Jump to content

BMW 320d - 2003


florinkx

Recommended Posts

Sa va prezint masina mea...

Bmw 320 d din anul 2003 adus personal de cateva zile din Germania. Dotari: cutie manuala 6+1, climatronic, DSC, xenon, tapiterie piele, scaune incalzite, navigatie 16:9, tempomat, volan si schimbator de M, senzori ploaie si lumini, senzori parcare, cotiera fata-spate, clasicele geamuri si oglinzi electrice. Masina are 188000 km. Ca o nemultumire la masina este faptul ca in spatele ecranului navigatiei am caseta, nu CD; iar masina nu are magazie de Cd-uri :twoup:

post-3662-1208605628_thumb.jpg

post-3662-1208605680_thumb.jpg

post-3662-1208605754_thumb.jpg

post-3662-1208605771_thumb.jpg

post-3662-1208605804_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ca o nemultumire la masina este faptul ca in spatele ecranului navigatiei am caseta, nu CD; iar masina nu are magazie de Cd-uri :twoup:

frumoasa masina.sa o stapanesti sanatos si fara incidente.in caz ca vrei sa schimbi monitorul ca sa ai cd vezi ca vinde un coleg forumist un ecran cu asa ceva.

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=32544

Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru urari. Legat de monitorul care este la vanzare... il stiam, dar nu mai vreau sa bag bani in ea, mai ales ca trebuie sa platesc si taxa de inmatriculare. Ma gandeam ca sa folosesc intrarea aux, si sa conectez un mp3-player sau ceva. Am citit cam tot ce se putea pe forum dar nu prea am inteles... Ca sa folosesc intrarea aux ( cea pe care intra si cd changerul), in afara de simpla conectare a firelor catre un mp3 player...mai trebuie vreo piesa ceva? v-as fii recunsocator daca m-ati lamurii
Link to comment
Share on other sites

masina este foarte frumoasa si supararile tale au o rezolvare pe bani putini chiar pe acest minunat forum :twoup:

ia vezi ca sunt magazii de vanzare pe aici, e foarte simplu.

chestia cu caseta... vorba aia... e in spate. daca iti pui magazie n-ai treaba

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Acum 2 zile am schimbat si eu uleiu si toate celelalte filtre. Ca ulei am folosit Bmw 5-30 si toate filtrele au fost Mann (ulei, motorina, aer si polen). Am fost surprins pentru ca toate acestea m-au costat doar 620 lei. O alta surprindere am avut-o la resetarea intervalului de revizie cand urmatorul interval a aparut la 30 000 km :twoup: Eu sunt foarte incantat de masina si o iubesc din ce in ce mai mult...

post-3662-1217100589_thumb.jpg

post-3662-1217100604_thumb.jpg

post-3662-1217100669_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 zile am schimbat si eu uleiu si toate celelalte filtre. Ca ulei am folosit Bmw 5-30 si toate filtrele au fost Mann (ulei, motorina, aer si polen). Am fost surprins pentru ca toate acestea m-au costat doar 620 lei. O alta surprindere am avut-o la resetarea intervalului de revizie cand urmatorul interval a aparut la 30 000 km :twoup: Eu sunt foarte incantat de masina si o iubesc din ce in ce mai mult...

 

superb peisajul... Âşi maÂşina. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 zile am schimbat si eu uleiu si toate celelalte filtre. Ca ulei am folosit Bmw 5-30 si toate filtrele au fost Mann (ulei, motorina, aer si polen). Am fost surprins pentru ca toate acestea m-au costat doar 620 lei. O alta surprindere am avut-o la resetarea intervalului de revizie cand urmatorul interval a aparut la 30 000 km :twoup: Eu sunt foarte incantat de masina si o iubesc din ce in ce mai mult...

Tu nu te lua dupa OBC. Eu la 6.000 Km ii fac revizia, (sunt eu mai nebun) dar oricum indicat e sa-i faci la maxim 10.000.

Link to comment
Share on other sites

christian10- ms

allex - da... normal ca nu ma iau dupa acel interval, dar citisem ca ar trebuii sa se reseteze la 25 000 km, si la mine nu stiu de ce apare la 30 000 km

Cred ca depinde de anul de fabricatie :twoup: , la mine apare 25.000 dupa resetare.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.