Jump to content

Problema incalzire oglinzi!


Gabi09

Recommended Posts

Am un E 46,un 320 D din 2004 si nu reusesc in niciun fel sa opresc incalzirea oglinzilor.Am incercat in toate modurile din clima (clima este automata) dar nu merge,am cautat alte modalitati dar nu este nicaieri niciun buton. Pur si simplu stau tot timpul incalzite,chiar si cand clima e oprita, inclusiv dezaburirea.Am venit cu masina tocmai din Hamburg cu oglinizile calde si merg in continuare la fel. Vreo idee cum reusesc sa opresc incalzirea oglinzilor, mai ales ca manualul este in limba germana si nu inteleg nimic?
Link to comment
Share on other sites

Nu au nimic oglinzile.La E46 sunt incalzite in permanenta

Pai atunci e cam aiurea ca vine vara si nu e tocmai placut ca la 40 de grade sa ai oglinzile incalzite tot timpul.Poate tocmai din aceasta cauza oglinzile au pe ele niste pete negre,de la incalzirea continuua.Oricum,multumesc pentru raspuns,nu mai trebuie sa caut tot felul de butoane ascunse.........

Link to comment
Share on other sites

Nu au nimic oglinzile.La E46 sunt incalzite in permanenta

Pai atunci e cam aiurea ca vine vara si nu e tocmai placut ca la 40 de grade sa ai oglinzile incalzite tot timpul.Poate tocmai din aceasta cauza oglinzile au pe ele niste pete negre,de la incalzirea continuua.Oricum,multumesc pentru raspuns,nu mai trebuie sa caut tot felul de butoane ascunse.........

se incalzesc, nu se incing sau se "prajesc" :twoup:

Link to comment
Share on other sites

:D :D nu le poti face nimic sau... cel mult sa le spargi, cum am facut eu :twoup:

ma enervau prea tare ca se incalzeau incat am dat sticla jos ca sa scot mufa de incalzire si am reusit sa sparg una dintre oglinzi :twoup:

Link to comment
Share on other sites

si la e39 se incalzesc , eu stiu numai cand e frig ca sunt calde.

 

cand e cald afara sunt reci ale mele.

 

vezi termometrul exterior al masinii , il mai ai ?

:twoup:,depinde ce intelegi prin cald.Eu cand am venit imi indica la bord o temperatura exterioara de 20 celsius si in opinia mea asta inseamna cald.Nu stiu la ce termometru exterior te referi,cumva la senzorul de temperatura?Oricum,dupa cate am mai citit pe forum oglinzile stau in permanenta incalzite,de aceea foarte multi au aceleasi pete maronii cum am si eu,de la incalzirea lor excesiva......ceea ce ar insemna totusi o usoara rumenire, daca cu termenul de prajire nu ati fost de acord....

Link to comment
Share on other sites

si la e39 se incalzesc , eu stiu numai cand e frig ca sunt calde.

 

cand e cald afara sunt reci ale mele.

 

vezi termometrul exterior al masinii , il mai ai ?

:twoup:,depinde ce intelegi prin cald.Eu cand am venit imi indica la bord o temperatura exterioara de 20 celsius si in opinia mea asta inseamna cald.Nu stiu la ce termometru exterior te referi,cumva la senzorul de temperatura?Oricum,dupa cate am mai citit pe forum oglinzile stau in permanenta incalzite,de aceea foarte multi au aceleasi pete maronii cum am si eu,de la incalzirea lor excesiva......ceea ce ar insemna totusi o usoara rumenire, daca cu termenul de prajire nu ati fost de acord....

nu e normal asa ceva :twoup: cu pete si alte prostii , sincer e prima oara cand aud de la incalzirea lor sa se ajunga la distrugerea lor. eu vara le am reci si in general cand este cald afara.

 

o sa verific oricum treaba asta.

Link to comment
Share on other sites

din cate stiam si eu, la E46 sunt incalzite permanent oglinzile

Dupa cate am mai citit am ajuns la concluzia ca asa si sunt,incalzite tot timpul.O idee aberanta si fara sens.Oricum, si cu oglinzi incandescente tot supermasina ramane.

Link to comment
Share on other sites

din cate stiam si eu, la E46 sunt incalzite permanent oglinzile

Dupa cate am mai citit am ajuns la concluzia ca asa si sunt,incalzite tot timpul.O idee aberanta si fara sens.Oricum, si cu oglinzi incandescente tot supermasina ramane.

foarte tare ai zis-o ! :twoup:

 

un volan incandescent iarna ne-ar mai trebui si ar fi tacamu complet :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Am un E 46,un 320 D din 2004 si nu reusesc in niciun fel sa opresc incalzirea oglinzilor.Am incercat in toate modurile din clima (clima este automata) dar nu merge,am cautat alte modalitati dar nu este nicaieri niciun buton. Pur si simplu stau tot timpul incalzite,chiar si cand clima e oprita, inclusiv dezaburirea.Am venit cu masina tocmai din Hamburg cu oglinizile calde si merg in continuare la fel. Vreo idee cum reusesc sa opresc incalzirea oglinzilor, mai ales ca manualul este in limba germana si nu inteleg nimic?

 

Nu sunt tot timpul incazite la fel, exista 4 sau 6 trepte de incalzire in functie de temperatura de afara.

Lasa-le in pace ca nu au nimic :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Am un E 46,un 320 D din 2004 si nu reusesc in niciun fel sa opresc incalzirea oglinzilor.Am incercat in toate modurile din clima (clima este automata) dar nu merge,am cautat alte modalitati dar nu este nicaieri niciun buton. Pur si simplu stau tot timpul incalzite,chiar si cand clima e oprita, inclusiv dezaburirea.Am venit cu masina tocmai din Hamburg cu oglinizile calde si merg in continuare la fel. Vreo idee cum reusesc sa opresc incalzirea oglinzilor, mai ales ca manualul este in limba germana si nu inteleg nimic?

 

Nu sunt tot timpul incazite la fel, exista 4 sau 6 trepte de incalzire in functie de temperatura de afara.

Lasa-le in pace ca nu au nimic :twoup:

Le las intrucat se pare ca nu am ce sa fac.Probabil ca cu timpul o sa se deterioreze dar vorba altcuiva de pe forum, e cea mai buna metoda impotriva furtului.Cine sa fure oglinizi cu mici pete maronii?Nu e profitabil :twoup:.

Stiu ca e off topic,dar stie cineva unde pot gasi manualul in limba romana sau engleza pentru E 46?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.