Jump to content

E36 un pic de stylizare


valmotor2

Recommended Posts

Salutare la toatã lumea În primul rând!

 

Cu multĂŁ muncĂŁ am reuÂşit sĂŁ ĂŽmi cumpĂŁr o pisicĂŁ din 1992, momentan este stock.

 

Am ataÂşat 2 poze ca informativ a cea ce vreau sĂŁ fac ...

 

AÂş putea sĂŁ ĂŽi schimb feĂžiÂşoara cu un buget de 1200-1500 euro?

 

Ce mĂŁ intereseazĂŁ foarte mult din cea ce vĂŁd in poze... neapĂŁrat trebuie schimbatĂŁ capota, ambele aripi fatĂŁ, cu cele de e46?

 

Sau la ce mã gândesc eu, capota aranjatã, aripiile aranjate, 2 bucãti de plastic(cele de sub faruri la e46).

 

Si de sigur, alte cumpĂŁraturi, un set de faruri de e46 plus o barĂŁ de //M sau o barĂŁ normalĂŁ de e46 cĂŁ stĂŁ Âşi aceea destul de bine?

 

Vã rog, am nevoie de informaÞi de la cei ce ºtiu, intenÞionez În momentul de faÞa sã cumpãr piesele Înainte de a mã apuca de treabã ... Dacã totul ar merge cum trebuie cu problemele personale care le am pe cap, reuºesc sã termin pânã in septembrie.

 

 

DacĂŁ s-a discutat despre asta, deÂşi, poate nu am habar Âşi la ora actualĂŁ sĂŁ folosesc funcĂžia search, nu am gĂŁsit un topic asemĂŁnĂŁtor.

post-6881-1214913424_thumb.jpg

post-6881-1214913472_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am gĂŁsit o pozĂŁ ... deÂşi toate pozele puse de mine sunt conversie din e36.

 

ÂŞi recunosc cĂŁ aratĂŁ bine cu bara stock de la e46, e normal, nu?

 

Este o iniĂžiativĂŁ foarte bunĂŁ pentru cei cu buget redus ca mine ... care iÂşi doreÂşte o maÂşina mai "nouĂŁ".

 

ÂŞi jantele cele din pozĂŁ, deÂşi costĂŁ 130 euro/bucata. Desigur sĂŁ nu credeĂži cĂŁ sunt originale... dar o sĂŁ arate destul de bine pentru viitorul E36.

post-6881-1214924794_thumb.jpg

post-6881-1214925068_thumb.jpg

Edited by valmotor2
Link to comment
Share on other sites

tu vrei sa transformi un E36 in E46 ? :twoup:

mai bine il faci ceva modificari, sa arate mai bine, dar NU-L transforma in ceace NU este . pacat de ea . E36 este un model foarte frumos si stock .

 

priveste o bijuterie in poza de mai jos :twoup:

 

mai mullte poze gasesti aici pentru inspiratie .

 

bafta

Link to comment
Share on other sites

Jantele replică de M6, văd că stau destul de bine pe un e36, să le incerc sau să mă orientez spre altceva ? Oricum m-ai caut ... poate, poate găsesc ceva plăcut ... se pare că dă şi norocul peste mine să plec peste 2 săptamani in DE din cauza unei rude pentru a ĂŽşi cumpăra o maşină. Cu ocazia asta o să imi cumpar şi nişte piese pentru e36.

 

Iar faza cu stricatul maşinii ... nu ştiu pe moment ce să spun ... mă găndesc ĂŽncă ...

 

Pachetul //M, văd ca scorul nu este rău.

 

Bară faţa

Bară spate

Praguri

-------------

600 euro (orientativ).

 

Ceaa ce ĂŽnseamnă că m-ai rămân cu ceva bani pentru jante (mă gândesc să mai aştepte puţin şi să lucrez la partea de stabilitate (arcuri, armortizoare, suspensi, etc ... )).

Pe jante nu ştiu dacă aş putea da mai mult de 550 - 600 euro, că nu vreau să mă gândesc ce o să se ĂŽntâmple pe drumurile patriei noastre.

 

... Ideei sunt multe ... dar greu de luat decizi ... :twoup:

Nu vreau să mă grăbesc şi să ĂŽmi pare rău apoi ... că bani de aruncat aiurea nu am ...

 

 

Acum am văzut că cineva nu doreşte să pun jante m6 pe e36... Faruri, nu ĂŽmi doresc să le schimb, ĂŽn schimb le-aş pune angeluri ... dar mai aşteapta mult şi bine ... cred că la iarnă.

Stopurile le-aş schimba, mai ales cu semnalizatorul pe alb. Ale mele sunt roşi complecte ... iar pe astea tot mai tărziu o să le schimb ...

 

 

Ăn legătură cu jantele, aş vrea ceva putin mai unicat, deşi ĂŽmi plăceau brobeturile, dar prea parcă le are toată lumea ...

post-6881-1214954280_thumb.jpg

Edited by valmotor2
Link to comment
Share on other sites

Salutare ... Deºi am un motor de 1.8is aproximativ 136 cp dacã nu mã Înºel ºi sunt foarte mulÞumit de el, o sã vinã si vremea când o sã schimb motorul, dar pânã atunci e cale lungã. Vreau sã Îmi daÞi sfaturi cu privire la suspensi. De care, ce fel de model, deci vreau stabilitate maxima, mai multã singuranÞã, mai puÞin confort!

 

 

ÂŞi ĂŽncĂŁ ceva, bĂŁrile de rigidizare ... de ce am vĂŁzut numai ĂŽn compartimentul motorului Âşi nu Âşi ĂŽn portbagaj? Nu trebuie Âşi roĂžile din spate sĂŁ fie rigidizate? Ămi poate explica cineva de ce?

 

Vreau sã dau comandã pentru kit suspensi plus bãrile de rigidizare (faÞã, spate)... ºi nu sunt lãmurit, de aceea Întreb...

Link to comment
Share on other sites

Acum am vĂŁzut cĂŁ cineva nu doreÂşte sĂŁ pun jante m6 pe e36... Faruri, nu ĂŽmi doresc sĂŁ le schimb, ĂŽn schimb le-aÂş pune angeluri ... dar mai aÂşteapta mult Âşi bine ... cred cĂŁ la iarnĂŁ.

Stopurile le-aÂş schimba, mai ales cu semnalizatorul pe alb. Ale mele sunt roÂşi complecte ... iar pe astea tot mai tĂŁrziu o sĂŁ le schimb ...

 

 

Ăn legĂŁturĂŁ cu jantele, aÂş vrea ceva putin mai unicat, deÂşi ĂŽmi plĂŁceau brobeturile, dar prea parcĂŁ le are toatĂŁ lumea ...

 

Vad ca poti sa gandesti si asa :twoup:

 

 

Sa stii ca majoritatea de pe forum, si care iubesc BMW-ul apreciez o masina frumoasa, cu jante frumoase, si M pachet. Tuningul este cam taranism: farurile chineze, stopurile OZN, etc. Angel eye e cam frumos, daca nu-i albastru sau rosu:) Stopurile cu semnalizatorul alb e cel mai frumos.

 

Eu iti recomand jantele astea, si sa faci masina sa arate asa, si vei fi apreciat pe forum. La discoteca poate ca ai iesi mai bine cu neonuri albastre si ceasuri plasma albastre, dar daca un cunascator se uite pe masina ta, spune ca ce tiganie, ce manelist.

 

 

 

 

Salutare ... Deºi am un motor de 1.8is aproximativ 136 cp dacã nu mã Înºel ºi sunt foarte mulÞumit de el, o sã vinã si vremea când o sã schimb motorul, dar pânã atunci e cale lungã. Vreau sã Îmi daÞi sfaturi cu privire la suspensi. De care, ce fel de model, deci vreau stabilitate maxima, mai multã singuranÞã, mai puÞin confort!

 

 

ÂŞi ĂŽncĂŁ ceva, bĂŁrile de rigidizare ... de ce am vĂŁzut numai ĂŽn compartimentul motorului Âşi nu Âşi ĂŽn portbagaj? Nu trebuie Âşi roĂžile din spate sĂŁ fie rigidizate? Ămi poate explica cineva de ce?

 

Vreau sã dau comandã pentru kit suspensi plus bãrile de rigidizare (faÞã, spate)... ºi nu sunt lãmurit, de aceea Întreb...

 

Cauta Koni reglabile.

post-1300-1215092135_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Fãrã neoane, fãrã becuri ... poate mã mãnâncã În fund sã iau o "cutiuÞã" care face farurile sã clipeascã plus sã sune ºi ca sirenã În acelaºi timp. Nu ºti când ÎÞi trebuie ... asta la limita bunului simÞ.

 

Lista este aÂşa

 

1. kit //M + nasul negru

2. kit suspensi

3. kit evacuare complect (sunt mort dupĂŁ zgomotul motoarelor, zic cĂŁ la motorul meu mititel ar trebuie sĂŁ Âştie ceva ... mĂŁ documentez ĂŽn timp )

4. Jantele (caut ceva finuĂž Âşi frumos) 17 sau 18? deÂşi sunt un pic afon la chestile astea ...

5. farurile - stopurile

6. conversie din AC in climĂŁ sĂŁ merite sau sĂŁ renunĂž?

Âşi ultima ... 7. piele roÂşie ĂŽn interior. Ar trebui sĂŁ fie superbĂŁ cu culoarea neagrĂŁ a maÂşini.

 

 

DupĂŁ calculele mele, m-ar costa cam 2500-3000 euro toate astea, dar dracul o mai vinde apoi maÂşina.

Link to comment
Share on other sites

Salutare ... Deºi am un motor de 1.8is aproximativ 136 cp dacã nu mã Înºel ºi sunt foarte mulÞumit de el, o sã vinã si vremea când o sã schimb motorul, dar pânã atunci e cale lungã. ºi nu sunt lãmurit, de aceea Întreb...

 

1.8 is => 140 cp

( E36 nu cred ca a avut motor de 136 cp )

Link to comment
Share on other sites

E frumos sa vezi ca nu toata lumea vrea sa faca fast and furious din E36 :twoup:

 

1. kit //M + nasul negru -- A++

2. kit suspensi -- A++

3. kit evacuare complect (sunt mort dupĂŁ zgomotul motoarelor, zic cĂŁ la motorul meu mititel ar trebuie sĂŁ Âştie ceva ... mĂŁ documentez ĂŽn timp ) -- Te inteleg, dar mie imi place mai mult linistea, cand merg mai mult de o ora :twoup:

4. Jantele (caut ceva finuĂž Âşi frumos) 17 sau 18? deÂşi sunt un pic afon la chestile astea ... -- Eu am 17, nu stiu 18-ul cum suporta gaurile

5. farurile - stopurile -- A++

6. conversie din AC in climĂŁ sĂŁ merite sau sĂŁ renunĂž? -- Si eu vreu asta, pe E36, dar e cam costisitor, dar daca gasesti o masina in dezmembrari care are, nu-i atat de greu sa pui in a ta.

Âşi ultima ... 7. piele roÂşie ĂŽn interior. Ar trebui sĂŁ fie superbĂŁ cu culoarea neagrĂŁ a maÂşini. Eu am piele neagra in masina neagra, si-mi place ca nu se vede murdaria. :D

 

N-o sa iesi bine la revanzare, dar in parerea mea un E36 merita sa bagi bani in ea, daca ai.

Link to comment
Share on other sites

Jantele de M6 arata bine numai pe M6. Nu iti pune jante de m6 eu zic sa alegi ceva cu multe spite si cu buza. Mie personal imi plac foarte mult, cei de la Keskin au asa ceva si am inteles ca sunt destul de bune jantele si nici nu sunt exagerat de scumpe undeva pe la 800-900 de euro. Am pus o poza cu o masina ignora paintul. Edited by Cosm1n
Link to comment
Share on other sites

Am pus o poza cu o masina ignora paintul.

 

si bara fata... :twoup:

 

Jantele sunt adevarat frumoase.

 

Eu acuma caut rondell styl 21 pentru E36, dar nu prea sunt in tara.

 

http://www.bmw-syndikat.de/cgi-bin/bmwuploaded/Kanne/bmw1.JPG

 

Da intr-adevar si bara fata, cu toate ca rieger face asa un kit. Oricum eu consider ca, kit-ul de m da cel mai bine pe e36. Este in Suceava un e31 cu jante din astea arata foarte bine dar cred ca si costa:). Daca ai bani arunca un ochi pe la felgen-garage, dar am inteles ca preturile incep undeva pe la 2500 de euro setul.

Edited by Cosm1n
Link to comment
Share on other sites

Ăn legătură cu jantele, mai aşteaptă puţin. Ăntâi să rezolv primele 3 probleme din listă şi apoi ajungem la jante... Ăncet, ĂŽncet le facem pe toate sigur... ! Ăn timp am să ţin topicul deschis şi am să prezint şi modificările care o să le fac la maşină.

 

 

Cu revânzarea nu o să o mai vând dacă mă pun pe treabă. Va fi ca a doua maşină cum ar veni dacă e să am nevoie de altă maşină ĂŽn timp.

Deşi aş interzice vânzarea propri maşinii personalizată (ciudat mai sună formularea mea).

Edited by valmotor2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.