Jump to content

Angel Eyes


joky

Recommended Posts

liviu arh.. nu gasesti la nici un magazin de piese auto becuri de "pozitie" cum sunt cele de angel eyes mai puternice de 5-6W.. este legislatie... care reglementeaza puterea fiecarui bec, 64 de lei costa soclu oglinda + bec, la AB... nu poti cumpara doar becul de la ei.... cu becul de 6W este prea slab AE, aia e clar, dar cu becul original de 10W este perfect.

Am cautat becuri vreo 2 saptamani si am vazut si in catalog la magazine, imi aratau ca ptr seria 5 e39 2001 pe pozitie este bec de 5W, desi eu eram cu becu de 10W.. ars dat jos de pe masina... pana la urma am luat din plafoniera 1 bec, (are 3 becuri 2 bune ptr AE, si 1 de alt fel), pana am avut nevoie de far care a venit implicit cu toate becurile.

 

Pai becul h10w de la philips ce are? e chiar de acolo... se pupa perfect cu soclul original. Eu inca stau cu H21W ca mi-a fost lene sa imi iau de 10W. Dar un prieten si-a pus si sunt super ok. La bec de 6-7 lei bucata macar o incercare eu zic ca merita. H10W sunt folosite si in alte domenii, mai gasesti si pe la motociclete tipu asta de bec.

In fine.. ii incarcam aiurea topicul omului cu subiect oarecum paralel.

Link to comment
Share on other sites

Oricat ati zice voi dar mie imi trebuie bec fara soclu, am cumparat de la Philips un bec w5w care se potriveste perfect dar tot are intensitate slaba. De aceea daca as gasi undeva un bec fara soclu de putere mai mare as face o incercare. Si la mine angel eyes se vede noaptea in bezna, dar asa la lasarea intunericului nu prea. Si sa nu mai zic cand dau drumu la faza scurta.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Nu stiu ce sa zic! poate nu sunt faruri originale , poate sunt turcizme puse ! Fara soclu ala maro si in loc de 2 becuri ai 4 ?! vezi daca mai gasesti pe altcineva cu aceleasi faruri !bafta!

 

Da am mai vazut si la alte modele de e60 la fel cu bec la angel eyes w5w cat5e 2 in fiecare far. E60 care au aceste angel eyesuri sunt cele fara xenon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Desi am citit demult acest topic, si am tot cautat si eu o solutie ani buni, intamplator am gasit inele CCFL pt modelul nostru, BMW e60.

Va atasez un link: http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/tuning-exterior/angel-eyes/kit-uri-angel-eyes-160-ron-10104028.html

Poza nr 3, nu incerc sa fac reclama cu acest link...

Eu am comandat dar momentan nu au pe galben. Sper sa va fie de folos.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Salut ! Va rog sa ma ajutati cu o nelãmurire pe care o am in legãturã cu schimbarea becului de pozitie la E90, an 2006. Am gasit becuri halogen H10W si H21W. Sincer nu stiu ce fel de becuri sunt cele originale, dar bãnuiesc ca H10W. Ar fi vreo problema daca as pune modelul de 21W? As vrea sa fie mai luminos si de asta ma gândesc sa pun mai puternic. In afara de faptul cã este de alta putere, becul este si mai lung . credeti ca ar fi În regulã?

Posibilitate de led marker de 6W ar fi ok de luat in calcul ?

Multumesc anticipat !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.