Jump to content

Alti 3 tineri la intrarea in Bucuresti


Romulus

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Janta pare a fi de A8 dar imediat dupa ce vorbeste femeia, se vede partea din spate care seamana cu Superb.

Nu ca ar conta marca masinii, este trist ce se intampla pe soselele patriei.Nu stiu dar eu zic ca prea usor se dau permisele de conducere.

Link to comment
Share on other sites

100% audi A8...parerea mea..

probabil era si cu motor mare..benzinar..cum sunt majoritatea a8-urilor model vechi...masini cu sisteme de siguranta cu mult depasite de putererea pe care o dezlantuie respectivele motoare...si toate astea pe mainile unor inconsitenti...rezulta derapaj..si ce-a mai fost..

Link to comment
Share on other sites

100% audi A8...parerea mea..

probabil era si cu motor mare..benzinar..cum sunt majoritatea a8-urilor model vechi...masini cu sisteme de siguranta cu mult depasite de putererea pe care o dezlantuie respectivele motoare...si toate astea pe mainile unor inconsitenti...rezulta derapaj..si ce-a mai fost..

 

Daca soferul el lipsit de orice reactie degeaba....sistemele nu o sa iti salveze viata mai ales la o viteza foarte mare.

Link to comment
Share on other sites

100% audi A8...parerea mea..

probabil era si cu motor mare..benzinar..cum sunt majoritatea a8-urilor model vechi...masini cu sisteme de siguranta cu mult depasite de putererea pe care o dezlantuie respectivele motoare...si toate astea pe mainile unor inconsitenti...rezulta derapaj..si ce-a mai fost..

 

Daca soferul el lipsit de orice reactie degeaba....sistemele nu o sa iti salveze viata mai ales la o viteza foarte mare.

ohoo..de-ar fi cum zici tu..

las ca stiu eu..nu era vb de vreun pensionar care pe carosabil umed l-a furat putin spatele...

astia-s pustani care vor adrenalina in drum spre discoteca si cu vreo bere in nas pe dreasupra..nu lipsa de reactie..ci reactiile prea multe si prea violente in interactiunea cu volanu si cu pedala de acceleratie ii baga pe astia in pomi..cat despre sistemele de siguranta..cand bruschezi masina si nu stii cand sa mai tai din acceleratie sau sa nu tragi de volan ca disperatu, iti mai atenueaza comenzile si masina nu face chiar ce ii zice un sofer neexperimentat cand intra in panica si avea viteza prea mare pentru vreo curba sau depasire periculoasa..

eu cel putin asa gandesc..

Link to comment
Share on other sites

Trist ce s-a intamplat :twoup: , masina este un A8, am trecut prin zona cu niste prieteni si am oprit 5 minute, nu ne venea sa credem cum poate arata un A8. R.I.P. :twoup: . Edited by aleXpeed
Link to comment
Share on other sites

Un prieten era in trecere acolo si a oprit, din spusele lui masina era un audi A6/A8, si culmea ironiei se luase la intrecere cu un BMW iar in momentul impactului audi-ul ar fi avut 240 km/h.

 

Oricum e tragic, mai tragic e ca i-a luat si pe altii cu el :twoup:

Edited by lucian1
Link to comment
Share on other sites

Mi s-a parut intotdeuna oribil sa mori ca si proprietar de masina pe locul din dreapta, lasand sa-ti conduca masina pe unul care nu o cunoaste, dar e dispus sa mearga cu viteza mare. Pasagerul de 14 ani, n-a avut habar la ce se expune. Groaznic. Desi la 23 de ani si cu numere de germania rosii, inclin sa cred ca nici proprietarul nu-si cunostea masina si limitele.
Link to comment
Share on other sites

o intrebare ca prea multe nu mai sunt de spus

e posibil ca cineva sa aseze cu mana acele alea ale vitezometrului si al turometrului?

faza ca s-a blocat parca no cred.... adica chiar sa fi avut 240 in momentul impactului.... fara pic de frana .... chiar si derapaj.... doar nu alergau cu 280...

Link to comment
Share on other sites

Dumnezeu sa i ierte. si eu fac muklte gafe dar acum chiar ca te ia groaza. daca vad un accident asa ma ia teama sa mai conduc. e oribil ce ne facem cu mana noastra. sper sa ne faca sa respectam limitele nu neaparat de viteza legala ci de siguranta in trafic. din ce in ce mai urate si mai ingrozitoare accidentele din ro. io unu vazand asemenea discutii cum ca s ar fi intrecut cu un bmw, nu cred ca voi mai avea curajul sa ma intrec cu cineva. e mai sigur pt toti sa nu ne lasam prada mandriei si ambitiei.

si cred ca la intalnirile bmw ar trebui sa facem si un pic de educatie rutiera sau macar pe forum. chiar voi deschide un topic pe tema asta

Link to comment
Share on other sites

o intrebare ca prea multe nu mai sunt de spus

e posibil ca cineva sa aseze cu mana acele alea ale vitezometrului si al turometrului?

faza ca s-a blocat parca no cred.... adica chiar sa fi avut 240 in momentul impactului.... fara pic de frana .... chiar si derapaj.... doar nu alergau cu 280...

 

cea mai probabila teorie este ca a avut explozie la un cauciuc ... in plus la cum e masina aia cat crezi ca aveau ? Pe jos nu era nici o urma de frana iar masina e imprastiata pe distanta mare .

post-2891-1208767030_thumb.jpg

post-2891-1208767042_thumb.jpg

post-2891-1208767073_thumb.jpg

post-2891-1208767082_thumb.jpg

post-2891-1208767098_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pffuaaa in ce hal a ajuns masina :twoup: Sigur aveau peste 200 in momentul impactului.

 

Masina avea numere de Germania, deci nu o cunostea bine nici proprietarul. Asta este, smecheria se plateste, dc nu gandesti ca ti se poate intampla si tie ajungi sa mori ca un caine pe asfalt, sa te adune pe bucati.

 

RIP

Link to comment
Share on other sites

Pffuaaa in ce hal a ajuns masina :twoup: Sigur aveau peste 200 in momentul impactului.

 

Masina avea numere de Germania, deci nu o cunostea bine nici proprietarul. Asta este, smecheria se plateste, dc nu gandesti ca ti se poate intampla si tie ajungi sa mori ca un caine pe asfalt, sa te adune pe bucati.

 

RIP

Asta vara stiti cazul din Poarta Alba Jud Cta. Dacia 1300 strivita de un plop care s-a decis sa cada exact in momentul cind treceau pe masina lor. Nu cred ca aveau mai mult de 60 km/h. Se pare ca nu au suprevietuit. Oricum noaptea cu 240km/h e cam mult.

Link to comment
Share on other sites

Un A8 nu cred ca se rupe in halul ala fara cel putin 200km/h, si sa circului cu peste 200km/h in localitate, avand permis de 5 luni si cu inca 2 persoane in masina, sa fiu scuzat, dar nu mai e inconstienta, e prostie. Pacat de pasageri si de masina, soferul si-a cautat-o cu lumanarea.
Link to comment
Share on other sites

Doamne ce carnagiu....la cat de imprastiate sunt bucatile din masina, sigurt a avut viteza foarte mare! Pe masura ce vad asemenea accidente, incep sa merg din ce in ce mai prudent, mai speriat ca ma trezesc cu vreun vitezoman d-asta peste mine...mi-a trecut si foamea cu imaginile astea...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.