Jump to content

Ce trebuie sa fac sa pun TV pe E60 2005?


catala

Recommended Posts

asta doresc si eu sa aflu.. ce-mi trebuie pentru a avea tv & dvd pe ecranul ala mare si lat, care momentan il folosesc ca sa vad posturile radio si trackurile audio :twoup:

 

am vazut la auto transilvania o oferta cu tot felul de chestii printre care era si asta

Link to comment
Share on other sites

asta doresc si eu sa aflu.. ce-mi trebuie pentru a avea tv & dvd pe ecranul ala mare si lat, care momentan il folosesc ca sa vad posturile radio si trackurile audio :twoup:

 

am vazut la auto transilvania o oferta cu tot felul de chestii printre care era si asta

Maine ma duc in service Bavaria o sa intreb cat ma costa cu tot cu mana delucru.

Link to comment
Share on other sites

ai grija ca tv-ul o sa mearga doar pana la viteza de 20km\h. peste ea se inchide ecranul si se aude doar sunetul ... nu stiu daca merita investitia. in schimb am vazut ceva solutii aftermarket pt dvd sa poti vizualiza filme. daca mai dau de ele le postez aici.
Link to comment
Share on other sites

in primul rand.. ce e ala ACM :twoup:

 

ACM este tot un modul pt retrofit, ce contine tot felul de mufe AV si care totodata permite afisarea imaginilor (poze, filme) provenite dintr-o sursa externa (DVD player, iPod, etc), pe iDrive. Totodata iti permite afisarea si a unor informatii ce nu exista (presiune ulei, temperatura ulei, temperatura apa, etc) .

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

la ce iti foloseste ?

 

la mine se opreste cum te misti de pe loc :"for your safety TV/VIDEO function is turned off when driving..."

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

cum ?

 

oricum poti vedea doar cateva posturi TV, TVR1, antena parca, prima tv... si se vad naspa de obicei.

 

nu am incercat inca sa bag un DVD cu film, sa vad cum se vede. daca merge de fapt.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

in primul rand.. ce e ala ACM :twoup:

 

ACM este tot un modul pt retrofit, ce contine tot felul de mufe AV si care totodata permite afisarea imaginilor (poze, filme) provenite dintr-o sursa externa (DVD player, iPod, etc), pe iDrive. Totodata iti permite afisarea si a unor informatii ce nu exista (presiune ulei, temperatura ulei, temperatura apa, etc) .

 

si acest modul ACM se poate monta si la navi bussines?

Link to comment
Share on other sites

Da parca sa zic ca merge si pe Navi Bus, insa se vede mai nasparliu un pic ca e alta rezolutie...Are conectori pt camere video (rear view, night vision, etc) DVD, TV etc si mai ofera si informatii referitoare la Temp Apei, Cantitatea de benzina din rezervor, nivelul de incarcare al bateriei.

 

Se discuta aici!

 

Se monteaza ca aici !

 

Si daca stiti germana...cateva detalii mai jos...

BDA_ACM.PDF

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.