Jump to content

BMW e46 din 98


Piniuli

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Parerea mea este ca o sa intre ca Euro 2.

Sper sa ma insel.

 

LE: Cand am cumparat masina am avut de ales intre doua 316: Una mai dotata din 1998 si alta mai cheala din 1999. Persoana care ma insotea mi-a spus ca masina din 1998 are trecut la rubrica nr 5 din brief: OTTO/GKAT si nu are EURO 3. Cealalta masina avea trecut OTTO/OBD si a fost inmatriculata ca EURO3.

 

Acum... s-ar putea sa fie o tampenie debitata de persoana respectiva pt ca eu nu stiu nici germana si nici ce inseamna termenii de mai sus.

Ramane sa iti dea RAR-ul raspunsul.

Edited by alecsutzu4u
Link to comment
Share on other sites

Este euro 3 sigur,piniuli!Ti-am zis e acelasi an si aceeasi luna de fabricatie ca a mea,cu aceeasi cilindree,cu acelasi motor,cu aceeasi cai putere,poate au iesit amandoua odata din fabrica... :twoup: si a mea este euro 3.A ta nu are cum sa fie euro 2.
Link to comment
Share on other sites

Cineva care se pricepe la acte nemtesti sa-mi zica si mie unde @#$% gasesc anul fabricatiei pe brief pt un BMW. Am gasit prima inmatriculare in martie 1999, iar pe realoem.com la cautarea dupa VIN imi spune ca data fabricatiei e februarie 99. Pe brief nu scrie data fabricatiei?
Link to comment
Share on other sites

Cineva care se pricepe la acte nemtesti sa-mi zica si mie unde @#$% gasesc anul fabricatiei pe brief pt un BMW. Am gasit prima inmatriculare in martie 1999, iar pe realoem.com la cautarea dupa VIN imi spune ca data fabricatiei e februarie 99. Pe brief nu scrie data fabricatiei?

 

 

Scrie frate uita`te pe a trei`a pagina aia ce`a mai mica ... la mijloc.... scrie am si imediat jos ceva cu Nume Oras si langa scrie data fabricatiei.... la mine asa scrie:)

Link to comment
Share on other sites

Mda.. deci la a mea e 26.10.98 in FLENSBURG. Cam vechiutza sa fie euro 3 ?

 

Parerea mea este ca o sa intre ca Euro 2.

Sper sa ma insel.

 

LE: Cand am cumparat masina am avut de ales intre doua 316: Una mai dotata din 1998 si alta mai cheala din 1999. Persoana care ma insotea mi-a spus ca masina din 1998 are trecut la rubrica nr 5 din brief: OTTO/GKAT si nu are EURO 3. Cealalta masina avea trecut OTTO/OBD si a fost inmatriculata ca EURO3.

 

Acum... s-ar putea sa fie o tampenie debitata de persoana respectiva pt ca eu nu stiu nici germana si nici ce inseamna termenii de mai sus.

Ramane sa iti dea RAR-ul raspunsul.

 

Sper sa am dreptate si sa nu fiu optimist deageaba dar OBD de la OTTO/OBD inseamna on-board diagnose si nu cred ca are vreo legatura cu norma euro.

Link to comment
Share on other sites

Mda.. deci la a mea e 26.10.98 in FLENSBURG. Cam vechiutza sa fie euro 3 ?

 

Parerea mea este ca o sa intre ca Euro 2.

Sper sa ma insel.

 

LE: Cand am cumparat masina am avut de ales intre doua 316: Una mai dotata din 1998 si alta mai cheala din 1999. Persoana care ma insotea mi-a spus ca masina din 1998 are trecut la rubrica nr 5 din brief: OTTO/GKAT si nu are EURO 3. Cealalta masina avea trecut OTTO/OBD si a fost inmatriculata ca EURO3.

 

Acum... s-ar putea sa fie o tampenie debitata de persoana respectiva pt ca eu nu stiu nici germana si nici ce inseamna termenii de mai sus.

Ramane sa iti dea RAR-ul raspunsul.

 

Sper sa am dreptate si sa nu fiu optimist deageaba dar OBD de la OTTO/OBD inseamna on-board diagnose si nu cred ca are vreo legatura cu norma euro.

 

Frate sti ce faci acum? iti faci sange rau singur ... vei vedea ca este euro 3 si apoi o sa iti sara astia in cap ... ti-am zis ... ti-am zis .. :twoup:)) las ca`i bine dai si tu de baut dupaia....azi am vazut una ca a ta si e euro 3 ieri a platit taxa...

Link to comment
Share on other sites

... cu mentiunea ca 30-33 e tot euro 3.

 

Frate sti ce faci acum? iti faci sange rau singur ... vei vedea ca este euro 3 si apoi o sa iti sara astia in cap ... ti-am zis ... ti-am zis .. :twoup:)) las ca`i bine dai si tu de baut dupaia....azi am vazut una ca a ta si e euro 3 ieri a platit taxa...

 

Dau si de baut ca vad ca esti din Brasov :D ca mine (bine... eu is student decat), numa sa iasa euro 3. App nu stii pe careva pe la RAR in caz de probleme :D ? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

... cu mentiunea ca 30-33 e tot euro 3.

 

Frate sti ce faci acum? iti faci sange rau singur ... vei vedea ca este euro 3 si apoi o sa iti sara astia in cap ... ti-am zis ... ti-am zis .. :twoup:)) las ca`i bine dai si tu de baut dupaia....azi am vazut una ca a ta si e euro 3 ieri a platit taxa...

 

Dau si de baut ca vad ca esti din Brasov :D ca mine (bine... eu is student decat), numa sa iasa euro 3. App nu stii pe careva pe la RAR in caz de probleme :D ? :twoup:

 

 

Ce probleme te referi ? ai joc la directie .... daca da nu`i bai ca nu`l verifica ..... noxele sa iti iasa bine si franele sa iasa si ele bine in rest NO problem ... daca nu hai sa`ti vand un pot mergi la Sf Gheorghe acolo se discuta cu sutica :D si iese brici nici nu tre sa stai aproape o luna pana te programeaza ...

Link to comment
Share on other sites

Nah am mers azi la RAR Brasov, si am depus o cerere de consultanta. Nu am primit raspunsul p loc si au zis sa incerc maine. Inginerul de la ghiseu nu avea habar cam ce euro ar putea sa iasa. Sper sa fie bine, asta daca nu mor de inima pana maine :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Nah am mers azi la RAR Brasov, si am depus o cerere de consultanta. Nu am primit raspunsul p loc si au zis sa incerc maine. Inginerul de la ghiseu nu avea habar cam ce euro ar putea sa iasa. Sper sa fie bine, asta daca nu mor de inima pana maine :twoup:

 

 

ai pus`o tre sa dai de baut Duminica sunt pasager gasesc eu pe unu sa ma aduca si sa ma duca deci vezi ca tre sa dai de bauttttttttttt

Link to comment
Share on other sites

:twoup: Am primit raspunsul de la RAR. Intr-adevar euro3. Ati avut dreptate ms mult. Ramane sa dau de baut la cei cu care ma intalnesc duminica la BV :twoup: . Desi mi-au zis o multime ca e euro3 n-am crezut pana n-am vazut. Mi se potriveste expresia din semnatura lui Bogdy :D.

 

Aici e nota de consultanta sa o vedeti si voi:

post-11945-1215767846_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

:D Am primit raspunsul de la RAR. Intr-adevar euro3. Ati avut dreptate ms mult. Ramane sa dau de baut la cei cu care ma intalnesc duminica la BV :D . Desi mi-au zis o multime ca e euro3 n-am crezut pana n-am vazut. Mi se potriveste expresia din semnatura lui Bogdy :).

 

Aici e nota de consultanta sa o vedeti si voi:

 

 

ba berbecule ti-am zis ma ca`i EURO 3 Tu NIMIC 2 ! 2 ! =)) :twoup: :twoup: :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.