Jump to content

BMW Performance


Cristi.MD

  

64 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

http://www.bmw.com/com/en/owners/accessori...ce/content.html

 

Ia vedeti ce ziceti ? Pro sau Contra..

 

 

Incep cu parerea mea... eu is satul sa vad tuning de tot rahatu.. in care oamenii au investit bani multi, si ma bucura faptul ca vin si cei de la BMW cu addon-uri si upgrade-uri OEM cum ar veni.. niste produse care sigur se vor potrivi ca manusa pe masinile noi..

 

PS: s-a vrut poll da nu ma pricep

Edited by MuadDib
adaugare poll
Link to comment
Share on other sites

Este normal sa existe asa ceva insa asta nu inseamna ca nu vei mai vedea kitsch tuning.

 

Existau si pana acum zeci de feluri de jante originale BMW si toate felurile de accesorii OEM insa putini isi permit asa ceva.

La fel cum exista BMW Individual, axat mai ales pe lux asa exista acum BMW Performance. :twoup:

 

Marketing-ul influenteaza totul.

 

In orice caz, bani sa ai. :twoup:

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

la noi la reprezentinte...te ia cu capu` ce preturi sunt....

apropo de toba...da-o incolo ca la 1000 si de euro iti faci sitemu de evacuare cu tot....si de firma ...mai mult ma incanta sa vad scris HKS decat bmw performance

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ok ... on topic: PRO pentru Bmw performance. este un lucru bun ca vin in intampinare cu asa ceva dar chestia e ca tuningul pana la urma cel putin cel exterior a fost facut dintr-o singura dorinta: sa nu aiba vecinu ca a mea! :twoup:

 

off topic: cred ca aia pe care scrie BMW PERFORMANCE e mult mai gandita decat un remus sau borla etc.... e gandita de bmw pt bmw, parerea mea daca iti permiti aia e de pus .. nici macar nu mai tii cont de celelalte :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca e bun Performance asta pentru cei cu bani multi si timp putin de pierdut pe tuning and shit...

 

Personal, oricat de multi bani as avea nu as apela la Performance decat in cazul unui accesoriu estetic care ar fi prea frumos ca sa nu-l aiba masina mea... In rest, nu halesc fazele gen "BMW a gandit pentru BMW, tabla din care e facut accesoriul e magica" etc etc etc... But that's just me...

 

 

daca "nu halesc fazele gen "BMW a gandit pentru BMW" incearca sa pui tu o piesa de la VAG sa zicem pe a ta :twoup: daca e facut de Vag nu e gandit pt Vag ? e simpla chestia .... normal ca vei avea performante mai :twoup: ridicate cu ceva facut special pentru o anumita masina decat cu "carpeli"

Link to comment
Share on other sites

Pai mas... era vorba, ca decat sa cumper discuri de frana "spreiate cu logo BREMBO" , iti da posibilitatea sa pui cu BMW performance. Sau decat sa pui strutbar.. cu logo.. orice marca vreti voi, iti ofera posibilitatea sa ai strutbar cu logo BMW. Apare alternativa.. OEM la pachetul M.. de ex.. , sau alternative OEM la scaunele sport... si tot asa..

 

Cum multi sunt de acord ca pachetul M se potriveste cel mai bine pe un BMW, pachetele astea urmeaza aceeasi regula, nu cred ca zice nimeni ca SUNT MAI BUNE CA RESTU, doar ca sunt bune si sunt OEM cum ar veni...

 

Eu pun intrebarea, daca pui doar ulei recomandat de BMW, sau piese doar OEM, dat fiind ca ai alternativa si la tuning.. OEM vs altele, de ce nu ai alege OEM ?

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

pai banuiesc , ca se considera ca o alternativa mai de-a casei ... si cu amortizoarele si restu.. sunt de aceeasi parere. Dar gandeste-te in felu urmator, vrei sa iei o suspensie reglabila super sport,.. si cine mai stie ce.. de la o marca tare.. pana acuma nu aveai alternativa BMW, daca la pret sunt comparabile, eu pun intrebarea, de ce nu BMW Performance ?
Link to comment
Share on other sites

Mas.. preturile exhorbitante sunt numai la AB sau in romania, cand am fost interesat sa cumpar ulei, m-am uitat si la magazine online din DE si chair si la vecinii unguri, si castrol 5w-30-u in DE era 9,9 euro/litru si la unguri iesea la 31,2 lei litru.... si banuiesc ca la orice se practica acelas lucru... Romania este tara tuturor posibilitatile unde pretul este triplu... aveam la cluj "reprezentanta Nike", prin 2001-2002 aveau adidasii cei mai scumpi pe la 700 lei, cand la nike.com, perechea de adidasi personalizata dupa bunul plac al utilizatorului erau 150$... asa ca repet.. in romania.. omu e sarac da pretu e triplu.. nu-mi dau seama cum supravietuiesc saracii comercianti.
Link to comment
Share on other sites

pai banuiesc , ca se considera ca o alternativa mai de-a casei ... si cu amortizoarele si restu.. sunt de aceeasi parere. Dar gandeste-te in felu urmator, vrei sa iei o suspensie reglabila super sport,.. si cine mai stie ce.. de la o marca tare.. pana acuma nu aveai alternativa BMW, daca la pret sunt comparabile, eu pun intrebarea, de ce nu BMW Performance ?

 

Daca sunt la acelasi pret, atunci de acord. Insa in mod sigur BMW Perf vor fi sky-high la pret. Si atunci BMW Perf va fi mereu pe locul 2-3 in topul alegerilor pentru cei care stiu cu ce se mananca o masina si va fi pe locul 1 pentru cei care au prea multi bani si prea putin timp ca sa se ocupe de asa ceva, insa vor o masina imbunatatita.

 

 

mister mas... tocmai aia am si zis " parerea mea daca iti permiti aia e de pus" :D daca ti-ai permite un hartge i-ai face service-ul la coltul strazii? :twoup: e o chestie de principiu la care nu cred k ai dat atentie: "daca iti permiti" pentru mine unu cred k asa ar sta treaba..daca mi-as permite...pana atunci cand mai plec in germania o sa imi iau o toba finala sport de acolo ca e cu 100-200 euro mai ieftina probabil :twoup:

 

bafta!

Link to comment
Share on other sites

pai banuiesc , ca se considera ca o alternativa mai de-a casei ... si cu amortizoarele si restu.. sunt de aceeasi parere. Dar gandeste-te in felu urmator, vrei sa iei o suspensie reglabila super sport,.. si cine mai stie ce.. de la o marca tare.. pana acuma nu aveai alternativa BMW, daca la pret sunt comparabile, eu pun intrebarea, de ce nu BMW Performance ?

 

Daca sunt la acelasi pret, atunci de acord. Insa in mod sigur BMW Perf vor fi sky-high la pret. Si atunci BMW Perf va fi mereu pe locul 2-3 in topul alegerilor pentru cei care stiu cu ce se mananca o masina si va fi pe locul 1 pentru cei care au prea multi bani si prea putin timp ca sa se ocupe de asa ceva, insa vor o masina imbunatatita.

 

 

mister mas... tocmai aia am si zis " parerea mea daca iti permiti aia e de pus" :D daca ti-ai permite un hartge i-ai face service-ul la coltul strazii? :twoup: e o chestie de principiu la care nu cred k ai dat atentie: "daca iti permiti" pentru mine unu cred k asa ar sta treaba..daca mi-as permite...pana atunci cand mai plec in germania o sa imi iau o toba finala sport de acolo ca e cu 100-200 euro mai ieftina probabil :D

 

bafta!

 

Ai citit vreun rand din ce am scris???? :D Eu vorbesc de cost effectiveness si tu ii dai ca nu-mi permit. Hai sa-ti zic babeste: si daca as avea 10 milioane de euro, n-as da 100 de euro pe un obiect care valoreaza doar 2 euro. Intelegi? Trebuie sa stii cat face chestia aia pe care vrei sa dai banii. Merita sa platesti atat au ba? Ai auzit de valoare intrinseca? :)

 

e problema ta daca iti permiti sau nu ... chiar nu ma priveste .. cat despre termeni .. nu incerca sa explici ceva ce nu ai inteles. ok sa incerc sa zic eu altfel. ne place noua ca scrie bmw performance acolo (glumesc)... :twoup: problema sti care e de fapt ca deviem intr-o discutie off topic si in stilul "gica contra" ok .. am inteles parerea ta cat si pe a mea .. hai sa mai posteze si altii si apoi vedem peste 10 pagini care ar fi o concluzie. cheers!

Link to comment
Share on other sites

Mas.. preturile exhorbitante sunt numai la AB sau in romania, cand am fost interesat sa cumpar ulei, m-am uitat si la magazine online din DE si chair si la vecinii unguri, si castrol 5w-30-u in DE era 9,9 euro/litru si la unguri iesea la 31,2 lei litru.... si banuiesc ca la orice se practica acelas lucru... Romania este tara tuturor posibilitatile unde pretul este triplu... aveam la cluj "reprezentanta Nike", prin 2001-2002 aveau adidasii cei mai scumpi pe la 700 lei, cand la nike.com, perechea de adidasi personalizata dupa bunul plac al utilizatorului erau 150$... asa ca repet.. in romania.. omu e sarac da pretu e triplu.. nu-mi dau seama cum supravietuiesc saracii comercianti.

 

La noi sunt practicate cele mai mari preturi. :twoup:

 

Un tricou Nike e 250 Ron in timp ce in Germania costa 20 de euro.

 

Preturile sunt aberante insa ei tot fac profit.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sincer, vazand acest topic, si uitandu-ma peste site-ul bmw, am descoperit ca pt e46le meu, exista o alternativa din punct de vedere kit exterior, iesind din trendul m tech 2 si m3 kit, am vazut ca mai exista un kit, pe care sigur ill voi procura, care ma atrage foarte mult "Aerodynamic kit for the BMW 3 Series Saloon"

 

Imi place la nebunie, si nu prea am vazut multe... oricum, unele preturi sunt exagerate, dar acest kit zic eu ca merita.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.