Jump to content

Recommended Posts

Exact, daca scrie in brief "schaddofarm euro 2" este clar euro2 dupa normele germane.

Daca taticul care l-a produs a spus ca este Euro2 si in Ro ti se da peste nas cu non-euro ar trebui stransi putin de Oo baietii de la rar.

 

Relantii, daca la noi nu exista euro1 ... atunci in programul de calcul al taxei de ce mai apare euro1?

 

 

Exat acelasi tip motor am si eu 256S1, 325 din 92. Marti (05.08) am si eu programare. Daca mi se arunca in fata hartii pe care sa scrie "non-euro" o fac scandal mare. Si asa am o ura enorma pt tot ce inseamna rar, politia romana si guvern. Fiecare isi face de cap cum vrea si nimeni nu face nimic.

Link to comment
Share on other sites

Exact, daca scrie in brief "schaddofarm euro 2" este clar euro2 dupa normele germane.

Daca taticul care l-a produs a spus ca este Euro2 si in Ro ti se da peste nas cu non-euro ar trebui stransi putin de Oo baietii de la rar.

 

Relantii, daca la noi nu exista euro1 ... atunci in programul de calcul al taxei de ce mai apare euro1?

 

 

Exat acelasi tip motor am si eu 256S1, 325 din 92. Marti (05.08) am si eu programare. Daca mi se arunca in fata hartii pe care sa scrie "non-euro" o fac scandal mare. Si asa am o ura enorma pt tot ce inseamna rar, politia romana si guvern. Fiecare isi face de cap cum vrea si nimeni nu face nimic.

 

sal`tare... iti urez multa bafta :twoup: dar uite yo am actele doveditoare in fata ... daca tie iti va iesi EURO 2 iti dai seama cum fac eu dupa :twoup:

 

parerea mea e sa iti vezi de treaba pana in momentu in care ti se da raspunsul... si atunci dai un apel sa facem GREVA ACOLO, toti astia cu problemele de genu asta!

Link to comment
Share on other sites

nu am pretentie de euro2 ... macar un euro1. Doar nu degeaba i-a pus neamtu juma` de metru de catalizatoare.

 

Si daca e sa iasa non-euro fac scandal, ma dau peste cap pt 100 de milioane si tot o inmatriculez.

O sa o rezolv cu flexu ... dau catalizatoarele jos, pun o tzeava in loc si gata non-euro, sa vedem cine-o sa ma mai opreasca sa fac zgomot si fum.

Edited by ziemenz
Link to comment
Share on other sites

nu am pretentie de euro2 ... macar un euro1. Doar nu degeaba i-a pus neamtu juma` de metru de catalizatoare.

neamtul a pus catalizatoarele dar abia peste cativa ani le-a si omologat.

deci un 325 din 91 poate sa fie la fel ca unul din 94

dar abia din 94 au pus sa zicem omologarea de euro2

si masinile sunt trecute in baza de date,cataloage,tabele etc ca euro2 abia din anul respectiv.

Link to comment
Share on other sites

nu am pretentie de euro2 ... macar un euro1. Doar nu degeaba i-a pus neamtu juma` de metru de catalizatoare.

 

Si daca e sa iasa non-euro fac scandal, ma dau peste cap pt 100 de milioane si tot o inmatriculez.

O sa o rezolv cu flexu ... dau catalizatoarele jos, pun o tzeava in loc si gata non-euro, sa vedem cine-o sa ma mai opreasca sa fac zgomot si fum.

 

 

nu ai inteles nici pana acum k la noi in RO(tzara lu voda papura) nu se cunoaste E1... EURO1= NONEURO...

credema ca si eu eram fffffff fericit macar sa fie euro1.... da de la EURO 1 Taxa:1,250.00 E ...pana la Taxa:3,750.00 E NON EURO......ESTE ENORM DE MULT

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
318i din 92 mi l au scos euro 1! ma consider norocos! In carte nu scrie decat schaddofarm! asa ca cel mai bine e sa mergeti la rar! Eu din pacate m am uitat prea mult pe forum-uri...crezand ca e non euro am ramas cu ea neinmatriculata desi taxa era 600 de euro. acu e X 3!:)( ATENTIE! Norma de poluare se stabileste dupa mai multe caracteristici ale masinii nu numai dupa serie sau cod! Mai e greutete gol, greutate maxima, viteza maxima, putere motor etc! Am completat cu mana mea cererea de stabilire a normei de puluare si am vazut cu okii mei raspunsul venit de la Bucuresti! Multa bafta! JOS TAXA AUTO!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.