Jump to content

Pixelii din bord


Calin

Recommended Posts

Da...din pacate la concluzia asta am ajuns si eu in urma cautarilor. Singura solutie este sa inchidem ochii si sa platim ~400 de euro pentru schimbarea display-ului se pare.

 

 

 

se poate repara bordul prin schimbarea foliei de la display. cine este interesat ma poate contacta pe robert_kcs@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Bordul ca bordul, dar mai naspa cu OBC care e cam ireparabil sau destul de costisitor.

 

Din cate am observat banda care se prinde pe placa. este din carbon, si se oxideaza, naiba sa o ia. probabil ca e de la condensul ce se formeaza iarna cald/rece.

 

Ciudat. O data desprinsa e cam imposibil sa o mai lipesti la loc, carbonul ramane pe placa, pe acei conectori

 

 

Revin cu poze.

Link to comment
Share on other sites

De ce nu dai mai multe detalii?

 

Ai reparat vreun bord?

 

Ai poze de dinainte Âşi dupĂŁ reparaĂžie?

 

Costuri?

 

din pacate nu am facut poze cu bordurile reparate, inainte si dupa, dar cu urmatoarea ocazie am sa fac si o sa le postez

 

ca si cost, pt a repara un intrument de bord este de 200 euro

Link to comment
Share on other sites

Bordul ca bordul, dar mai naspa cu OBC care e cam ireparabil sau destul de costisitor.

 

Din cate am observat banda care se prinde pe placa. este din carbon, si se oxideaza, naiba sa o ia. probabil ca e de la condensul ce se formeaza iarna cald/rece.

 

Ciudat. O data desprinsa e cam imposibil sa o mai lipesti la loc, carbonul ramane pe placa, pe acei conectori

 

 

Revin cu poze.

 

 

pai tocmai despre acea banda este vorba, se se inlocuieste banda aceea cu una noua

Link to comment
Share on other sites

La E34 e vina condensatorilor electrolitici...cu timpul dielectricul isi pierde proprietatile si are un curent de fuga exagerat de mare..la mine dimineata, cand e mai rece, se vad toti pixelii...apoi, cam in 15min...dispar....e o modalitate de rezolvare prin schimbarea acestor condensatori...saptamana asta ma ocup si, daca e un succes...o sa va spun...daca nu, intreb de acum unde pot gasi un bord de e34 cu cca 185.000km pe el....ca sa respect km indicati de actualul bord... <_<

 

Ai reusit de atunci sa gasesti o solutie pentru repararea bordului? Si eu am probleme ca a ta. Am cautat alt bord pe la dezmembrari dar n-am gasit unul bun. Eventual are cineva o schita electrica a bordului (la E34)? Am un preten electrician care m-ar putea ajuta.

Edited by cosminB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.