Jump to content

Merita cumparat un M5 2005 ?


Stresu

Recommended Posts

ciupanezu: doar in america o sa vezi M5-uri si alte masini de genu cu peste 200.000 mile :twoup:

 

 

 

Masinile cu multi km nu sunt neaparat masini mai forjate. Forja inseamna masina chinuita cu schimb al treptei de viteza la ture inalte nu masina cu multi km. Probabil ca nu umbla la kilometraj de aceea sunt multi km. Dar si in germania sunt o multime de masini cu sute de mii de km... oricum masinile la americani sunt foarte foarte bine intretinute din punct de vedere al schimbului de ulei. Datorita distantelor enorme dintre punctele de deplasare 5 mii de mile cateodata le faci si in 1-2 saptamani asa ca sa nu va mire cand auziti ca americanii isi schimba uleiul odata de doua ori pe luna... In america mersul in masina 5-6 ore pe zii e un fapt divers...

 

la cat costa benzina le ei, mi se pare normal

 

 

.... ca daca ar fi benzina mai ieftina ai face si tu drumuri degeaba de la bucuresti la baia-mare fara nici o treaba doar sa consumi benzina nu? Tu nu mergi mult cu masina doar pt ca e scumpa benzina? Sincer n-am mai auzit textul asta cam de prin 96... cand lumea era mai saraca... Acum nu mergi cu masina datorita traficului nu datorita pretului. Si sa nu-mi spui mie ca daca ai un drum in tara te duci cu trenul ca e ieftin....

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tocmai asta este, ca nu am un astfel de buget. ideea era ca datorita costului redus al benzinei in state (la un momenta dat, ca acuma incepe sa se scumpeasca si la ei), cu aceeasi bani faci distante mult mai lungi.

 

pana acum nu am omorat pe nimeni deci nu este nevoie sa sariti asa de tare pe mine

Link to comment
Share on other sites

tocmai asta este, ca nu am un astfel de buget. ideea era ca datorita costului redus al benzinei in state (la un momenta dat, ca acuma incepe sa se scumpeasca si la ei), cu aceeasi bani faci distante mult mai lungi.

 

pana acum nu am omorat pe nimeni deci nu este nevoie sa sariti asa de tare pe mine

Stai linistit ca nu am zis nimik..am inteles ca ai tu buget de gaz de 1500 Euroi pe luna fata de ei care au de 3-4 miare ca asa am inteles :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Ori esti ironic ... ori nu ai simtul orientarii!

M5 2005 si M5 2007 = un asi aceiasi masina.

KM=61000 si 2007=27000 km nu reflecta 20000 Euroi.

Si plus ca din 2007 nu gasesti masina ok nici la 70.000E da ma rog ms de parere! :twoup:

Eu totusi cred ca ai fost IRONIC. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Un M5 E60 consuma 18-20% in oras, M5-ul E39 consuma cam 25% in Bucuresti.

mie imi vine greu sa cred asa ceva daca se merge ziua, in trafic

daca ma chinui putin ajung repede la consumul asta cu un amarat de 330i e46 :twoup:

 

azi m-am uitat la consumul unui m5 si era de 29.7 ! mers in oras fara M activ

asa mai venim de acasa ! :twoup:

 

 

PS: cine stie sa-mi spuna, ce consum urban are M5/M6 dat la carte?

Link to comment
Share on other sites

Ori esti ironic ... ori nu ai simtul orientarii!

M5 2005 si M5 2007 = un asi aceiasi masina.

KM=61000 si 2007=27000 km nu reflecta 20000 Euroi.

Si plus ca din 2007 nu gasesti masina ok nici la 70.000E da ma rog ms de parere! :twoup:

Eu totusi cred ca ai fost IRONIC. :twoup:

Nu sunt ironic, e parerea mea.....ia-ti un M5 an cel putin 2007 si cel mult 30 000 km, sii, ceea ce e mai important, unul care a avut rodajul la motor facut ca lumea, nu cu consum de ulei...chiar daca dai mai mult pe el..

Link to comment
Share on other sites

Un M5 E60 consuma 18-20% in oras, M5-ul E39 consuma cam 25% in Bucuresti.

mie imi vine greu sa cred asa ceva daca se merge ziua, in trafic

daca ma chinui putin ajung repede la consumul asta cu un amarat de 330i e46 :twoup:

 

Tehnologia a avansat foarte mult, nu mai poti compara.

Un 335i consuma 16.5 in Bucuresti si are 306 cp, a mea consuma 20% in oras si are 245 cp.

Iar ca masa sunt similare.

Link to comment
Share on other sites

off topic - ciupanezu,335i-16.5%?.....am un 320iA-e90-2005 in familie adus din germania in dec'06...consum initial 16-18..chiar si 20...la motor de 2L...dupa o vizita la service AB..crezand ca are probleme de calcul...la fel....sub 16-17 nu scade..in fine...de la masina la masina...nu imi pot explica..335i motor de 306cp..16.5,iar un 320iA..150cp.>16-17.

 

 

on topic - orice model M zic ca merita cumparat,in special daca esti fan bmw,iar M5 cu atat mai mult...e si practic->ai spatiu mai mult decat suficient pentru o masina sport:)

Link to comment
Share on other sites

on topic - orice model M zic ca merita cumparat,in special daca esti fan bmw,iar M5 cu atat mai mult...e si practic->ai spatiu mai mult decat suficient pentru o masina sport:)

masina sport este ceva diferit fata de spatiu.......sunt antagonice

Link to comment
Share on other sites

on topic - orice model M zic ca merita cumparat,in special daca esti fan bmw,iar M5 cu atat mai mult...e si practic->ai spatiu mai mult decat suficient pentru o masina sport:)

masina sport este ceva diferit fata de spatiu.......sunt antagonice

 

tien,avand in vedere ca omul a avut 2 X5-uri pana acum..si s-a orientat spre M5,eu m-am gandit la spatiul din m5 ca un avantaj si asta si e..caroseria de seria5.."doar" ca are 507cp:).si asta e un M5.berlina[mare] sport de la BMW,cum e E55/63AMG la mercedes,S/RS6 la Audi s.a.m.d.

nu poti sa zici ca ai spatiu suficient la alt M[in afara de M5 touring si..zic eu M3sedan] cum ai la M5 sedan.

M=sport;

seria 5=spatiu

M+seria5=M5=love:))

la asta m-am referit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.