Jump to content

Merita cumparat un M5 2005 ?


Stresu

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Daca M5 pe un forum BMW este tratat cu astfel de cuvinte ca Srutocamila ...sau altele cred ca suntem pe un forum Lambo....sau poate asa mi se pare mie...voi ce parere aveti ?

Tien cred ca nu vb serios nu?

Daca da... culcate.

Poate incerci sa nu ma mai jignesti. Eu mi-am exprimat o parere, tu poti sa fii sau nu de acord cu ea.

 

Si repet, un sedan de dimensiunile seriei 5 cu motor de 507 Cp mi se pare o irosire atat a puterii motorului, cat si spatiului.

 

Of course, pentru romani, care vor sa care pork-ul de Craciun in masina , este o binecuvantare!

Edited by Tien
Link to comment
Share on other sites

Daca M5 pe un forum BMW este tratat cu astfel de cuvinte ca Srutocamila ...sau altele cred ca suntem pe un forum Lambo....sau poate asa mi se pare mie...voi ce parere aveti ?

Tien cred ca nu vb serios nu?

Daca da... culcate.

Poate incerci sa nu ma mai jignesti. Eu mi-am exprimat o parere, tu poti sa fii sau nu de acord cu ea.

 

Si repet, un sedan de dimensiunile seriei 5 cu motor de 507 Cp mi se pare o irosire atat a puterii motorului, cat si spatiului.

 

Of course, pentru romani, care vor sa care pork-ul de Craciun in masina , este o binecuvantare!

Vai dar tampiti sunt nemtii astia ca nu te-au ascultat pe tine cand au proiectat masina. Imi pare rau ca nu te-au cunoscut mai din timp sa nu scoata rahatul asta de M5.

PS: AM EXPLODAT! Sincer nu stiu de unde scoateti atatea aberatii chiar daca sunt idei personale. Mai bine le tii pentru tine decat sa afirmi asa ceva despre un BMW.

PS2: Nu e neaparat sa mergi la culcare cum zicea un utilizator mai sus insa totusi ce afirmi tu nu sta in picioare cu nimic.

Edited by ciprianborbei
Link to comment
Share on other sites

Poate vreau sa fac turul europei cu ceva mai multe bagaje la mine, cu inca 2 persoane...sau 3 si sa stiu ca daca vreau eu, pot merge repede...foarte repede si sa-l fac sa transpire pe m6 cand ii apar in oglinda...:twoup:...asta e unul din motivele pentru care ar fi putut fi conceput un M5....poate vreau sa para un sedan obisnuit la prima vedere, dar sa bata multe masini sport cu pretentii si putere ostentativ afisata....nu e doar putere aruncata de aiurea, cutia de pe el nu este una obisnuita pentru un sedan si setarile suspensiei care se adapteaza la apasarea butonului "M" nu sunt un lucru obinuit pentru un sedan obisnuit.....e ca superman :D pare ceva obisnuit dar se poate transforma cat ai clipi in ceva mai putin obisnuit....asta imi place mie la M5

 

p.s.: altfel spus "less is more"...arata putin dar surprinde mai mult cand vezi ce poate, de la o masina sportiva stii exact la ce sa te astepti, si tu si ceilalti participanti la trafic...si o femeie parca e mai sexy cand are cateva textile pe ea, decat una dezbracata complet care iti arata tot....:twoup:

 

Eu, daca as avea bani cat sa nu-mi pese de benzina pur si simplu....as lua-o.....M5 este altceva....

Edited by Dizlpower
Link to comment
Share on other sites

Mai, da' ce patimasi sunteti!

 

Ati mers vreodata in viata voastra cu un M5 sau un M6? Merg bine, fata de BMW-urile normale.....insa , repet parerea mea, daca M6 mai e cum mai e, M5 nu isi justifica marimea fata de motorul care il are....pur si simplu nu este o masina sport adevarata. este ceva ce incerca a fie o masina sport, se apropie, dar pana acolo mai e mult.

 

 

PS: Daca vrei s afaci turul Europei cu familia, ia-ti un minivan, cred ca vrei sa mai si vezi si pe unde mergi, nu sa mergi cu viteza ca vezi Dosmne ai M5 si faci sa transpire un m6....asta e infantilism....fara suparare

 

PS: Daca vrei o masina sport adevarata , ia-ti un 911 sau altceva de aceelasi soi.

 

PPS: Ia-ti numai motorul de m5 si monteaza-l pe un camion, si vei avea si saptiu si 507 CP :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Of course, pentru romani, care vor sa care pork-ul de Craciun in masina , este o binecuvantare!

Si ce, ai impresia ca in M6 coupe nu intra acelasi porc? Are totusi 450 de litri capacitatea portbagajului. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

:twoup: Tien, poate ca nu imi plac van-urile....cand vreau sa vad pe unde merg, e foarte simplu, iau piciorul de pe acceleratie....ba chiar mai pun si frana :) despre chestia cu M6, am spus la modul ca e bine sa stii ca poti juca in alta categorie, tot in smoking...

 

Daca ar fi sa am o masina sport, ai dreptate, as lua ceva de alt soi....de exemplu nu un Porsche, ci un Nissan GT-R 35...chestie de gust....imi place cum gandesc japonezii si cum "interpreteaza" ei legile fizicii...:twoup:

 

Pana la camion este drum lung, dar am sesizat subtilitatea ta :D))

 

Nu e vorba de patima, am exprimat o parere, nu am spus ca ceea ce tu gandesti nu e bine sau..altfel, fara suparare, normal :D

 

M5 este pana la urma un sedan cu care poti face si turul lumii, daca vrei...., nu am spus ca te poti baga pe sub apa cu ea, sau sa participi la curse de dragstere....este printre cele mai bune si rapide sedan-uri...in nisa lui este deasupra, daca e sa ne gandim la masini sport, la fel ar fi mult de discutat despre care ar fi cea mai si cea mai....

 

p.s. Tien, pana la urma toti suntem liberi sa emitem judecati, din semnatura ta, mie mi se pare ca tu apreciezi asta, libertatea....:D

....Eu spun ca tu esti putin prea incordat...relaxeaza-te si..."vei da cel mai bun lapte".... "Milka 2007"

Link to comment
Share on other sites

Unu, doi, trei, respir adanc si ma relaxez..... :twoup:

 

Ma bucur ca esti de acord ca o masina sport adevarata e ceva diferit de M5.

 

M5 e ceva cu care sa te distrezi putin, insa doar atat.

 

Si nu, nu este deasupra in nisa lui, numai motorul lui mai are are ceva de spus, in rest Mercedes e mai sus.....

 

PS: este interesant oricum ca iti place Porsche 911 sau Nissan GTR cu tractiune integrala amandoua......vei vedea ca sunt la o distanta mare fata de M5 ....

Edited by Tien
Link to comment
Share on other sites

Cu un M5 te distrezi putin, daca vrei ceva mai mult fa-ti rost de un McLaren F1 iar daca nu iti ajunge ia-ti un monopost F1. E aberanta discutia asta. M5-ul e pentru cei ce-l stiu aprecia nu pentru unul care are nevoie de racheta. Imi pare rau ca s-a ajuns sa se discute despre struto-camila si porci in masina asta si nu imi dau seama de unde vin ideile astea tampite. M5-ul, ma repet, e facut pentru cine are nevoie de el, daca vrei altceva, cauta in alta parte.
Link to comment
Share on other sites

Mercedes e mai sus la calitatea finisarilor interioare sa zicem...cat despre latura sportiva, mai este de discutat.....eu personal, apreciez mai mult M fata de AMG, ca e mai sus una sau alta, tine de subiectivism prea mult ca sa vorbim acum....
Link to comment
Share on other sites

"M5-ul, ma repet, e facut pentru cine are nevoie de el, daca vrei altceva, cauta in alta parte."

 

Daa? :twoup: :twoup: Explica-mi si mie "nevoia" oamenilor de M5..... :D :D

E acelasi lucru cu nevoia fiecaruia de a avea un anumit tip/model de masina. Ceea ce vreau, aia imi cumpar. Asta e nevoia de ceva anume.

Link to comment
Share on other sites

"M5-ul, ma repet, e facut pentru cine are nevoie de el, daca vrei altceva, cauta in alta parte."

 

Daa? :twoup: :twoup: Explica-mi si mie "nevoia" oamenilor de M5..... :D :D

E acelasi lucru cu nevoia fiecaruia de a avea un anumit tip/model de masina. Ceea ce vreau, aia imi cumpar. Asta e nevoia de ceva anume.

Asta nu e nevoie, e o dorinta.......si eu vreau de exemplu Pentagonul..nu insemna ca pot sa il cumpar..sau mai important ca am ce sa fac cu el.....

 

Alt argument ca asta nu tine.....

 

Nevoia este definita ca ceva strict necesar supravietuirii: http://dexonline.ro/search.php?cuv=nevoie , asa ca nu e egal cu ceea ce spui tu.

Edited by Tien
Link to comment
Share on other sites

"M5-ul, ma repet, e facut pentru cine are nevoie de el, daca vrei altceva, cauta in alta parte."

 

Daa? :twoup: :twoup: Explica-mi si mie "nevoia" oamenilor de M5..... :D :D

E acelasi lucru cu nevoia fiecaruia de a avea un anumit tip/model de masina. Ceea ce vreau, aia imi cumpar. Asta e nevoia de ceva anume.

Asta nu e nevoie, e o dorinta.......si eu vreau de exemplu Pentagonul..nu insemna ca pot sa il cumpar..sau mai important ca am ce sa fac cu el.....

 

Alt argument ca asta nu tine.....

 

Nevoia este definita ca ceva strict necesar supravietuirii: http://dexonline.ro/search.php?cuv=nevoie , asa ca nu e egal cu ceea ce spui tu.

Mai frate dar nu am nevoie din definitiile dex-ului ca nu este cazul. Deviezi de la subiect. Ce Pentagon? Unde e legatura?

Daca nu am fost destul de clar repet: Daca ma hotarasc sa imi cumpar un M5 (nu va fi cazul) atunci il iau pentru ca stiu ca imi va fi de folos. Cum am nevoie de un Tico sau o alta masina pentru consum redus, asa am nevoie de M5 pentru ca are parbrizul la nu stiu cate grade inclinatie. La asta m-am referit cand am zis ca imi cumpar ce vreau...nu ca imi doresc. De dorit...visez si eu la altceva.

Link to comment
Share on other sites

Mai frate dar nu am nevoie din definitiile dex-ului ca nu este cazul. Deviezi de la subiect. Ce Pentagon? Unde e legatura?

Daca nu am fost destul de clar repet: Daca ma hotarasc sa imi cumpar un M5 (nu va fi cazul) atunci il iau pentru ca stiu ca imi va fi de folos. Cum am nevoie de un Tico sau o alta masina pentru consum redus, asa am nevoie de M5 pentru ca are parbrizul la nu stiu cate grade inclinatie. La asta m-am referit cand am zis ca imi cumpar ce vreau...nu ca imi doresc. De dorit...visez si eu la altceva.

Scuza-ma dar esti aberant!

 

Cum adica cumperi ce vrei? Cum adica ai nevoi de Tico pt. consum redus? Pai atunci ia-ti o bicicleta ca nu consuma deloc..

 

Tu vrei un m5 si sa nu consume mult sau ce?Normal ca M5-ul cnsuma mult,e ratiunea lui de a fi.........

Link to comment
Share on other sites

Mai frate dar nu am nevoie din definitiile dex-ului ca nu este cazul. Deviezi de la subiect. Ce Pentagon? Unde e legatura?

Daca nu am fost destul de clar repet: Daca ma hotarasc sa imi cumpar un M5 (nu va fi cazul) atunci il iau pentru ca stiu ca imi va fi de folos. Cum am nevoie de un Tico sau o alta masina pentru consum redus, asa am nevoie de M5 pentru ca are parbrizul la nu stiu cate grade inclinatie. La asta m-am referit cand am zis ca imi cumpar ce vreau...nu ca imi doresc. De dorit...visez si eu la altceva.

Scuza-ma dar esti aberant!

 

Cum adica cumperi ce vrei? Cum adica ai nevoi de Tico pt. consum redus? Pai atunci ia-ti o bicicleta ca nu consuma deloc..

 

Tu vrei un m5 si sa nu consume mult sau ce?Normal ca M5-ul cnsuma mult,e ratiunea lui de a fi.........

Era un exemplu. Daca tu nu ai inteles nu am ce sa iti fac dar sunt sigur ca majoritatea user-ilor au inteles ce am vrut sa zic. Nu era vorba nici de cum de consum aici. Ci de nevoia de ceva. Daca vreau o bicicleta o iau daca vreau un Audi il iau. Asta e nevoia de ceva dar se pare ca tu nu intelegi si deviezi mereu de la subiect. Eu zic sa o lasam balta.

Link to comment
Share on other sites

Era un exemplu. Daca tu nu ai inteles nu am ce sa iti fac dar sunt sigur ca majoritatea user-ilor au inteles ce am vrut sa zic. Nu era vorba nici de cum de consum aici. Ci de nevoia de ceva. Daca vreau o bicicleta o iau daca vreau un Audi il iau. Asta e nevoia de ceva dar se pare ca tu nu intelegi si deviezi mereu de la subiect. Eu zic sa o lasam balta.

Cum vrei tu.....daca simti "nevoia" sa o lasam balta eu ce sa mai zic.... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.