Jump to content

Accidente BMW


alex

Recommended Posts

Scuze daca se repeta, dar nu cred ca e rau sa ne mai amintim din cand in cand ce se poate intampla.

89934[/snapback]

 

mda apreciez gestul tau ......dar stai linistit ca nu se lipeste de nimeni..... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 606
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Legat de pietonul omorat de BMW...imi pare sincer rau de el...dar acest caz ar trebui sa dea de gandit si pietonilor...eu era sa calc doua babe care se hlizeau si nu s-au asigurat inainte sa coboare de pe trotuar (in loc nepermis,bineanteles!) si dupa ce am reusit sa le ocolesc si sa ma opresc,tot ele erau revoltate ca le-am stropit!
Link to comment
Share on other sites

Azi in jurul orei 15.30 veneam de la Sinaia pe DN1 In apropierea bretelei spre Snagov era blocata soseaua de un E46 lovit pe partea soferului in stalp de un Touareg. Amandoua varza. Sper ca nu a patit nimeni nimic si nu a fost nici unul dintre noi. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Azi in jurul orei 15.30 veneam de la Sinaia pe DN1 In apropierea bretelei spre Snagov era blocata soseaua de un E46 lovit pe partea soferului in stalp de un Touareg. Amandoua varza. Sper ca nu a patit nimeni nimic si nu a fost nici unul dintre noi. :blink:

90975[/snapback]

 

daca intra un Touareg in stalp, pe partea cu soferul si ajung amandoua sa arate cum ai spus tu sau Romulus... :) nu cred ca e de bine, dar sper sa ma insel ...

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Astazi am facut o descoperire, un e34 lovit in cta, zona bulevard, ct-xx-str, mi se pare. Nu stiu ce s-a intamplat, dar masina era pe marginea sensului opus de mers. Arata destul de rau, eu unul nu pot sa-mi dau prea bine seama cum a fost lovita, dar cred ca in lateral, cred ca a incercat sa intoarca pe linia de tramvai si a fost lovit, repet este doar o presupunere. Daca stie cineva din cta mai mult... sper sa ne lumineze.

post-67-1151078715_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
azi dimineata la ora 9 si 30 sub ochii in piata victoriei... Accident intre un ursulet rosu de bucureti si o lada 112 visinie cu nr de tzoll... N-am inteles exact ce s-a intamplat... cred ca ursuletul venea dinspre kiseleff ... oricum avea prioritate... cel cu lada venea de pe titulescu si avea cedeaza trecerea... si au intrat unul in altul... Lada avariata destul de naspa cu faruri sparte etc cam toata partea stanga fata... ursuletul tabla indoita pe aripa dreapta fata intre roata si botul masinii... si picura ceva apa de sub motor... presupun ca i se sparsese radiatorul... Ala cu Lada se luase de ursulet ca aar fi avut viteza etc si ca putea sa evite... La care toata lumea iii spunea ca avea cedeaza trecerea si ca ar fi trebuit sa se asigure inainte sa intre in intersectie... :blink: :)
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
azi dimineata la ora 9 si 30 sub ochii in piata victoriei... Accident intre un ursulet rosu de bucureti si o lada 112 visinie cu nr de tzoll... N-am inteles exact ce s-a intamplat... cred ca ursuletul venea dinspre kiseleff ... oricum avea prioritate... cel cu lada venea de pe titulescu si avea cedeaza trecerea... si au intrat unul in altul... Lada avariata destul de naspa cu faruri sparte etc cam toata partea stanga fata... ursuletul tabla indoita pe aripa dreapta fata intre roata si botul masinii... si picura ceva apa de sub motor... presupun ca i se sparsese radiatorul... Ala cu Lada se luase de ursulet ca aar fi avut viteza etc si ca putea sa evite... La care toata lumea iii spunea ca avea cedeaza trecerea si ca ar fi trebuit sa se asigure inainte sa intre in intersectie... :)  :)

106361[/snapback]

 

nu bah!!! BMW -ul tot timpu' e de vina ! ce nu ai invatat inca :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Ete na...  :) cam ai dreptate... In tara asta ... pentru orice e de vina BMW-ul... :)  :)

106409[/snapback]

 

crede-ma si eu sunt in razboi cu politia romana... de altfel am si un topic pe aici in sensul asta :blink:

Link to comment
Share on other sites

azi dimineata la ora 9 si 30 sub ochii in piata victoriei... Accident intre un ursulet rosu de bucureti si o lada 112 visinie cu nr de tzoll... N-am inteles exact ce s-a intamplat... cred ca ursuletul venea dinspre kiseleff ... oricum avea prioritate... cel cu lada venea de pe titulescu si avea cedeaza trecerea... si au intrat unul in altul... Lada avariata destul de naspa cu faruri sparte etc cam toata partea stanga fata... ursuletul tabla indoita pe aripa dreapta fata intre roata si botul masinii... si picura ceva apa de sub motor... presupun ca i se sparsese radiatorul... Ala cu Lada se luase de ursulet ca aar fi avut viteza etc si ca putea sa evite... La care toata lumea iii spunea ca avea cedeaza trecerea si ca ar fi trebuit sa se asigure inainte sa intre in intersectie... :blink:  :)

106361[/snapback]

 

Nu vreau sa iau apararea celui cu lada - nu stiu cum a avut loc accidentul. Nici nu cunosc strazile in B (sunt din TM), deci nu stiu ce vizibilitate avea de pe titulescu. Dar ar fi bine sa va ganditi de doua ori (la voi si la masinile voastre) cand treceti in mare viteza printr-o intersectie cu vizibilitate mica, chiar daca aveti prioritate. In alte tari stradutele astea au limita la 30Km/h. Pune-te in locul celuilalt: te uiti, vezi poate cativa metrii, si te bagi incet in intersectie. De pe drumul prioritar vine unul cu suta la ora. Nu cu suta, cu 60Km/h. Intr-o secunda a facut 16 metrii! Nu mai ai timp sa faci nimic... La sectie nu conteaza ca ala avea suta. Ci doar ca aveai cedeaza...

Caz cunoscut mie: cel cu prioritate avea masina noua. Avea castig de cauza, desigur - s-a facut, pe asigurare, dar nu mai e "ca noua". Ce-a castigat? Se grabea la o inmormantare.... Mai un pic si ajungea la alta.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
imi place ca se subliniaza in articol ca: "BMW-ul a zburat de pe carosabil, izbindu-se violent de un copac.".......

107874[/snapback]

 

mda... si kktul ala de comentariu ca " daca ai BMW nu inseamna ca ai si creier..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
in seara asta s-a rasturnat un ursulet cenusiu in cta zona tabacarie, cand am trecut eu pe acolo erau inca cei de la descarcerare si un echipaj de politie. nu stiu cum s-a intamplat dar ceva mai incolo era un logan alb ciupit puitn in stanga spate. bmwul era aruncat destul de urat pe bordura si a daramat un gard. sunt curios ce s-a intamplat cu pasagerii, plafonul era la vreo 20 de cm de usa.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.