Jump to content

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
din cate stiu io pisicile pana in 93 nu au vanos si pot fi incadrate la euro 1 sau non euro , cele de dupa 93 cu vanos au euro 2

Nu stii bine.Pisicile incepand cu 09/92 au avut vanos.

 

 

nu are legatura vanos-ul cu norma de poluare. ar putea fi non-euro daca pe certificatul din germania scrie d2 sau d3 (categorii nerecunoscute de rar - din motive smenaresco-cocalaresco-dambovitene desigur).

Link to comment
Share on other sites

fratilor tin sa va dau o veste proasta.am si eu o pisica 320 coupe din 1992 fara vanos si cand am luato din germania mam uitat atent in brief sa scrie EURO 2 nu D2 sau altceva, si atata am cautat pana am gasit asa scris EURO 2.dar surprise ma duc la RAR cluj si acolo imi zic baieti ca e non euro, explicatia oficiala ar fi fost ca masina este editie(individua,ranforsata) si ca nu ei sunt cei care stabilesc norma de poluare ci Bucurestiul.ok sun la Bucuresti sa imi spuna care sunt condtiile pe care nu lea indeplinit masina mea sa nu fie E2?ei imi spun conditiile sunt stabilite in nu stiu ce norma europeana la care e aderata si Romania, doar ca in Germania ei mai fac exceptii de taxe de aceea stabilesc norme fictive de poluare.asa ca fratilor cea mai simpla si mai elocventa sansa de a stii ce euro are masina voastra sau viitoare e sa cereti un teste de poluare (stabilire a normei de poluare) adresata catre RAR Bucuresti in baza copiei de Brieful masinii, costa in jur de 30Ron si chiar daca dupa ce va cumparati masina vor face alta constatare punetile vechea constatare sub nas si nu vor mai avea nimic de comentat.Sunt avocat de meserie si credetima ca imi place BMW-ul meu desi imi sta in multi bani...si chiar sunt in proces cu RAR pentru ghidusenia care au facut-o.respect
Link to comment
Share on other sites

a patit un prieten ...era si un topic despre asta.

325i coupe din 93 parca si a iesit la rar non-euro.

a trimis omu actele la bavaria-aia au trimis in germania si a venit si raspunsul=non-euro.

restul depinde de statia rar si de inginer si de "atentii"

Link to comment
Share on other sites

a patit un prieten ...era si un topic despre asta.

325i coupe din 93 parca si a iesit la rar non-euro.

a trimis omu actele la bavaria-aia au trimis in germania si a venit si raspunsul=non-euro.

restul depinde de statia rar si de inginer si de "atentii"

 

 

UITATI-VA AICI LA POZE SI SPUNETI CAM CE E DE FACUT IN SITUATIA ASTA ... :twoup:

NU VREAU SA VAND MASINA, DAR NICI NU VREAU SA DAU BANII DE 2 ORI PE EA! :twoup:

post-12294-1217366935_thumb.jpg

post-12294-1217366968_thumb.jpg

post-12294-1217366983_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.