiar este frumoasa !!!

 

in sfarsit ai gasit topicul :) ....merci frumos pt aprecieri; cat despre modificarile care le-ai enumerat tu nu stiu ce sa zic....dupa ce am mers sambata cu cabrioletul tau :blink: parca nu m-as mai osteni sa-i mai fac ceva.....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.