Jump to content

Cod la CD sau Cass original de BMW?


Recommended Posts

Am o nedumerire... poate ma ajutati sa descopar adevarul ca nu prea stiu ce sa cred... Cd-player-ele sau Cass-urile de pe seria 3 / e46 au vreun cod?... si daca au care dracului este?... ca io de ex. am cartea lui originala (a cass.-ului) si un card care se numeste RADIO PASS BMW REVERSE - (ca reverse e modelu') pe care este scris: Typ/Model PH5950 - Gerate/Seriel Nr. 21461183 - Safety nr.... e lipsa....

Inainte am avut un Ford Mondeo de pe care am scos batteria si cind am pus-o la loc si sa-i dau drumu la cass... hope cerea codul... si io hop la Ford la Tiriac cu talonu si cartea masinii ... si hop fax din Germania (a durat citeva ore)... si hop vreo 600.000 lei

Nu as vrea sa mai patesc ca atunci si de-aia as vrea sa-mi spuneti daca astea de pe BMW au vreun cod... sau pot sa-l scot linistit si sa-l pun la loc dupa aia fara bataie de cap?!

Edited by sarpe74
Link to comment
Share on other sites

Hai sa le ziceam toata combinatia.. :blink:

 

Deci sarpe74 vrea sa cumpere un cd-player de la un prieten cu E46.. am mers acum 2 ore pe Drumul Sarii la centrul ala mare unde monteaza alarme si sunet (nu stiu cum ii zice) sa facem proba, adica sa scoata cd-playerul de pe masina prietenului meu si sa il puna pe masina lui sarpe74. Cei de acolo au cam ridicat din umeri.. nu s-au bagat..

Pe cardul prietenului meu mai e un numar in plus fata de ce are sarpe74 pe cardul lui. Faza e ca numarul are 5 sau 6 cifre..

Ambele Hu au led..

Link to comment
Share on other sites

:):lol:

 

wlf, daca nu vinde cd-ul nu are bani sa ia mp3-ul de la tine... :blink:

50738[/snapback]

 

Poate sa il dea linisit ca nu ii cere. Am mai intrebat pe cineva care isi montase un Pioneer si apoi si-a vandut masina cu cass-ul original. Cand a pus la loc cass-ul, nu i-a cerut cod.

Link to comment
Share on other sites

Am o nedumerire... poate ma ajutati sa descopar adevarul ca nu prea stiu ce sa cred... Cd-player-ele sau Cass-urile de pe seria 3 / e46 au vreun cod?... si daca au care dracului este?... ca io de ex. am cartea lui originala (a cass.-ului) si un card care se numeste RADIO PASS BMW REVERSE - (ca reverse e modelu') pe care este scris: Typ/Model PH5950 - Gerate/Seriel Nr. 21461183 - Safety nr.... e lipsa....

Inainte am avut un Ford Mondeo de pe care am scos batteria si cind am pus-o la loc si sa-i dau drumu la cass... hope cerea codul... si io hop la Ford la Tiriac cu talonu si cartea masinii ... si hop fax din Germania (a durat citeva ore)... si hop vreo 600.000 lei

Nu as vrea sa mai patesc ca atunci si de-aia as vrea sa-mi spuneti daca astea de pe BMW au vreun cod... sau pot sa-l scot linistit si sa-l pun la loc dupa aia fara bataie de cap?!

50729[/snapback]

 

Nu stiu exact cum e cu pusul inapoi dar stiu ca io si un amic tot cu un e46 am scos radio-casetofonul respectiv radio-cd playerul si le-am pus pe alte masini. Cd playeru lui pe a mea si cassu meu pe o alta masina. Si nici una din ele nu au cerut cod.

Link to comment
Share on other sites

Io-te ce scrie in carticica "Operating Instruction for Radio":

 

Theft protection

The equipment has an automatic antitheft alarm system. Manual input of a security cod or similar is not required.

 

Radio pass

The radio pass is one of the car's documents. Please keep it in a safe place so that the data it contains can be supplied to the insurance or the police if the radio is stolen.

Link to comment
Share on other sites

deci sa ma risc?

50734[/snapback]

 

 

Scoate-l fara frica. Eu l-am scos pe al meu de citeva ori si evident l-am si pus la loc. Am vrut sa-mi conectez car kitul sa-mi faca mute cnd suna tel. si chiar asta se intimpla acum. Iar la un moment dat am montat pe masina un CD business, la care nu mi-a cerut nici un cod. Initial credeam ca cassul meu orig e cumva codat doar pt masina mea, dar am constatat experimentind, ca merge si un alt cass original BMW fara sa fie nevoie de vreun cod sau setare cu modicul.

Asa ca scoate-l fara grija.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu exact cum e cu pusul inapoi dar stiu ca io si un amic tot cu un e46 am scos radio-casetofonul respectiv radio-cd playerul si le-am pus pe alte masini. Cd playeru lui pe a mea si cassu meu pe o alta masina. Si nici una din ele nu au cerut cod.

50862[/snapback]

 

exact asta ne intereseaza si pe noi.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

nu va riscati aiurea..................sunt coduri personale........numai o persoana care decodeaza asa ceva va poate ajuta.............trebuie data jos memoria si citita sau scrisa......eu am facut asa ceva......mai bine spuneti ce modele de casetofoane aveti si caut sa vad daca mai am bin-urile de memorie!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.