Jump to content

Alti 3 tineri la intrarea in Bucuresti


Romulus

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

am aflat azi ca proprietarul era un prieten de-al meu. el era baut si l-a lasat pe pustiu ala care abia luase permisul sa conduca. ma socase oricum, acum ca am aflat ca era vorba de un super baiat (pe restul nu ii stiu) sunt... :|

viteza se pare ca intr-adevar a fost ~240, proprietarul masinii a zburat din masina, s-a oprit cu capul intr-o bordura sua ceva de genul iar corpul si-a continuat 'zborul' fara cap iar pe sofer l-au adunat bucata cu bucata, os cu os... de pusti nu stiu nimic.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Repet ce am mai spus despre audi si despre posesorii de audi ! Audi nu e masina, iar ca sa conduci un audi cu viteza aia tre sa fii redus mintal. Super quattro !!!

 

nu te supara dar la asa post scris cred ca trebuie sa fi tu putin redus mintal.

Link to comment
Share on other sites

Nu imi place audi , si soferii de audi sunt plini de impresii ! Asta pentru ca sunt frustrati din cauza masinii !

 

care ar fi frustrarea? :twoup: costa la fel ca mercedes sau bmw, alegerea e numai a lor si o fac pentru ca le place Audi. si te asigur ca nici proprietarul acestui A8 nu era absolut deloc frustrat de nimic..

ce spui tu de audi si posesorii de audi spun si ei despre cei cu bmw... cei cu mercedes se cred mult prea 'buni' ca sa comenteze de restul :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Repet ce am mai spus despre audi si despre posesorii de audi ! Audi nu e masina, iar ca sa conduci un audi cu viteza aia tre sa fii redus mintal. Super quattro !!!

 

In Germania pe autostrada cand e coloana de 220 km/h pe banda cea mai din stanga, cele mai multe masini sunt Audi, urmate de BMW si Mercedes. Asa am ramas eu cu impresia.

Link to comment
Share on other sites

Acum fara sa fiu rautacios am vazut multe accidente la viata mea dar cele cu masini audi au fost cele mai infioratoare si asta nu datorita faptului ca prin ele viteza mare ci pt ca se dezmembreaza chiar si la viteza mai mica .

 

Audi e doar confort si imagine ... fiabilitate si siguranta ZERO . E doar parerea mea si mi-o exprim im mod direct asa ca nu va grabiti cu critici si contraziceri :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Nu imi place audi , si soferii de audi sunt plini de impresii ! Asta pentru ca sunt frustrati din cauza masinii !

Nu ai deloc dreptate. Eu am cunoscut destui posesori de audi si stiu asta. Si de ce sa fie frustrati? Ca nu au BMW? Nici gand! Multi dintre ei nici nu concept sa aiba masina cu propulsie si majoritatea cred ca ar prefera quattro. Dar nu sunt frustrati si nici altfel. Tu probabil ai cunoscut cateva exceptii si acum generalizezi gresit.

 

care ar fi frustrarea? :twoup: costa la fel ca mercedes sau bmw, alegerea e numai a lor si o fac pentru ca le place Audi. si te asigur ca nici proprietarul acestui A8 nu era absolut deloc frustrat de nimic..

Corect.

 

Acum fara sa fiu rautacios am vazut multe accidente la viata mea dar cele cu masini audi au fost cele mai infioratoare si asta nu datorita faptului ca prin ele viteza mare ci pt ca se dezmembreaza chiar si la viteza mai mica .

 

Audi e doar confort si imagine ... fiabilitate si siguranta ZERO .

Parerea mea e ca nu ai dreptate. Cel putin eu am un Audi 80 care e extraordinar de fiabil si am facut si un accident cu el (la viteza mica, probabil 20 km/h mai avea la impactul cu un autobuz care mi-a taiat calea) si nu numai ca nu s-a dezmembrat, dar nici eu nici sotia n-am patit absolut nimic si am plecat cu masina pe propriile roti de la locul accidentului. E doar un exemplu care sa contrazica generalizarea ta.

Nu sunt diferente notabile de fiabilitate si siguranta intre BMW, Mercede si Audi.

Link to comment
Share on other sites

Acum fara sa fiu rautacios am vazut multe accidente la viata mea dar cele cu masini audi au fost cele mai infioratoare si asta nu datorita faptului ca prin ele viteza mare ci pt ca se dezmembreaza chiar si la viteza mai mica .

 

Audi e doar confort si imagine ... fiabilitate si siguranta ZERO . E doar parerea mea si mi-o exprim im mod direct asa ca nu va grabiti cu critici si contraziceri :twoup:

Deci nu sunt singurul nebun ! Si dupa parerea mea audi era un mare constructor pana cand a vrut sa fie si el parte din elita BMW - MERC. Aici a gresit, masinile de dupa 99-00 sunt cam praf. Si nu numai de la audi, toate din grupul VAG.

SI sunt frustrati pentru ca au dat probabil mai mult decat ar fi dat pe un BMW sau Merc si merge ca un logan chipui (exagerez). De ce din 10 masini pe care le vad ba pe contrasens, ba in spatele ambulantei, ba pe liniile de tramvai 8 sunt audi, 1 Logan cu tuning a la Vitan, si 1 alte marci de masini ? FRUSTRAREA !

Link to comment
Share on other sites

Sunt si destui cu BMW care merg in spatele ambulantei, pe contrasens sau care trec pe rosu.

 

Masina nu este o oglinda a caracterului.

 

In orice caz, exagerezi foarte mult.

Audi-urile sunt niste masini performante de calitate.

 

Mie imi plac cel mai mult BMW-urile insa nu pot sa spun ca Audi-urile sunt varza, chiar nu sunt.

Link to comment
Share on other sites

Sunt si destui cu BMW care merg in spatele ambulantei, pe contrasens sau care trec pe rosu.

 

Masina nu este o oglinda a caracterului.

 

In orice caz, exagerezi foarte mult.

Audi-urile sunt niste masini performante de calitate.

 

Mie imi plac cel mai mult BMW-urile insa nu pot sa spun ca Audi-urile sunt varza, chiar nu sunt.

Audi ofera o mai buna pozitie la volan, confort, suspensii mai moi. In schimb ca performante inferiora BMW. Dar mult superioara ca pret. Chiar nejustificat de mult.

Link to comment
Share on other sites

Audi ofera o mai buna pozitie la volan, confort, suspensii mai moi. In schimb ca performante inferiora BMW. Dar mult superioara ca pret. Chiar nejustificat de mult.

O mai buna pozitie la volan?

Te rog sa dezvolti. :twoup:

 

Iar preturile sunt similare.

Link to comment
Share on other sites

Audi ofera o mai buna pozitie la volan, confort, suspensii mai moi. In schimb ca performante inferiora BMW. Dar mult superioara ca pret. Chiar nejustificat de mult.

O mai buna pozitie la volan?

Te rog sa dezvolti. :twoup:

 

Iar preturile sunt similare.

http://www.youtube.com/watch?v=aHj0zbhjLZI

Si totusi 335i a fost mai rapid! Si ala e S5 ... vai de mama lor si de performantele lor ! Cred ca mi-am incheiat pledoaria in privinta bataliei BMW-audi cu aces filmulet!

Link to comment
Share on other sites

Audi ofera o mai buna pozitie la volan, confort, suspensii mai moi. In schimb ca performante inferiora BMW. Dar mult superioara ca pret. Chiar nejustificat de mult.

O mai buna pozitie la volan?

Te rog sa dezvolti. :twoup:

 

Iar preturile sunt similare.

http://www.youtube.com/watch?v=aHj0zbhjLZI

Si totusi 335i a fost mai rapid! Si ala e S5 ... vai de mama lor si de performantele lor ! Cred ca mi-am incheiat pledoaria in privinta bataliei BMW-audi cu aces filmulet!

 

pai ce daca e S5? cam cu 335i si concureaza... RS5-ul va fi varianta de varf.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.