Jump to content

ulei 318i e46 2002


leoberti

Recommended Posts

Multe persoane cu motoare bune se plang in ultimul timp de uleiul Castrol...

 

Eu folosesc produse de la Liqui Moly, sunt forte multumit.

In modelul meu 320d NFL E46 bag 5w-40 Top Tec 4100 Liqui Moly

 

Am auzit lucruri bune despre liqui moly , eu sunt in Germania si am posibilitatea sa il cumpar original , dar numai trebuie sa ma hotarasc la unul anume.

Link to comment
Share on other sites

Cat de bmw si cat de benzinar e nu are voie sa se vada diferenta de nivel intre schimb (10.000 km)...daca dispare e clar ca pe undeva pierzi ...spuma poate sa fie si condens daca nu ai pierderide antigel,presiune in instalatia de racire,ulei in apa si invers...
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

mihaitza123 - nu mai posta de 2-3 ori consecutiv. E obositor de citit. Scrie odata si gata.

 

In plus, sunt ZECI de topice legate de uleiuri. Nu esti primul care isi schimba uleiul...

 

P.S. Topic unit cu unul din zecile de topice...

Link to comment
Share on other sites

Cat de bmw si cat de benzinar e nu are voie sa se vada diferenta de nivel intre schimb (10.000 km)...daca dispare e clar ca pe undeva pierzi ...spuma poate sa fie si condens daca nu ai pierderide antigel,presiune in instalatia de racire,ulei in apa si invers...

 

asta zic si eu , de pierdut nu stiu ce sa zic , antigelul este schimbat acum 2 luni si nu am complectat deloc , apa in ulei nu are cum , pt ca mie imi scade uleiul.

probabil chestia aia maronie e de la condens , este foarte putin , 5mm.

 

mihaitza123 - nu mai posta de 2-3 ori consecutiv. E obositor de citit. Scrie odata si gata.

 

In plus, sunt ZECI de topice legate de uleiuri. Nu esti primul care isi schimba uleiul...

 

P.S. Topic unit cu unul din zecile de topice...

 

 

e obositor si pentru cei ca mine care posteaza si posteaza degeaba , nu raspunde nimeni concret sa spuna o parere cu o argumentare.

 

eu m-am hotarat si la urmatorul schimb o sa ii pun castrol edge 0w40 , daca mai binevoieste cineva sa spuna vreo parere , poate mai citesc si altii aici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

e obositor si pentru cei ca mine care posteaza si posteaza degeaba , nu raspunde nimeni concret sa spuna o parere cu o argumentare.

ii aici.

 

Pentru raspunsuri rapide poti apela la BMW. Au numere de telefon, adresa de mail sau iti deplasezi fizicul pana la ei.

 

In al doilea rand, ai fi salvat mult timp daca ai fi cautat inainte de deschiderea topicului pe forum. Ai o masina veche si destul de comuna. Sansele ca sa gasesti raspuns la problema ta sunt mari.

 

Ca sa nu mai fie obositor pt tine, topicul se inchide.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.