Jump to content

M6


Guest Pole

Recommended Posts

Guest poleposition

Fratioare, nu ma critica, trebuie sa ma incurajezi, altfel ma inhib, dau uninstall la Photoshop si ma re-apuc de alcool :lol:

 

Pai abia ieri a fost prima zi cand am editat o poza cu Photoshopu' abia invat si eu , pana mea... si asa nu am reusit sa scot ca lumea masina din fundalul original... poate imi explica si mie cineva, cum pot scoate un obiect dintr-un fundal cat mai bine, cu ce tool, si cum procedez ca sa para cat mai natural. :)

 

Iar apoi ce efecte sa folosesc ca sa se "blend-uiasca" cat mai bine in noul fundal (in afara de egualize...)

 

A, blue, mi-am cumparat Capture NX pt Nikon...la recomandarea ta mai demult... da' scump e frate pt ce face :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest poleposition

...

 

Calitatea pozei nu este una foarte buna, deoarece pt poza HDR aveam nevoie de 3 poze in original si oricum poza este facuta cu ISO mare etc... asa m-am descurcat numai cu una cum am putut.

 

La prima sedinta foto am sa fac si poze pt HDR, inca invat chestia asta, multumesc mult colegului de forum, se stie el care :)

post-669-1252517353_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
cred ca un sut in kur primeste in curand :lol: m-a tampit zilele astea... cand faru, cand check engine... se joaca cu nervii mei :)

 

doar este BMW, nu ar avea farmec fara probleme la electrica. Pe mine de dimineata m-a lasat bateria:)), dar si-a revenit, mai mereu da unele erori, apoi dispar, si lista poate continua. asa ca don`t worry, there is no sugar

 

porsche ? :D

GT2 alb :lol: :)

Edited by TEFF
Link to comment
Share on other sites

cred ca un sut in kur primeste in curand :lol: m-a tampit zilele astea... cand faru, cand check engine... se joaca cu nervii mei :)

 

 

totusi unde ii faci serviceul pana la urma? nu este din cauza lor defectiunile astea? am vazut o gramada de masini iesite de la reprezentanta cu revizie facuta, si cu un milion de erori in calculator...pur si simplu sunt prea comozi la reprezentante sa mai puna testerul sa verifice erorile acumulate... incearca sa ii convingi sa intre pe fiecare cod de eroare sa citeasca continutul si sa vada de ce da eroare...care este cauza...am mai vazut si caz in care sterg erori fara macar sa le citeasca :lol: sa isi dea seama ce a provocat functionarea anormala...

 

bafta!

 

lasa ca acum probabil tea auzit ca vrei sai dai un sut in fund, sa vezi de dimineata ce bine te va purta...eu patesc asa de fiecare data cand imi vin ganduri deastea de schimbat masina....pur si simplu nu o mai doare nimic...nui mai trebuie nimic ,decat benzina si asfalt...

 

p.s.

 

alb mat, asai la moda....

Edited by sergiulean
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.