Jump to content

E46 320d '04


Infamous

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ia-ti original, e urat mp3-ul ala.

Depinde de gusturi :twoup:, nu pot sa ma intorc la cd-ul original pentru ca nu stie sa faca nimic decat sa citeasca un cd si sa se auda sub asteptarile mele. Asta uratu are 4volti preout, iesire de subwoofer cu volum+reglaj faza, fata motorizata, digital time allignement pe 4 canale, HPF/LPF, 512 culori, telecomanda. Iar la sunet nu merita comparat cu cel original.Pe viitor urmeaza un subwoofer si alte difuzoare in usi, probabil 2 intr-o usa :twoup:

Cam strica bordul...

N-am ce-i face, m-am uitat si la alte E46 pe net si tot acolo l-au pus. Am vrut sa-l pun sub clima dar nu se poate decat sa pun fata si cd-ul in stanga in compartimentul de langa usa. Nu am vrut sa-l pun acolo pentru ca trebuiau prelungite firele, era mult de lucru si am fata motorizata la mp3.

------------------

Totusi poate o sa gasesc alta solutie cand ma apuc de treaba la usi si bass.

Edited by Infamous
Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine e sa cauti un HU original care sa citeasca si Mp3...Sunt de vanzare si aici pe forum :D

Daca vroiam imagine imi cumparam navigatia mare. Eu caut sunet clar si tare iar mp3-ul ala original nu mi poate oferi nimic mie. Totul tine de gusturi. Cand ascutli melodia preferata si ti se ridica parul pe tine, zici ca ai toata orchestra in masina. Asta pentru mine conteaza cel mai mult. BMW-urile E46 sunt pe departe cele mai neprietenoase in materie de montat muzica aftermarket.

 

o fi vorba de gusturi da nu red ca e cineva sa iti zic ca arata bine ala pe bord ;0

Pai nici eu nu zic ca arata bine :twoup: , eu ziceam ca MP3-ul nu e urat :twoup: Nu poti sa le ai pe toate, eu am facut un compromis pentru un sunet mai de calitate.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
se aude mai bine cu difuzorul spre interior ?

La sedane asa se orienteaza. Eu vreau sa-l izolez compet de portbagaj sa nu trebuiasca sa-l antifonez. Am observat ca se aude mai tare daca difuzorul e mai inspre stopuri dar asta inseamna sa pierd din portbagaj. Oricum dupa ce-l izolez, montez o baterie mai mare, adaug condensatorul si tunez putin cablurile originale de curent o sa se auda mai tare. Acum nu ma lasa nici playerul, daca incerc sa ridic volumul dinstorsioneaza difuzoarele cu tot cu LPF-ul la 120hz.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

O noua pagina in jurnalul de bord:

Incet incet diagrama prinde contur. S-a terminat lucrul la usi, pentru unii, pentru mine mai sunt destule de facut. Azi am prins inaltele, din pacate nu am gasit holsuruburi asa mici negre dar o sa le vopsesc cat de curand. "Suportul" inaltelor mai trebuie putin finisat, in rest nu ma asteptam sa iasa asa de bine usile. Am pus si o poza cu lemnul din bord in bataia soarelui :twoup:

P.S. Azi am depasit pragul critic de 100.000 km

post-10478-1215896540_thumb.jpg

post-10478-1215896548_thumb.jpg

post-10478-1215896557_thumb.jpg

post-10478-1215896565_thumb.jpg

post-10478-1215896572_thumb.jpg

post-10478-1215896581_thumb.jpg

post-10478-1215896591_thumb.jpg

post-10478-1215896600_thumb.jpg

post-10478-1215896613_thumb.jpg

post-10478-1215896623_thumb.jpg

post-10478-1215896631_thumb.jpg

post-10478-1215896639_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Revin dupa o lunga pauza aici pe forum.....

Ce s-a intamplat de atunci prima parte:

Mi-a zburat un spalator de faruri pe autobanda ( probabil avea un defect de fabricatie sau mergeam eu prea tare <_< cand am dat din instinct sa curat musculitele de pe parbiz..

Am cumparat OEM, vopsit, nu mai am probleme la capitoulul ala de atunci.

Mi-am gasit-o lovita in parcare.....

Incerc sa fiu mai activ pe aici.

post-10478-1238525921_thumb.jpg

post-10478-1238525951_thumb.jpg

post-10478-1238525974_thumb.jpg

post-10478-1238526037_thumb.jpg

post-10478-1238526056_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

superba masinuta, neamtul tot neamt ramane...impecabil intretinuta...nu vreau sa stiu cum arata daca o tinea un roman, foarte reusita si culoarea. Sa o stapanesti sanatos.

Mersi, imediat are un an. Intre timp au aparut vreo 2 lovituri minuscule pe ea, ceva zgarieturi mici samd <_< ROMANIA. Plus ca unde o lasam ( revizie, folii, luneta ca mi-a fost sparta ) apareau alte zgarieturi de la meseriasii nostri.

--

Update topic:

Schimb filtre si ulei plus folie :)

post-10478-1238527476_thumb.jpg

post-10478-1238527517_thumb.jpg

post-10478-1238527538_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Intre timp au aparut vreo 2 lovituri minuscule pe ea, ceva zgarieturi mici samd bashwall.gif ROMANIA.

 

Aproximativ cat te-a costat sa vopsesti aripa de fata? Cum ai facut cu vopseaua?

 

Frumos a iesit <_<

Edited by BMW Love
Link to comment
Share on other sites

Intre timp au aparut vreo 2 lovituri minuscule pe ea, ceva zgarieturi mici samd bashwall.gif ROMANIA.

 

Aproximativ cat te-a costat sa vopsesti aripa de fata? Cum ai facut cu vopseaua?

 

Frumos a iesit :)

Nu am vrut sa o fac pe casco asa ca am apelat la cunostinte ....

Indreptatul mi l-a facut cineva dupa program si m-a costat 50 ron + 10 roni i-am dat la cineva de acolo din service sa-mi dea cu kit pana o vopsesc.

Vopseaua e facuta dupa codul de pe oala ( 440/7 ) si cine mi-a facut-o a reusit o treaba foarte foarte buna, nici nu se observa. M-a costat 250 ron.

In total ar fi 310, sub franciza de 100 de euro.

--

Pun niste poze cu jantele pe care le-am cumparat pentru vara.

Le-am vopsit pentru ca erau putin zgariate, culoarea aleasa a fost de BMW <_< sa nu ies din tema, si le-am cumparat stikere cu ///M OEM BMW .

Le lipsesc cauciucurile de pe spate si abea astept sa le pun pe masina.

post-10478-1238566208_thumb.jpg

post-10478-1238566234_thumb.jpg

post-10478-1238566246_thumb.jpg

post-10478-1238566286_thumb.jpg

post-10478-1238566304_thumb.jpg

Edited by Infamous
Link to comment
Share on other sites

Primul meu BMW, nu sunt fan BMW dar masina asta s-a mulat perfect cerintelor mele.

Ca dotari:

Culoare Individual Stratusgrau

Interior piele Individual Walknappa Zimmt

Lemn interior Individual Birke anthrazit

Model BMW Special Edition

P.S. Bine v-am gasit <_< :)

 

 

Superba masina....Sa o stapanesti sanatos!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.