Jump to content

VOLANE BMW - PIELE NATURALA


MARIUS DESIGN

Recommended Posts

IMBRACAM CU PIELE NATURALA ORICE MODEL DE VOLAN BMW ,INCLUSIV AIRBAGUL. CUSATURA SI PIELEA SUNT LA FEL CA CELE DE FABRICA . PT TOTI MEMBRI BMW CLUB DISCOUNT 10 %. PRETUL ESTE 100 EURO PIELE ORICE CULOARE ,GRAVURA LASER AIRBAG SI MANOPERA. PT.DETALII TE: 0722.911.703. SAU ID-UL MESS : MARIUS4DD

post-6179-1214732596_thumb.jpg

post-6179-1214732807_thumb.jpg

post-6179-1214732857_thumb.jpg

post-6179-1214733523_thumb.jpg

post-6179-1214733802_thumb.jpg

post-6179-1214733917_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Am urmatoarea problema..

 

Am un volan de M pe un E39 prefacelift..

 

Pielea de pe volan era ok cand am cumparat masina insa din pacate, sotia fostului proprietar al masinii a agatat pielea cu inelul si pielea s-a taiat.

In timp ruptura s-a marit si am fost nevoie sa imbrac volanul in piele.

 

Calitatea lucrarii a fost slaba, nu sunt multumit nici de manopera nici de pielea folosita.

 

Ma intereseaza sa-l imbrac insa vreau sa iasa foarte bine.

 

Pozele sunt mai vechi insa poti sa-ti faci o idee:

 

http://img258.imageshack.us/img258/207/30012008dd3.jpg

 

Ma intereseaza ca pielea sa nu fie foarte fina, vreau o piele de aceeasi calitate si textura cu cea originala BMW.

Vreau sa fie un pic mai groasa... Cea cu care am imbracat volanul este cam subtire si nu se simte cum trebuie.

 

Poti sa schimbi si pielea din partea de jos a volanului?

Ma gandesc ca este mai dificil datorita emblemei de M..

 

Si ma intereseaza si cusatura in 3 culori, exact ca la original.

 

Multumesc pentru raspuns!

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

:twoup: Acelasi tip de volan am si eu. Si, evident, aceleasi intrebari, mai putin cea cu cele 3 culori.

PS: Ciupanezu: "ma risc" eu sa-l dau primul la refacut, daca ma inveti cum sa-l scot!

Link to comment
Share on other sites

In Bucuresti? Se poate demonta si trimite...prin posta volanul? :twoup:
ATELIERUL ESTE IN BUCURESTI-BERCENI. SE POATE TRIMITE SI INAPOIA PRIN POSTA SAU CURIERAT.

 

 

Am urmatoarea problema..

 

Am un volan de M pe un E39 prefacelift..

 

Pielea de pe volan era ok cand am cumparat masina insa din pacate, sotia fostului proprietar al masinii a agatat pielea cu inelul si pielea s-a taiat.

In timp ruptura s-a marit si am fost nevoie sa imbrac volanul in piele.

 

Calitatea lucrarii a fost slaba, nu sunt multumit nici de manopera nici de pielea folosita.

 

Ma intereseaza sa-l imbrac insa vreau sa iasa foarte bine.

 

Pozele sunt mai vechi insa poti sa-ti faci o idee:

 

http://img258.imageshack.us/img258/207/30012008dd3.jpg

 

Ma intereseaza ca pielea sa nu fie foarte fina, vreau o piele de aceeasi calitate si textura cu cea originala BMW.

Vreau sa fie un pic mai groasa... Cea cu care am imbracat volanul este cam subtire si nu se simte cum trebuie.

 

Poti sa schimbi si pielea din partea de jos a volanului?

Ma gandesc ca este mai dificil datorita emblemei de M..

 

Si ma intereseaza si cusatura in 3 culori, exact ca la original.

 

Multumesc pentru raspuns!

SALUT. SE POATE FACE VOLANUL CU PIELE IDENTICA CU CEA ORIGINALA.LA FEL SI CUSATURA CU CELE 3 CULORI DE LA "M" . SE POATE SCHIMBA SI PARTEA DE JOS A VOLANULUI. GARANTEZ 100% CA IESE CA LA FABRICA. !!!

 

:twoup: Acelasi tip de volan am si eu. Si, evident, aceleasi intrebari, mai putin cea cu cele 3 culori.

PS: Ciupanezu: "ma risc" eu sa-l dau primul la refacut, daca ma inveti cum sa-l scot!

RASPUNSUL MEU ESTE CA SE POATE FACE UN VOLAN IMPECABIL CU PUTINA PASIUNE SI CEVA EXPERIENTA.

 

am un volan de E46 si problema e ca pe langa faptul ca s-a cam cojit ( nu era imbracat in piele) se mai si rasuceste materialul in jurul covrigului din fier sau ce o avea el prin interior. sper ca ma intelegi ce vreau sa spun. se poate face?

SALUT. SE POATE FACE REPARATIA DESPRE CARE MI-AI SPUS. INCLUSIV SE POATE IMBRACA CU PIELE. CHIAR DACA VOLANUL ESTE TURNAT SI NU ESTE PREVAZUT DE FABRICA CU PIELE.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
airbagu ramane functional sigur? adik nu se ingroasa stratu de piele sa nu mai sara capacu sau ceva?

 

 

Parca a fost o discutie mai demult in care omul a spus ca are grija de acest aspect si ca nu e nici o problema :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

frate, nu te supara, dar ce-i tigania aia la seria 8 ? chestia aia de volan imbracat in rosu si cu dedicatie "special pt nush-cine..." jeez man, oribil.

 

Nu ai tu nici o treaba logic, dar proprietarul cred ca e..."special"

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

frate, nu te supara, dar ce-i tigania aia la seria 8 ? chestia aia de volan imbracat in rosu si cu dedicatie "special pt nush-cine..." jeez man, oribil.

 

Nu ai tu nici o treaba logic, dar proprietarul cred ca e..."special"

! PAREREA MEA ESTE CA NU E TIGANIE.OMUL SI-A MODIFICAT MASINA ASA CUM A VRUT. MASINA A LUAT 4 PREMII DOAR LA INTERIOR !!! RESTUL SUNT PARERII SI OPINII....APROPO , VREAU SA MENTIONEZ CA "G.N." A FOST FOARTE IMPRESIONAT IN MOD DEOSEBIT DE VOLAN .

post-6179-1215764858_thumb.jpg

post-6179-1215764910_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vin si eu cu o completare, ieri am fost la Marius, sa-mi schimb pielea de pe volan... si pot spune ca am fost placut impresionat de modul cum lucreaza. Pe la jumatatea lucrarii eram speriat ca nu o sa iasa la asteptarile mele, ma uitam ingrozit, gandindu-ma (doamne pe am pierdut banii) ... si Marius vazand asta m-a rugat politicos sa plec, si sa ma intorc peste o ora cand era volanul gata.... e cand m-am intors era cu totul altceva... Nu pot sa spun decat, ca sigur voi mai apela la Marius pentru alte necesitati de genul. Oricum deja am plan imbracarea nucii de la schimbator in piele si mansonul tot din piele.

 

Atasez 3 poze, una cu volanul cu pielea veche, si doua cu volanul nou, (acelasi volan) ... las pozele sa vorbeasca.

post-10506-1217582839_thumb.jpg

post-10506-1217582853_thumb.jpg

post-10506-1217582882_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.