Jump to content

F1 2008


costinlogin

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mda ...greu mai trece timpul ....acum caut de zor calificarile ...le-am pierdut ieri :blink:(

 

Hmm ori am postat eu prea devreme ..ori n-a ajuns inca lumea de prin cluburi acasa ...dar se pare ca nu sunt prea multi fani F1 pe forum :)

Edited by costinlogin
Link to comment
Share on other sites

felicitari celor de la bmw care au reusit sa aduca o masina competitiva si fiabila in 2008

foarte buna regula fara traction control si braking assistance unde indemanarea pilotului face diferenta(massa si pilotii mai exeprimentati nu reuseau sa tina masina pe pista)

in rest o cursa dominata de hamilton, bmw s-a prezentat bine si avem promisiunea ca ne batem acolo sus cu merc si ferrari, kubica a avut ghinion si a fost lovit, putea sa obtina un 3. sau 4 lejer

oricum nici 8 puncte si loc 2 nu strica... marele circ redevine ff interesant

Link to comment
Share on other sites

Eu iar am ratat cursa, nu se mai transmite pe TVR1? In ce tara a fost??? omg :blink:

 

 

Ora a fost acceptabila fata de saptamana trecuta ... unde-ai umblat ?:)

 

Cursa buna pt. BMW :) locul 1 e aproape :) Vad ca pilotii fac podiumul prin rotatie :))

Pana la locul 1 eu zic ca mai este de muncit. Sper sa obtina sezonu asta vreo 2 victorii. Ar fi frumos insa parerea mea ca mai este de muncit sezonul asta mai ales la aerodinamica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Primul poll pt. BMW R. Kubika :blink: :) :) :) Sa speram ca nu mai e mult si-o sa fie si prima cursa castigata :)

Incredibil cat de mult au lucrat la BMW-ul de anu' asta. Si eu sper sa apara rezultatele si maine in cursa. Un podium format din 2 masini BMW ar fi mai mult decat extraordinar. Totusi cred ca are putina benzina Kubica. Nu ramane decat sa speram ca si echipa BMW sa se miste bine duminica la boxe!

Link to comment
Share on other sites

Hmm nu cred c-a plecat chiar cu atat de putina benzina ...o sa vedem totusi maine ...sper sa aiba noroc si sa nu piarda prima pozitie pana in primul viraj. Mai este pana la o dubla BMW ..sau te refereai la 2 BMW pe podium indiferent de locuri ?:) Heidfeld nu stiu ce-a patit nici in sesinile de vineri nu a prea excelat :)

 

Multumesc celui care a editat titlul topicului ...chiar vroiam sa rog asta :blink:

Link to comment
Share on other sites

Hmm nu cred c-a plecat chiar cu atat de putina benzina ...o sa vedem totusi maine ...sper sa aiba noroc si sa nu piarda prima pozitie pana in primul viraj. Mai este pana la o dubla BMW ..sau te refereai la 2 BMW pe podium indiferent de locuri ?:) Heidfeld nu stiu ce-a patit nici in sesinile de vineri nu a prea excelat :)

 

Multumesc celui care a editat titlul topicului ...chiar vroiam sa rog asta :blink:

Intradevar ma refeream la un podium indiferent de locuri. Si un 2 si 3 ar fi excelent pentru BMW. Ei sunt cam proaspeti in Formula1 asa ca nu e graba...M-as bucura sa creasca din ce in ce mai mult de la cursa la alta. Imi pare si mie rau de Heidfeld. Personal am mai multe asteptari de la el pentru ca a debutat bine in F1 dar pacat ca nu a continuat la fel. Abia astept cursa de maine si mai ales start'ul. Sper sa demareze BMW-urile calumea :).

Link to comment
Share on other sites

foarte frumos circuitul din bahrein

kubica pe 3 resp heidfeld pe 4 si uite asa BMW trece pe 1st place in topul constructorilor.

eu zic ca o sa mearga f bine sezonul asta.

pacat din partea lui kubica ca a cedat asa usor locul 1 la start.

acum sunt mandru posesor al brandului :blink:

Link to comment
Share on other sites

foarte frumos circuitul din bahrein

kubica pe 3 resp heidfeld pe 4 si uite asa BMW trece pe 1st place in topul constructorilor.

eu zic ca o sa mearga f bine sezonul asta.

pacat din partea lui kubica ca a cedat asa usor locul 1 la start.

acum sunt mandru posesor al brandului :blink:

Eu unul nu sunt foarte incantat de prestatia celor de la BMW. Kubica a cedat prea usor desi avea mai putina benzina ca si cei de la Ferrari. Echipa nu i-a ajutat deloc printr-o tactica surpriza. A fost un Grad Prix plictisitor din pacate si sincer ma tem de monopolul celor de la Ferrari. Singurul lucru pozitiv dupa aceasta etapa e locul 1 al echipei BMW insa pacat ca e temporara chestia asta. Sper sa se mai lucreze serios la motorul BMW pentru ca din cate am vazut nu au viteza de varf foarte mare.

Link to comment
Share on other sites

E adevarat n-a fost chiar super cursa ...ne asteptam cred la mai mult si prin prisma primei pozitii pe grila dar eu zica ca s-au descurcat bine mai ales datorita presiunii la care era supus Kubica. Sa speram ca BMW va continua evolutia in bine a monopostului si ca prima victorie nu e departe. Si dupa cum se vede se poate ajunge pe locul unu si fara sa castigi mari premii :) .glumesc. Si ca tot vorbeam de presiune uitati-va ce start de 2 lei a avut Hamilton ca sa nu mai vorbesc de restul cursei. Astept cu nerabdare urmatoarea cursa ...si cum spunea DTM mai sus ...acum sunt SI mai mandru posesor al brandului :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.