Jump to content

drive-test: X6 xDrive 3.5d


Romulus

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Romulus acum realizez si imi pare atat de rau ca nu am ajuns la cariera de marmura de la Porumbac sa facem poze si acolo, ar fi iesit poze de poveste.

dar imi pare foarte bine ca am condus x6 fie el chiar si diesel, cei max 40 de km m-au lasat mut de emotie, dupa experienta asta nu am mai dormit pana dimineata, poate pe la 8:00 am atipit un pic iar la 9:00 te-am sunat sa vad cum ai ajuns. impresii de test drive : masina se comporta excelent pe drum intins, pozitia la volan e mai joasa decat in x5, luminile sunt dementiale pe timp de noapte. nici eu nu prea gust segmentul suv, desi conduc un x5 acum, dar vin de pe un e34 cu care loveam aproape orice si am vrut sa scap de acest sentiment de grija excesiva. x6 este o masina , dupa parerea mea care poate sa impace foarte usor atat pe cei care isi doresc garda la sol mai mare dar sa nu piarda din sportivitate ca si compromis intre o spotiva si un suv, x6 e din nou perfect doar nu e degeaba primul S.A.C. din lume. mi-a mai placut de asemenea confortul locurilor din spate. dar ce s-o mai tot lungim atat o imagine live sau un min. de test drive fac cat o mie de cuvinte, faceti un test drive cu masina asta E ALTCEVA.

Link to comment
Share on other sites

mie unul nu-mi place masina asta...

x5-ul nou este cu adevarat o masina exceptionala din toate punctele de vedere, parerea mea este ce ar fi cel mai frumos SUV construit pana in prezent...

x6 arata dubios pentru mine, un SUV cu pretentii de coupe, ceva de genul...

oricum, este un BMW, deci nu are cum sa fie o masina proasta, doar ca... este o chestiune de gusturi pana la urma :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Tien, daca vrei sa vorbesti de alte masini, te rog mult nu strica acest topic.

 

 

Te'am vazut acum intr'o zi la Baia Mare , superba masina n'am ce zice .....din punct de vedere estetic e superba , 100 % reusita ....deocamdata nu'mi permit una , la anul , pe drumurile din maramures ar fi perfecta :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Am vazut exact acelasi X6 filmat la mare, azi-noapte la emisiunea cu Zaharestii si yachting-ul, de la Antena :twoup:. Cred ca BVB-ul sta in teste 24/7/365.

 

Poate il mai iei la un drive si peste cateva luni, sa vedem cum se comporta si dupa frecusul asta fantastic.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg... 1/2 X5 + 1/2 X6 = X6? :twoup:

 

Si daca nici X6 nu are identitate proprie... :D E model comun, ordinar? Seamana cu toate celelalte de pe piata? :twoup:

 

Masina arata fantastic. Dupa mine este exact cum trebuie. Sport, dar nu lipita de sosea sa scijelesti vopseaua de pe trecerea de pietoni, un pic capabila sa te scoata si din situatii mai ... noroioase/inzapezite, si ceva spatiu inauntru, sa poti merge cu familia intr-o vacanta... AllInOne perfect intruchipat.

Link to comment
Share on other sites

si cu ce impresie ai ramas ? voi avea nevoie si de o masina de familie si chiar ma gandeam la varianta X6...

 

Ia stai ca ma duc la Bavaria si solicit un drive test.

 

N-ai decit sa te duci, o sa iti spuna ca nu au masina la drive test.

 

Asta in conditiile in care in reclame in toate revistele de business zice: solicitati un drive test la cel mai apropiat dealer BMW...

Link to comment
Share on other sites

Imi place mult x6. Comparativ cu x5, oare e mai rigid pe drumuri proaste? Ăn FranĂža Âşi Spania au foarte multe dotari standard:piele,xenon,climatronic. Ăn Ro e la fel? Cred ca x6 e cea mai frumoasĂŁ creaĂžie bmw(oftp:când ajung ĂŽn ro vĂŁ zic mai mult despre Q5vsX3. Am gasit test comparativ in spania.)
Link to comment
Share on other sites

da intradevar este sublim

cel putin daca tinem cont ca are standard un nou grup spate

si sublimul motor de 4,4 cmc cu injectie directa de benzina supralimentat de 2 turbine gemene, numai spunem ca acest motor numit de ei de 5 litri este o premiera absoluta cu evacuarea pe mijloc si admisia pe lateral si cuplul enorm de 600 pe o plaja larga de turatii

sublima masina pariu ca iar o sa castige niste premoo acest motoras

am avut ocazia sa merg cu ea daca asa avea bani ar fi pentru mine chiar prima optiune si apoi un cupe sau un cabrio

Link to comment
Share on other sites

da intradevar este sublim

cel putin daca tinem cont ca are standard un nou grup spate

si sublimul motor de 4,4 cmc cu injectie directa de benzina supralimentat de 2 turbine gemene, numai spunem ca acest motor numit de ei de 5 litri este o premiera absoluta cu evacuarea pe mijloc si admisia pe lateral si cuplul enorm de 600 pe o plaja larga de turatii

sublima masina pariu ca iar o sa castige niste premoo acest motoras

am avut ocazia sa merg cu ea daca asa avea bani ar fi pentru mine chiar prima optiune si apoi un cupe sau un cabrio

 

Mda, am mai spus-o , motorizarea asta e superinteresanta si cred ca m-ar tenta.....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Am un amic care trebuie sa intre in posesia unui x6 cat de curand, chiar pana la sfarsitul anului.... A avut un x3 si il schimba cu x6. Abea astept sa ma d au cu el, promit sa revin si eu cu impresii. Am salivat efectiv citind topicul asta.....si pozele sunt excelente. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.