Jump to content

3.20d Tot ce mi-am dorit...


BMW Love

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Am vrut sa va intreb cand se mai fac intalniri in Timisoara... <_< Mi-as dorii sa vin si eu...

Intalnirile se tin duminica de la ora 5 , topicul pt a afla noutati daca apar este http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...418&st=2100 , ar trebui sa stie si Caiuss dar el a cam chiulit in ultima vreme :unsure: si suntei 4 care au individual din cate se pare :blink: si a lui Pie e individual + suspensii M-tech :wub:.Cat despre masina , este foarte tare interiorul ala :blink: nici nu ma mir ca se tine atata de capul tau Caiuss sa i-l dai :) :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Revizie: 157000 km 320d 2004 Combi smile.gif

 

Filtrul AER MAN

 

Filtrul POLEN MAN cu carbune activ

 

Filtrul ULEI MAN

 

Filtrul de motorina BOSCH

 

ULEI Mobil 1 0w40

 

Placute Frana SPATE ATE (senzorul nu a trebuit schimbat) "mi-au masurat si discurile care sunt bune si am primit si certificat de calitate unde este trecuta si uzura discurilor de frana" smile.gif

 

Resetat KM service free.

 

Trecut in cartea de service schimburile.

 

Filtre schimbat, ULEI ETC. MANOPERA GRATIS deoarece am cumparat tot de la service-ul unde le-am schimbat am platit doar 50 ron manopera schimbat placute frana. Ii cunosc de mult lucreaza impecabil si poti asista la tot ceea ce fac. smile.gif

 

TOTAL: 950 LEI TVA INCLUS. smile.gif

 

Acum vad ca trebuie sa schimb si bateria si m-am gandit la o Varta Blue Dynamic F17 80Ah 391 lei Tva inclus. Originala pe masina este de la BMW nu cred ca a fost schimbata vreodata smile.gif Am inteles ca sunt bune cele de la VARTA.

 

Curiozitate ce-a de la BMW originala cat costa?

Link to comment
Share on other sites

....

 

Curiozitate ce-a de la BMW originala cat costa?

zilele trecute s-a interesat un prieten pt un 525d e39, 85Ah ~900 ron

Exagerat de scumpa si diferenta de pret nejustificabila, sau care ar fii ca scrie BMW. <_< Ii foarte buna si Varta doar aceasi garantie o ai. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

:) Am plecat intr-un tur al Europei si prin Germania la 190km/h a sarit "singura piatra de pe autostrada" in parbrizul meu. Asta este ghinion. Am vrut sa intreb ce diferenta ar fi intre un parbriz OEM sau unul identic doar ca nu are sigla bmw.

 

Niste sfaturi ar fi bine vinite.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.