Jump to content

spoiler e46


stk

Recommended Posts

Salut baieti,

 

Am nevoie si eu de un sfat,o parere,cum vreti voi sa ii spuneti ...

Am un E46 si ,in urma cu cateva luni am avut un mic incident si am cam distrus spoilerul , are o crapatura mare ce incepe de pe lateral si ajunge pana la faru de ceata(am lipit eu spoilerul unde era crapatura dar arata foarte urat) iar pe partea dreapta am ciobit jos o bucata asa cat trei sfert de palma .

 

Problema este ca trebe sa rezolv totul cu factura si nu stiu la ce pret ar ajunge un spoiler . O alta varianta la care mam gandit este sa incerc sa il repar cumva pe asta sa merg sa il chituiesc in partzile cu probleme.

 

As fi recunoscator daca miati putea spune ceva preturi aproximative pt fiecare viaranta, voi la care varianta ati apela?

 

Ah si cam cat ar costa sa vopesec spoiler+aripa(+capota)?

Link to comment
Share on other sites

Va putea oferi factura in curand, isi face firma.

 

Insa:

 

Problema este ca trebe sa rezolv totul cu factura si nu stiu la ce pret ar ajunge un spoiler . O alta varianta la care mam gandit este sa incerc sa il repar cumva pe asta sa merg sa il chituiesc in partzile cu probleme.

 

As fi recunoscator daca miati putea spune ceva preturi aproximative pt fiecare viaranta, voi la care varianta ati apela?

 

Ah si cam cat ar costa sa vopesec spoiler+aripa(+capota)?

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Dap asta e partea cea mai nasoala trebe sa fac totul pe factura

 

 

Si eu as apela la el daca ar da factura ..Vom putea lucra cu casco in regim de reparatie proprie ..si asa vom fi decontati !...deci grabeste-l ..la mine expira casco pe 25 :twoup:

Link to comment
Share on other sites

wuau cat e deiferenta..ma gandesc serios daca sa nu fac ceva pe factura... si sa imi fac asa la "negru"

chiar ciupanezule ... cei 9 milioane care iai zis tu includ ( reparat spoiler + vopsit aripa spoiler si capota)

Link to comment
Share on other sites

Va putea oferi factura in curand, isi face firma.

 

Insa:

 

Problema este ca trebe sa rezolv totul cu factura si nu stiu la ce pret ar ajunge un spoiler . O alta varianta la care mam gandit este sa incerc sa il repar cumva pe asta sa merg sa il chituiesc in partzile cu probleme.

 

As fi recunoscator daca miati putea spune ceva preturi aproximative pt fiecare viaranta, voi la care varianta ati apela?

 

Ah si cam cat ar costa sa vopesec spoiler+aripa(+capota)?

nustiu ce n-ai inteles , dar trebuie totul pe factura.

 

Dap asta e partea cea mai nasoala trebe sa fac totul pe factura
Link to comment
Share on other sites

wuau cat e deiferenta..ma gandesc serios daca sa nu fac ceva pe factura... si sa imi fac asa la "negru"

chiar ciupanezule ... cei 9 milioane care iai zis tu includ ( reparat spoiler + vopsit aripa spoiler si capota)

In 9 milioane este totul inclus.

 

Insa este o estimare.

 

Mergi cu masina la el pentru un pret exact.

Cere 100 euro pentru un element insa este posibil sa-ti mai lase la pret.

 

@Kretzu: Tu n-ai inteles.

 

I-am dat o varianta.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Ce culoare are masina???....daca e neagara te ajut eu cu spoilerul de pe a mea ca e intact si mie imi trebuie unul spart ca vreau sa imi pun paket M pe asigurare, oricum aveam de gand sa il sparg pe al meu (sa le zic ca am evitat pe cineva si am sarit bordurile cu ea)!!!....si ne intelegem noi cumva....

 

ooofff, acum am vazut...nu e cu face lift asai???

Link to comment
Share on other sites

Ce culoare are masina???....daca e neagara te ajut eu cu spoilerul de pe a mea ca e intact si mie imi trebuie unul spart ca vreau sa imi pun paket M pe asigurare, oricum aveam de gand sa il sparg pe al meu (sa le zic ca am evitat pe cineva si am sarit bordurile cu ea)!!!....si ne intelegem noi cumva....

 

ooofff, acum am vazut...nu e cu face lift asai???

 

 

nu mai bine-i dadeai tu un Pm ..civilizat decat sa spui in vazul lumii ca vrei sa spargi bara ca sa mergi la asigurare ?..Si ne mai miram de ce dracu tot creste casco an de an ..la multi care nu au daune ..un pic de discretie nu face rau nimanui ..! ba din contra :twoup: ...Intelegi ce vreau sa spun ?

 

Cu alte cuvinte @stk ..spune culoarea pune o poza ..si e posibil sa gasesti o bara originala in stare f buna si vopsita la culoarea masinii ...si sa fie mai avantajos la pret decat revopsirea ..

 

pretul la o bara Sh e pe la 100 E ...si macar nu e reparata .,..de obicei reparatiile in bara ..sparturile nu prea tin ..la cald rece ..sau daca o atingi usor de o bordura ..poate crapa in acel; loc ...mai ales daca e lunga crapatura ..

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

stk: este la cluj un tip care-ti repara spoilerul cu fibra de sticla.. ti-l face ca nou.. repara carcase de oglinzi crapate/sparte etc.. cam orice de pe masina... de apoi necesita doar vopsire, nu mai este nevoie chituire... dar nu da factura... factura o iei pe vopsit... o pereche de carcase de oglinzi cu gauri efectiv mi le-a facut cu 15 lei... ma gandesc ca la spoiler nu ajunge la 100 lei...
Link to comment
Share on other sites

bobo: nu e chiar asa.. eu am vazut la om in curte bari de ursulete.. facute am pus mana pe ele le-am miscat cat am putut e super ok ce lucreaza omul , la oglinzi la v220 nici nu mai stiu unde au avut gaura asa bine au iesit dupa reparatie.

 

 

eu spun doar ce am patit cu a mea ...ulterior am schimbat cu bara noua ..cea chituita a crapat cam la 2 luni ..pacat de vopsit care a costat 300 ron .. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

myxage!!! AM vrut doar sa ajut omu si sa ma ajut si pe mine sa nu mai am un stres in plus, nu ii intreb pe cei de la asigurari cand le dau bani ca de ce este asa de scump....si daca se poate sa imi pun ceva pe masina gratis de ce nu....oricum banii tot ii dau!!! II chiar asa de grav ca postat asa ceva in vazul lumii (colegii)???

 

Orice ar fii sa nu mergi la Bavaria ca iti cer o gramada de bani (pt face lift 1300 ron bara din fata) si la Carlos (service-ul de pe calea Buziasului are aceleasi preturi ca am fost sa intreb cat cost paketul M si mi-a zis 5000ron la fel ca la Bavaria.

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.