Jump to content

My Preciousss


Roland

Recommended Posts

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

la reprezentanta le-am schimbat, dar se pare ca mai trebuie sa schimb un brat pe spate. o sa o fac maine asta, fiind criza, nu mai e nevoie de programare si service-ul e foarte liber <_<

 

o sa-i fac dupa ce-i fac poze, nu am avut timp inca. sper sa fie pe stoc si ceva presuri textile in culoarea interiorului ca ma fac de ras cu alea de guma.

 

Devizul a fost de 52 mil, care inseamna schimbat brate, bucse, bielete, demontat tinonino ( avea de alea de politie profesionala cu flashuri si alarma, a trebuit demontata mai toata masina ca trecea cablul pe sub praguri si avea computer in spate, le-a luat ceva timp ), schimbat lichid frana, update soft, facut directie, echilibrare roti, diagnoza completa, reparat pompa hidraulica portbagaj,

 

Urmeaza sa mai dau vreo 10 mil pt bratul de pe spate si cam atat cu masina asta. la mai multi km fara probleme

Edited by Roland
Link to comment
Share on other sites

la reprezentanta le-am schimbat, dar se pare ca mai trebuie sa schimb un brat pe spate. o sa o fac maine asta, fiind criza, nu mai e nevoie de programare si service-ul e foarte liber <_<

 

o sa-i fac dupa ce-i fac poze, nu am avut timp inca. sper sa fie pe stoc si ceva presuri textile in culoarea interiorului ca ma fac de ras cu alea de guma.

 

Devizul a fost de 52 mil, care inseamna schimbat brate, bucse, bielete, demontat tinonino ( avea de alea de politie profesionala cu flashuri si alarma, a trebuit demontata mai toata masina ca trecea cablul pe sub praguri si avea computer in spate, le-a luat ceva timp ), schimbat lichid frana, update soft, facut directie, echilibrare roti, diagnoza completa, reparat pompa hidraulica portbagaj,

 

Urmeaza sa mai dau vreo 10 mil pt bratul de pe spate si cam atat cu masina asta. la mai multi km fara probleme

 

,,foarte ieftin'' as zice.Mie pt. schimbul unor piese similare(bielete,brate punte fata,discuri si placute de frana,conducta servo si ceva bucse,garnituri aferente) ar fi trebuit sa platesc vreo 100milioane lei vechi(fara TVA) la reprezentanta in luna martie pt. un amarat de 320i din 2001;evident am rezolvat mult mai ieftin si o.k altfel.

On topic: 745i-grozava alegere ! cum e comparativ cu fostul 730d?Si ca o recomandare,ar fi bine sa verifici uleiul mai des de 10.000km;e totusi benzinar nu diesel si functioneaza la turatii mai inalte deci s-ar putea sa consume mai mult decat te astepti si mai ales la un asa motor urias .

Link to comment
Share on other sites

o sa ma uit dimineata...

ma dispera o tetiera ( stanga ) ce se tot ridica si se lasa aiurea si m-a scos din sarite.

 

<_< asa din senin de una singura foarte tare inseamna ca are porsonalitate masina,... poate face asa de bucurie, sau o doare ceva...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.