Jump to content

apa in masina


maxwell00

Recommended Posts

Salut!

Am un BMW 318i din anul 2000, iar atunci cand ploua intra apa pe la usile din fata. Initial, am crezut ca pica de sub bord, dar am observat ca se infiltreaza pe la imbinarea dintre pragul din plastic si plasticul care ajunge sub bord. A mai intalnit cineva aceasta problema? Daca da, cum pot sa o rezolv?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Foarte curios cu apa asta. Eu am un e39 tot din 2000, si imi intra apa pe la lampile de iluminare interioara a pasagerilor din spate. Am desfacut, m-am uitat atent, nici urma de apa. Din cate cred eu, am miscat antena care se afla pe cupola in timp ce spalam masina, sau in timp ce o stergeam. Daca a mai patit cineva asa ceva, sa scrie pe forum. Edited by ciprian10
Link to comment
Share on other sites

Apa in masina apare atunci cand scurgerile se infunda. Trebuie desfacute pragurile si scoasa toata mizeria, o sa fiti uimiti cat pamant e strans acolo. Inainte sa desfaceti pragurile cumparati cleme pentru ca cele de pe masina se vor rupe la demontare. Edited by alecsutzu4u
Link to comment
Share on other sites

si eu am avut aceeasi problema si de vina era chederul de jos de la geamul soferului. aveam nishte umflaturi in partea din fata si cand l-am dat jos am vazut ca era ruginit metalul din interior. am luat cheder de la autotransilvania, l-am schimbat si gata, nu mai intra apa
Link to comment
Share on other sites

Apa in masina apare atunci cand scurgerile se infunda. Trebuie desfacute pragurile si scoasa toata mizeria, o sa fiti uimiti cat pamant e strans acolo. Inainte sa desfaceti pragurile cumparati cleme pentru ca cele de pe masina se vor rupe la demontare.

 

Cam asta e cauza in general...

Link to comment
Share on other sites

Da asta am inteles si eu ca ar fi cauza pentru care intra apa in masina, dar uite mie nu imi mai intra sau cel putin nu imi mai intra asa de multa gasesc cel mult mocheta foarte putin umeda, inainte am gasit si balta in masina. Azi am fost sa vad daca nu am iar apa in masina pentru ca aici la Suceava e potop :twoup:, si spre uimirea mea nu aveam deloc. Edited by Cosm1n
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Am auns la service iar baietii de acolo mi-au spus ca singura varianta pe unde ar putea sa intre este pe la plasticul care face legatura intre

portiera si plafon, exact acolo unde se inchide usa la partea ei superioara este acest plastic care ar trebui sa izoleze, dar la mine se pare ca intra apa.

Am facut proba cu apa si la chederul exterior (cel de pe usa) am gasit la int lui apa infiltrata.

Plasticul pleaca de la stalpul din fata de jos, de la parbriz pana la usa din spate.

Ideea este daca a mai dat cineva jos plasticul si cum, am vazut ca este prins cu niste "capacele" albe, acestea sunt de unica folosinta?daca da de unde pot cumpara asa ceva?

ce ar trebui sa gasesc sub acest plastic daca il dau jos?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.