Jump to content

Recommended Posts

Salut! Prin Brasov stie careva unde se poate face o dublura la cheie? Am doar una, si imi e teama ca daca o pierd,plang langa masina. Am un e39 din 1998. Cheia are 3 butoane pe ea, pentru inchiderea centralizata si deschidere portbagaj.

 

Multumesc.

 

ok. deci cheia are un cip in ea care nu poate fi scris decat la reprezentanta. degeaba cumperi de pe net sau de la magazine de specialitate pentru ca nu ai ce sa faci cu ea. asta era solutie pentru cei care vroiau sa inlocuiasca o cheie veche.

cred ca pentru tine singura solutie este, cum a spus si Ciupa, reprezentanta.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cei de la reprezentanta nu programeaza cip-ul, cheia vine direct din Germania. :)

 

Si costa undeva la 700 RON.

 

Tocmai am sunat la ContempoCars Brasov si mi-au spus ca pretul este undeva la 700 RON, chiar 800. O sa-mi pun cheia la gat cu o sfoara, cum faceam cand eram mic si mergeam la scoala. <_<

Link to comment
Share on other sites

Cei de la reprezentanta nu programeaza cip-ul, cheia vine direct din Germania. :)

 

Si costa undeva la 700 RON.

 

Tocmai am sunat la ContempoCars Brasov si mi-au spus ca pretul este undeva la 700 RON, chiar 800. O sa-mi pun cheia la gat cu o sfoara, cum faceam cand eram mic si mergeam la scoala. <_<

 

vezi cat e sfoara la Contempo. pun pariu ca sare si aia de 200 de ron :bashwall: :unsure: :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
de la ce magazin ai cumparat cheia din cora

silca key service

 

 

SA INTELEAGA TOT ROMANUL, SILKA FACE KEI DAR FACE NUMAI PARTEA METALIKA SI DACA VREI SA SKIMBI CIPUL DIN KEIA TA EI TIL POT SKIMBA DAR NU AU KEI CU TOT CU CIP, AU KEI METALICE SI CARCASA GOALA, ADICA PARTEA METALIKA O COPIAZA SI PARTEA ELECTRONIKA O SKIMBA IN KEIA NOUA ADICA RAMAI DOAR CU 1 CIP SI 2 KEI, SILKA NU POATE SI NU AU DREPTUL SA FACA CIPURI DE BMW SAU ETC. sper sa va ajute sa nu va mai contraziceti, silka are reprezentante si la iasi, bucuresti, cluj, pitesti etc. fara reclama am dat informati :)

Link to comment
Share on other sites

de la ce magazin ai cumparat cheia din cora

silca key service

 

 

SA INTELEAGA TOT ROMANUL, SILKA FACE KEI DAR FACE NUMAI PARTEA METALIKA SI DACA VREI SA SKIMBI CIPUL DIN KEIA TA EI TIL POT SKIMBA DAR NU AU KEI CU TOT CU CIP, AU KEI METALICE SI CARCASA GOALA, ADICA PARTEA METALIKA O COPIAZA SI PARTEA ELECTRONIKA O SKIMBA IN KEIA NOUA ADICA RAMAI DOAR CU 1 CIP SI 2 KEI, SILKA NU POATE SI NU AU DREPTUL SA FACA CIPURI DE BMW SAU ETC. sper sa va ajute sa nu va mai contraziceti, silka are reprezentante si la iasi, bucuresti, cluj, pitesti etc. fara reclama am dat informati :)

 

Nu trebuie sa tii CAPS LK activat , mai ales atunci cand esti cam pe langa subiect...Toata lumea pe-aici stie ca nu poate lua cipul de la Silka, e vorba de placuta din interior , cu butoanele pentru inchidere, si cu lacasul in care pui cipul..

:lol:

Cam asta e faza..si ideea era ca la inceput aveau chei si cu placuta din interior, iar apoi acestea au fost inlocuite cu altele ,doar carcasa si lama (adica fara placuta cu contacte din interiorul carcasei)...

 

O seara buna sa ai !

Link to comment
Share on other sites

sau deja era freza foarte tocita, nu zic ca era priceput, ca a stricat 2 pana a iesit a mea :lol: , dar trecand peste mai degraba era lama tare sau freza tocita pentru ca pur si simplu nu poliza decat foarte greu. este posibil sa fi fost si loturi diferite Ciupanezu, din productii diferite avand in vedere ca a ta avenit complet echipata si astea goale...

intr-adevar, ar fi bine sa insitati sa probeze de cateva ori cheile facute, pe ambele parti si in toate incuietorile sa nu aveti vro surpriza mai tarziu

 

NU PROSTI LUMEA, SILKA NU A VANDUT NICIODATA KEI DE BMW CU CIP SAU PLACA SAU ETC, SUNT GOALE INAUNTRU IN CARCASA DE PLASTIK, :)

Link to comment
Share on other sites

sau deja era freza foarte tocita, nu zic ca era priceput, ca a stricat 2 pana a iesit a mea :) , dar trecand peste mai degraba era lama tare sau freza tocita pentru ca pur si simplu nu poliza decat foarte greu. este posibil sa fi fost si loturi diferite Ciupanezu, din productii diferite avand in vedere ca a ta avenit complet echipata si astea goale...

intr-adevar, ar fi bine sa insitati sa probeze de cateva ori cheile facute, pe ambele parti si in toate incuietorile sa nu aveti vro surpriza mai tarziu

 

A mea a venit goalĂŁ.

 

Mi-a dat grozadan o cheie sh ca sĂŁ iau din ea placa de contacte.

Link to comment
Share on other sites

sau deja era freza foarte tocita, nu zic ca era priceput, ca a stricat 2 pana a iesit a mea :) , dar trecand peste mai degraba era lama tare sau freza tocita pentru ca pur si simplu nu poliza decat foarte greu. este posibil sa fi fost si loturi diferite Ciupanezu, din productii diferite avand in vedere ca a ta avenit complet echipata si astea goale...

intr-adevar, ar fi bine sa insitati sa probeze de cateva ori cheile facute, pe ambele parti si in toate incuietorile sa nu aveti vro surpriza mai tarziu

 

NU PROSTI LUMEA, SILKA NU A VANDUT NICIODATA KEI DE BMW CU CIP SAU PLACA SAU ETC, SUNT GOALE INAUNTRU IN CARCASA DE PLASTIK, :)

 

Te rog frumos sa citesti topicul de la inceput; chiar din primul post ai sa te lamuresti despre ce e vorba...

Si NU MAI SCRIE CU MAJUSCULE!

 

O seara buna sa ai !

 

P.S: sunt chei, plastic, s.a.m.d...ai dreptate , la Silka nu o sa gasesti Kei cu placuta sau cip :lol:)

 

:)

Edited by scara_211084
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.