Jump to content

Xenon e 39 520d


Recommended Posts

Nu o scot la capat cu voi.... :)

pai nu avem cum sa o scoatem la capat ca nu ne explici bine , pune poze explica ce becuri ai sigur cum sunt cum arata , ca asa ne dam 10 cu parerea si normal ca nu o scoatem la capat. fa-le niste poze la becuri si da-ne un part number.

 

apoi mai vedem.

 

Instalatia originala nu are D2S?

daca ai cumparat-o de la cineva , nu trebuie sa aibe neaparat D2S.

 

Alt bec nu se potriveste pe instalatia originala!

 

Doamne, parca s-a intalnit mutul cu orbul si surdul :blink:

atunci cum iti explici ca nu se potrivesc ?

daca tot ne-am intalnit aicea...

Link to comment
Share on other sites

Mai incercam odata... :blink:

Am postat 2 poze...in una e becul halogen care il am acum pe masina, iar in cealalta e xenonul care l-am cumparat. Ceea ce incerc sa va explic....e faptul ca cele 2 nu au acelasi suport de prindere in farul de faza scurta. Se poate face vreo adaptare?

Link to comment
Share on other sites

Mai incercam odata... :blink:

Am postat 2 poze...in una e becul halogen care il am acum pe masina, iar in cealalta e xenonul care l-am cumparat. Ceea ce incerc sa va explic....e faptul ca cele 2 nu au acelasi suport de prindere in farul de faza scurta. Se poate face vreo adaptare?

NU.

becul pe care l-ai cumparat cel mai sigur NU este D2S pe instalatia care ai luat-o.este si normal sa nu aiba acelasi suport de prindere fiindca sunt 2 becuri tota diferite. ai tot zic ca da da da sunt originale si acuma zici ca xenon-ul este cumparat de tine.

Nu se poate face nici o adaptare in acest caz.

 

sa ma corecteze cineva daca gresesc !

Link to comment
Share on other sites

Fratilor , sunteti culmea! Nu poti pune un bec xenon original D2S pe un far care nu este prevazut cu instalatie xenon de fabrica. Punct! Pe E39 facelift s-au pus faruri cu lupa si fara instalatie xenon! In cazul tau poti folosi doar droserele , care daca nu ma insel ar trebui sa fie HELLA si cu ajutorul unei mufe adaptoare poti pune becuri xenon aftermarket pe farurile tale. Scutesti astfel ceva bani si vei avea o lumina foarte buna! Sper ca m-am facut inteles...

 

Mai incercam odata... :blink:

Am postat 2 poze...in una e becul halogen care il am acum pe masina, iar in cealalta e xenonul care l-am cumparat. Ceea ce incerc sa va explic....e faptul ca cele 2 nu au acelasi suport de prindere in farul de faza scurta. Se poate face vreo adaptare?

NU.

becul pe care l-ai cumparat cel mai sigur NU este D2S pe instalatia care ai luat-o.este si normal sa nu aiba acelasi suport de prindere fiindca sunt 2 becuri tota diferite. ai tot zic ca da da da sunt originale si acuma zici ca xenon-ul este cumparat de tine.

Nu se poate face nici o adaptare in acest caz.

 

sa ma corecteze cineva daca gresesc !

Daca am inteles bine , Claude a achizitionat o instalatie originala cu tot cu becuri D2S pe care nu poate sa le puna in farurile ce le are acum pe masina...si este normal sa nu se potriveasca!

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc....acum m-am lamurit! :blink:

Ceea ce am am cumparat eu pe original e....D2S, iar eu am nevoie pt farurile mele de bec xenon H7 pe care in pot adapta la droserele originale

Dupa cum am spus , exista mufe adaptoare si poti achizitiona doar becuri xenon cu soclu de H7...asa rezolvi problema! Daca vrei te pot ajuta s-o scoti la capat!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.