Jump to content

sfaturi


oxide

Recommended Posts

oxide, eu ncep s ma gandesc incet-incet sa vand masinuta. tratez acum sa primesc masina de serviciu...in fine. (cine pana mea?!?) si romulus s-au dat cu masina mea, si iti pot spune parerea lor. este un 520i din 1988, 1976cmc, 95kw.

i-am schimbat pompa de apa si termostatul. trebuie rezolvate la directie cateva piese. asta ce stiu acum. altfel, motorul este foarte bun.

kilometrajul nu functioneaza. este oprit la 133000 km. cel de la care am cumparat-o (primul proprietar in romania), zicea ca mai sunt in plus vreo 4-5 000. in fine

nu are geamuri electrice, nu are piele, nu are ac. eu am dat pe ea 4500 euro. daca ii inlocuiesc tot ce mai e la directie, suspensii...sare spre 5000, ca sa nu ma doara sufletul. negociabil :blink:. ulei, filtru schimbate in sept. 2004. daca vrei, vorbim. nu ma grabesc.

11558[/snapback]

 

-dilealea mea continua in sensul ca vreau neaparat motor m50(cred ca intelegeti motivele) si desi sunt convins ca e ok toata masina(am citit mai demult post-urile tale in legatura cu masinutza), caut peste sfarsitu' lu' '92(neaparat cu vanos)

 

-luni a aparut un anunt cu un 520 din 95(ultimul an de fabricatie dupa cate stiu io) cu piele si AC si cerea 5,5 pe el-din pacate, cand am sunat io cineva daduse un avans cu promisiunea ca da restul duminica-oricum omu' a zis sa-l mai sun desi sunt sanse slabe

-poate masina avea bube, poate nu, insa am adus in discutie pretul pt a mai informa cam cat se mai cere pe modelu' asta-oricum e pretul corect, asa cum sunt afisate in catalogul Autovit(k tot suntem fani aia acestui mod de a gasi masini) pt anul respectiv

 

-dupa ce am vazut ceva masini, din descrierea ta ma gandesc ca vei lua in jur de 4-4,2 mii pe ea

 

Multumesc oricum pt oferta si bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut Iulian

 

Radu iti scrie.

 

Sa nu razi dar sambata mi-am luat un TICO pentru zapezile ce au venit si pt la vara i-l las sotiei.

 

Nu mai vand inca mult timp BMW-ul. Il las sa merite cei 4700 Euroi. Sincer daca asta ii e pretul nu merita sa il vand si ca si tine, si eu am stat mult pe ganduri inainte sa iau o decizie. Daca vrei sa te ajut cu ceva in achizitia unei noi masini, suna-ma si in limita timpului, am sa o fac. Poate mergem impreuna sa imi arati unde se face testul de putere ca m-ai facut al naibii de curios

 

R

10292[/snapback]

 

Merci pt ajutor, insa poate din cauza ta, poate din cauza unei neintelegeri am hotarat chestiunea incheiata.

Imi pare rau...

Link to comment
Share on other sites

masina cred ca are peste 300000km reali,din moment ce  sia luat full op pt vremea acea a facut multi km si poate e la al 5-6-lea cumparator

10911[/snapback]

 

nu cei 300 mii km sunt problema si poate a avut un singur proprietar, nu stii pana nu vezi actele, insa ar trebui sa fie intr-o conditie extraordinara pt conditiile oferite:6,5mii si hidramata...

Link to comment
Share on other sites

-dilealea mea continua in sensul ca vreau neaparat motor m50(cred ca intelegeti motivele) si desi sunt convins ca e ok toata masina(am citit mai demult post-urile tale in legatura cu masinutza), caut peste sfarsitu' lu' '92(neaparat cu vanos)

 

-luni a aparut un anunt cu un 520 din 95(ultimul an de fabricatie dupa cate stiu io) cu piele si AC si cerea 5,5 pe el-din pacate, cand am sunat io cineva daduse un avans cu promisiunea  ca da restul duminica-oricum omu' a zis sa-l mai sun desi sunt sanse slabe

-poate masina avea bube, poate nu, insa am adus in discutie pretul pt a mai informa cam cat se mai cere pe modelu' asta-oricum e pretul corect, asa cum sunt afisate in catalogul Autovit(k tot suntem fani aia acestui mod de a gasi masini) pt anul respectiv

 

-dupa ce am vazut ceva masini, din descrierea ta ma gandesc ca vei lua in jur de 4-4,2 mii pe ea 

 

Multumesc oricum pt oferta si bafta!

12130[/snapback]

 

 

 

multumesc si eu ca ai raspuns postului meu. multi imi spun ca am dat prea mult. poate asa este, dar stii cum e: nu usor recunosti ca ai fost prost gramada. multa bafta si tie.

Link to comment
Share on other sites

is al timisoara bmwuri seria7 acceptabileA(cu multi km ori cu clima ori cu ea goala,piele) la 3500e sau iti cumperi acte(1000e) si iti cumperi unu din 90-95 la pret bun(700-2500e)si iesi pe la 3500e(mult de marsavit).banuiesc ca e23 nu vrei(nu prea se mai gasesc),am vrut sa il vand pe al meu cu 3500e(am vrut sa arat ca am incercat sa il vand,aveam nevoie de bani pt un nubira vagon si eu nu vroiam sa il vand)

10910[/snapback]

 

circula povesti multe cu targu' din Timisoara si nu vreau sa ma bag la ceva cu serii schimbate si acte false-pur si simplu nu e politica mea de achizitie-mai bine mai multi bani de dat-sorry!Mai mult:trebuie sa controlezi masina si sa-i faci neshte teste-p-acolo nu stiu pe nimeni si nici timp de stat ...

 

Merci mult, oricum!

PS:poate ai vrut sa zici E32(seria 7, adica) la 3,5 mii-cam asta e pretu' intre 88-92

Link to comment
Share on other sites

multumesc si eu ca ai raspuns postului meu. multi imi spun ca am dat prea mult. poate asa este, dar stii cum e: nu usor recunosti ca ai fost prost gramada. multa bafta si tie.

12135[/snapback]

 

in nici un caz nu e vorba de gramada aia, ci pur si simplu de dorinta si putina lipsa de prevedere, poate , in cazul tau...sau poate masina aia chiar merita banii respectivi-nu am vrut sa spun decat despre pretul pe care cred ca il poti obtine functie de info-urile pe care le stiu depre BMW...

 

oricum n-as vrea sa ma pun rau cu ajutoru' de bucatar pt intalnirile de la iarba verde cu membrii clubului...lol! :blink:

Link to comment
Share on other sites

in nici un caz nu e vorba de gramada aia, ci pur si simplu de dorinta si putina lipsa de prevedere, poate , in cazul tau...sau poate masina aia chiar merita banii respectivi-nu am vrut sa spun decat despre pretul pe care cred ca il poti obtine functie de info-urile pe care le stiu depre BMW...

 

oricum n-as vrea sa ma pun rau cu ajutoru' de bucatar pt intalnirile de la iarba verde cu membrii clubului...lol! :blink:

12138[/snapback]

 

bucataru'sef, te rog :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.