Jump to content

schimbare esapament ...


oSerX

Recommended Posts

Salutare,

 

ca tot v'am zis pe aici de problema cu rahatul ala de racord flexibil, am vb cu un tip de la pit stop tunning si mi'a zis ca decat sa dau 640-650E pe catalizatorul ala ...cu banii astia as putea sa schimb toata evacuarea, sa pun tobe BORLA ...

sau sa ma duc la ei sa'mi schimbe racordul flexibil ( la borla )

 

Astept pareri si sugestii ...

 

E46 320d

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salutare,

 

ca tot v'am zis pe aici de problema cu rahatul ala de racord flexibil, am vb cu un tip de la pit stop tunning si mi'a zis ca decat sa dau 640-650E pe catalizatorul ala ...cu banii astia as putea sa schimb toata evacuarea, sa pun tobe BORLA ...

sau sa ma duc la ei sa'mi schimbe racordul flexibil ( la borla )

 

Astept pareri si sugestii ...

 

E46 320d

56454[/snapback]

ce mai stai ???

fugi!!! (asta daca nu te deranjeaza un sunet frumos) :blink:

Link to comment
Share on other sites

pune doar racordul si nu o sa-ti para rau.. daca pui toata evacuarea s-ar putea sa umblii dupa talon.. asa a facut si grasu' de la insomnia racing pe un golf4 si a ramas fara talon.. la benzina se aude frumos o evacuare sport.. poate doar finala ca sa nu fie deranjant de tare zgomotul dar la diesel nu cred ca va suna chiar asa.. PS: cred ca si eu am probleme cu racordul... ca se aude un zornait pe sub ea de la esapament.. asa ca ne putem lua de mana si duce acolo :blink: a mea e 318d 2002 facelift
Link to comment
Share on other sites

Ai rabdare oserx pana luni sa ma uit si poate gasesc sa te ajut cu ceva. Nu spun unde ce si cum sa nu sune a reclama.  :)

56719[/snapback]

 

astept merci mult..... azi ca solutie temporara..... am luat un tub de la kraft pt esapament ... e un fel de silicon ... mai mult o pasta... am pus in jurul racordului si nu mai miroase ..dar banuiesc ca e de moment ... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nu te baga sa pui Borla, sunt foarte zgomotoase! :blink:

 

Io mi-am pus toba finala Borla si dupa 2 saptamani am dat-o jos... si acum stau cu "investitia" de 7 milioane in balcon..

56522[/snapback]

 

Eu am borla si sunt FOARTE MULTZUMIT. Nu face zgomot doar la turatzii joase si e chiar placut. A mea face un sunet gros.

 

Am un prieten care si-a pus BOSSAL si nu puteai sta in masina. Facea f ascutzit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Cu racordul ala si-a rezolvat un prieten cu 320D la borla, in pantelimon, cu 2mil. Acum nu mai miroase a gaze in masina cind sta la semafor.

59511[/snapback]

 

 

super si zii si mie ii trepideaza mai tare masina sau la fel ..... sau insesizabil diferit ???

 

si zi'mi si mie unde exact.... ca voiam sa ma duc la unii si erau mai scumpi.... adika vindeau racord de 600-800mi la 2,2mil...

 

merci mult !

Link to comment
Share on other sites

super si zii si mie ii trepideaza mai tare masina sau la fel ..... sau insesizabil diferit ???

 

si zi'mi si mie unde exact.... ca voiam sa ma duc la unii si erau mai scumpi.... adika vindeau racord de 600-800mi la 2,2mil...

 

merci mult !

68740[/snapback]

 

vezi ca e un topic cu e46 320d, Ionel ii zice... da-i un pm.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am schimbat de dimineata racordul flexibil !!! 2,57milioane ( cica e tarif nou ) si b10sct la fel a platit... de fapt mi'a copiat factura dupa a lui !

 

 

racordul original era muci/varza/juca toba in el acolo :blink: ... baietzii lucreaza super bine, sunt foarte atenti, cam glumeti (vb lui b10sct :) ) ... dar cu responsabilitate .... sper sa o tina asa si dupa ce or schimba la o mie de masini :) ...

 

Personal mie mi se pare ca masina trepideaza si mai putin ca inainte si e si mai silentioasa...... bravo lui ionel si mqrx ca ne'a zis... multumesc !!

 

Daca nu deranjeaza sa zic numele service-ului si sa se considere reclama .... PILOT nu stiu cum nr. tel. 0724515912 - Mircea..... scuze daca se considera reclama.... e o recomandare nu reclama....daca e reclama va rog stergeti ce se considera a fi reclama !!!

 

Pretul mi se pare oarecum ok sincer sa fiu .... pt ca in alte parti sunt cam 3,6mil si aia zic ca vibreaza mai tare :)).

 

Garantie 1 an, sudura in argon...

Link to comment
Share on other sites

Am o singura problema acum..... as vrea sa curat tot "fumu" ala de pe la motor ... p'astea cre ca le iau cu carpa umeda ..... dar ce pot sa fac cu gurile de aerisire sa le curat perfect... auzisem de o spuma pe care o bagi si curata....dar ce curata si cum "scot" spuma aia apoi ?
Link to comment
Share on other sites

Am o singura problema acum..... as vrea sa curat tot "fumu" ala de pe la motor ... p'astea cre ca le iau cu carpa umeda ..... dar ce pot sa fac cu gurile de aerisire sa le curat perfect... auzisem de o spuma pe care o bagi si curata....dar ce curata si cum "scot" spuma aia apoi ?

70542[/snapback]

Le demontezi si le dai cu ce vrei tu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.