Jump to content

motocicleta mea


SORIN TSO

Recommended Posts

Ai cunostinte in ale motocicletelor sau dupa parerea ta zici ca nu poate sa ia 350km/h ?

Mie imi vine greu sa cred asa , fara dovezi, orice afirmatie aruncata :" Da, dom'le prinde 350 km/h"! Hai sa fim seriosi!

 

Fara sa te superi, dar eu am alergat cu un prieten pe un Yamaha cu 240 si nu a ajuns greu la acea viteza, iar pe R6 eram 2 persoane, avea multi mai putini cai putere si aerodinamica mai slaba decat ca al unui GSXR, eu cam il cred pe colegul care face aceasta afirmatie, mai am un prieten care are un Honda CBR600RR si el a ajuns 300 cu ea, deci la un motor mai mare de 600 are toate sansele sa ajunga 350.

Nu e asa, tu ai macar idee cat de greu e sa urci in viteza dupa 300 km/h? La Bugatii Veyron se spune ca ii trebui cam 400 de Cp ca sa atinga 300 km/h, inca vreao 200 sa atinga 340 km/h si inca 400 Cp :twoup: :D pentru 407 km/h...

 

Mai omule, una e la masini, alta la motociclete. E foarte adevarat ce zici tu pentru masini, dar nu poti compara coeficientul de frecare al unui veyron de peste o tona jumate cu coeficientul de frecare al busei de 200 de kilograme. Motocileta taie mult mai usor aerul si este de aproape 10 ori mai usoara. Prin urmare sunt suficienti caii pe care ii are pentru 350km/h.

Foarte fain motorul. Sa-l stapanesti sanatos si sa nu incerci 350 decat pe pista sau circuit! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

MULTUMESC pentru urari :twoup:

asa nici M-ul cand indica 250 dupa logica catorva nu este 250 ci numai 225 -230,spunei asta unuia care a dat o caruta de bani pe o asemena bijuterie moare cu tine de gat sau tu de aceia ai vandut M6 ca nu prindea 250 :twoup:

Link to comment
Share on other sites

va rog haideti sa incheiem subiectul cu viteza reala

este bine stiut ca la ori ce masina sau motocicleta ce indica bordul este varianta optimista a vitezei si este normal sa fie asa

dar ce indica bordul este valoarea la care ne raportam cu totii indiferent daca avem LOGAN sau FERRARI , MOBRA sau HAYABUSA

PEACE

Link to comment
Share on other sites

esti praf te dai mare la apa mica nu stii cu cine te pui

repet

m5 sau m6 se poate comanda si fara limitarea de viteza este o optiune pentru care se plateste

sau se poate face retrofit sa fie scoasa aceasta limitare dar costa destul de mult

daca nu crezi suna la A.B. sau intreaba posesorii de M6 sau M5

si daca am dreptate te muti in ultima banca :twoup:

si ar trebui sa-ti pui nisip in cap CUNOSCATORULE

Edited by SORIN TSO
Link to comment
Share on other sites

Si eu am zis ca nu se poate scoate limitarea?

 

Iti place tie sa vorbesti aiurea, aia e problema.

 

Eu am zis ca M6 este limitat la 250 si tu ai spus ca nu.

Dupa incepi sa-mi zici ca exista posibilitatea de a se scoate limitarea sau de a se comanda fara limitare.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

MULTUMESC pentru urari :twoup:

asa nici M-ul cand indica 250 dupa logica catorva nu este 250 ci numai 225 -230,spunei asta unuia care a dat o caruta de bani pe o asemena bijuterie moare cu tine de gat

250 km/h la m3 este cam 240 ...verificati de mine pe gps

 

tu de aceia ai vandut M6 ca nu prindea 250 :twoup:

Eu unul nu am fost de acord cu limitarea asta, si stiii bine cat de greu era sa o scoti, asa ca.....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
ce-o fi in capul copiilor astia

astazi un copil cu un lambo ma provocat :twoup:

si ce sa vezi de fiecare data a ramas in spate turba

chiar compara astia mere cu pere

 

 

Mai mult ca sigur ii povestise taticul lui ca daca isi ia lambo este cel mai tare din oras, intrece pe toti si nu are adversar, cred ca in max o luna o sa il vedem pe motociclism.ro la sectiunea accidenta cu vreun R1 sau 929 (Dumnezeu sa nu ma auda si sa ma insel), dar de regula asa se intampla, tati bani + copil ce se vrea Nr1 = .........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.