Jump to content

Slobozia - A2


Guest Pole

Recommended Posts

Guest poleposition

Mare atentie, drumul intre Slobozia si A2 sau A2 si Slobozia este praf, nu praf ci muci praf varza mori de nervi cu zile !!!

 

Eu m-am dus la Tulcea prin Fetesti si m-am intors prin Slobozia. Mare greseala fatala: nu se poate merge cu mai mult de 12 km/h. (daca tii la masina)

 

14 Kilometri mergi practic pe drum pavat cu pietre precum gasesti la calea ferata, cu gropi, nenorociri. Infernal, o ora de cosmar a fost...

 

Mai te depaseste un camion sau ceva si stai cu mainile in parbriz sa nu iti arunce pietre si sa iti faca zob parbrizul... oribil. Eu nu stiu cum se poate asa ceva, acel drum ar trebui inchis.

 

Nu puteam sa intorc, era mare "sleau" pe contrasens.

Link to comment
Share on other sites

Mare atentie, drumul intre Slobozia si A2 sau A2 si Slobozia este praf, nu praf ci muci praf varza mori de nervi cu zile !!!

 

Eu m-am dus la Tulcea prin Fetesti si m-am intors prin Slobozia. Mare greseala fatala: nu se poate merge cu mai mult de 12 km/h. (daca tii la masina)

 

14 Kilometri mergi practic pe drum pavat cu pietre precum gasesti la calea ferata, cu gropi, nenorociri. Infernal, o ora de cosmar a fost...

 

Mai te depaseste un camion sau ceva si stai cu mainile in parbriz sa nu iti arunce pietre si sa iti faca zob parbrizul... oribil. Eu nu stiu cum se poate asa ceva, acel drum ar trebui inchis.

 

Nu puteam sa intorc, era mare "sleau" pe contrasens.

Mare dreptate ai .... :twoup:

Ai bagat M6-le pe acolo?

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

fara sa stiu... din pacate da :twoup: am intepenit de nervi, am mers cu viteza melcului si cu EDC pe Sport, ca sa nu ating pe sub masina.

 

Oroare drumul ala :twoup: ar fi trebuit inchis.

Link to comment
Share on other sites

Oroare drumul ala :twoup: ar fi trebuit inchis.

Pai drumul ala acum se reasfalteaza (acum de vreun an cred de fapt), de-aia e in halul ala. E intr-adevar groaznic, dar masina mea merge cu 30-40 km/h pe acolo, am trecut acum vreo luna de zile.

 

Si pentru Teddy: subsolurile din Slobozia sunt in general inundate si pline de tantari. Probabil asta ai simtit cand ai fost pe-acolo. Eu n-am simtit niciodata, dar 4 ani de zile cat am facut liceul m-au mancat tantarii...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Intradevar drumul e durere.. am fost zilele trecute. Nici nu pot sa ma gandesc cum e sa mergi cu M6 pe acolo.

 

Cat despre miros in Slobozia.. de la combinatul chimic mirosea inainte odata la cateva saptamani cand scoteau nu stiu ce reziduuri.. acum nu mai miroase deloc.

Link to comment
Share on other sites

ba tot miroase la intrare in Slobozia.

 

In functie de traseu mai e o varianta de la Fetesti in sus, spre Tandarei. Drumul are cateva portiuni spre Tandarei cam nasoale, dar macar cu alegerile le-au umplut cu pietris. Sunt si portiuni foarte bune de .... "alergat" dar mare atentie cu politia rutiera acolo.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
CRM -- eu ultima oara cand am fost pe tandarei ... mergeam cam la fel de rapid ca si pe drajna-slobozia .... era piatra de la iesire din tandarei pana pe la intrare in movila ...... eu cu seria 1 nu pot sa merg repede pe acolo ....... de curand am fost la o nunta la slobozia ...... am bagat treapta I si am lasat masina sa mearga la relanti - pana s'a terminat portiunea de pietre .... si cred ca lucraeza aia de un an prin zona ....
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Hai ca mi-ai adus aminte sa descarc poze din tel. Acum 2 sapt am mai fost odata pe acolo, cu Toyota de data asta, stai sa vezi cum arata.

 

Am preferat sa merg pe camp, una din poze arata cum e drumul (eram pe drum de camp eu, paralel cu drumul... national sau european ce-o fi)

 

iata:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

pe aici m-am obisnuit + ca vreau sa vad cum mai e drumul.

 

Am incercat si prin Constanta dar e prea mare ocolul...

 

Mai era o varianta, prin Fetesti parca, nu mai stiu :twoup: dar cred ca au rezolvat cu drumul ala pana acum...

Link to comment
Share on other sites

pe aici m-am obisnuit + ca vreau sa vad cum mai e drumul.

 

Am incercat si prin Constanta dar e prea mare ocolul...

 

Mai era o varianta, prin Fetesti parca, nu mai stiu :twoup: dar cred ca au rezolvat cu drumul ala pana acum...

pai pe drumul vechi spre mare...

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
pe aici m-am obisnuit + ca vreau sa vad cum mai e drumul.

 

Am incercat si prin Constanta dar e prea mare ocolul...

 

Mai era o varianta, prin Fetesti parca, nu mai stiu :twoup: dar cred ca au rezolvat cu drumul ala pana acum...

pai pe drumul vechi spre mare...

 

las' ca iti zic io cum e drumul, e cel mai scurt oricum.

Link to comment
Share on other sites

pe aici m-am obisnuit + ca vreau sa vad cum mai e drumul.

 

Am incercat si prin Constanta dar e prea mare ocolul...

 

Mai era o varianta, prin Fetesti parca, nu mai stiu :twoup: dar cred ca au rezolvat cu drumul ala pana acum...

pai pe drumul vechi spre mare...

 

las' ca iti zic io cum e drumul, e cel mai scurt oricum.

s-ar putea sa ocolesc....:twoup:

Link to comment
Share on other sites

CRM -- eu ultima oara cand am fost pe tandarei ... mergeam cam la fel de rapid ca si pe drajna-slobozia .... era piatra de la iesire din tandarei pana pe la intrare in movila ...... eu cu seria 1 nu pot sa merg repede pe acolo .......

 

eu o singura data am ales drumul asta (Tandarei-Fetesti) cand voiam sa plec mai departe din Slobozia la Constanta. E adevarat ca adunat da mai mult ca si kilometri dar e mai sanatos si poate mai rapid (functie de mai multe date :twoup: ). oricum....drumul a fost 80% bun, si unde nu era bun, erau gropi umplute cu pietris.

 

Uitasem si eu: atunci cand nu ploua, sau nu a pouat in ultimele 2 zile se poate circula pe un drum paralel de pamant, care e pe partea dreapta (ma refer la alternativa Drajna-Slobozia).

 

Referitor la Buc - Urziceni - Slobozia, drumul e foarte bun dar atentie la radare (mai ales in Manasia si Ciochina). Conducand reglementar se fac aprox. 100 minute din Bucuresti pana la Slobozia.

 

Cam asta despre Buc-Slobozia :twoup:

Link to comment
Share on other sites

QUOTE (verssatu @ 18/Jun/2008, 15:57)

QUOTE (poleposition @ 18/Jun/2008, 15:56)

pe aici m-am obisnuit + ca vreau sa vad cum mai e drumul.

 

Am incercat si prin Constanta dar e prea mare ocolul...

 

Mai era o varianta, prin Fetesti parca, nu mai stiu dar cred ca au rezolvat cu drumul ala pana acum...

 

pai pe drumul vechi spre mare...

 

 

 

las' ca iti zic io cum e drumul, e cel mai scurt oricum.

 

e prost rau de tot .

eu il fac saptaminal dar merg cu skoda de servici pe acolo ca are pachetul de drumuri grele.

de 2 ani se chinuie sa-l repare.au pus piatra,au compactat-o si au turnat asfalt subtire care dupa citeva luni s-a dus dracu.

noi suntem de vina ca mergem pe acolo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
N-am mai trecut de vreo 3 luni pe acolo. Puteti sa-mi spuneti, pana la urma l-au mai largit sau au ramas doua benzi si doua jumatati? Ma intreb de ce mama naibii au mai taiat toti copacii aia, mai batrani ca tacs'o aluia care a hotarat asta, fir-ar neamu' lui... Ce au facut aia acolo mi se pare o porcarie, stiu ca si asfaltul ala nou crapase pe alocuri, iar iarna, daca bate vantul si viscoleste, nemaiavand liziera aia, adio trafic.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.