Jump to content

Fereste-ma, Doamne, de taximetristi!


suri

Recommended Posts

Este veche faza cu taximetristii si hotii.

 

Cand este furata o masina, politia interogheaza taximetristii care erau prezenti in zona dar care nu sunt de-ai zonei.

 

@b50xxl: Nu cred ca mai era nevoie si de "un pluton" de jandarmi...

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ufffffff.... eu nu am vrut sa fiu "rasista"... asa cum zicea si xxl, este vorba strict de acea categorie a taximetristilor, care n-au nici mama nici tata in trafic, care incalca toate regulile de parca si-au cumparat strada, care au tupeu maxim desi stiu ca au gresit...

 

poate printre ei sunt si oameni ok, cu bun simt, cu care poti sta de vorba, care au ajuns sa faca meseria asta sa scoata un ban in plus... insa marea majoritate a taximetristilor bucuresteni, din pacate, se incadreaza in prima categorie... ii vedem in fiecare zi in trafic, ne injuram cu ei de fiecare data cand avem ocazia, si iarasi, din pacate... n-avem alternative.

 

ps. i-as fi spart capul cu cea mai mare placere... doar ca era o namila de 2 ori cat mine!

Link to comment
Share on other sites

ufffffff.... eu nu am vrut sa fiu "rasista"... asa cum zicea si xxl, este vorba strict de acea categorie a taximetristilor, care n-au nici mama nici tata in trafic, care incalca toate regulile de parca si-au cumparat strada, care au tupeu maxim desi stiu ca au gresit...

 

poate printre ei sunt si oameni ok, cu bun simt, cu care poti sta de vorba, care au ajuns sa faca meseria asta sa scoata un ban in plus... insa marea majoritate a taximetristilor bucuresteni, din pacate, se incadreaza in prima categorie... ii vedem in fiecare zi in trafic, ne injuram cu ei de fiecare data cand avem ocazia, si iarasi, din pacate... n-avem alternative.

 

ps. i-as fi spart capul cu cea mai mare placere... doar ca era o namila de 2 ori cat mine!

 

 

Prietenii sunt langa tine sparge`le capul .... apropo de asta ... azi m-am intors de la Sf Gheorghe si ghici .... a trecut un idiot cu o basculata pe langa mine si am facut buba la parbriz ce sa ma m-ai intorc dupa el ca deja era la M Ciuc pana m-am intors eu ... si au idiotii prelata dar nu o folosesc! :twoup: :twoup: :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

@b50xxl: Nu cred ca mai era nevoie si de "un pluton" de jandarmi...

nu inteleg la ce te referi... in acea noapte chiar a fost nevoie... pe Lipscani la iesirea in bulevard, in centrul Bucurestiului, 30 de taxiuri cu soferi agitati (si agitatori)... cei cativa politisti in civil abia daca mai stiau cu cine au de-a face...

au venit si jandarmii si mascatii, primii pentru ca erau in patrulare si s-au alarmat imediat, iar mascatii pentru ca trebuia sa ii cafteasca si pe aia cineva...

mai sunt colegi pe forum care pot confirma patania asta... din pacate un hot prins la furat cu altii, era aparat de ceilalti "confrati" ca fiind un om cinstit...

shit happens all the time !

bafta maxima tuturor !

Edited by b50xxl
Link to comment
Share on other sites

N-ai inteles...

 

Cand vin mascatii nu mai este nevoie sa mai vina altcineva.

 

A mai fost o faza cu mascati si taximetristi in zona Dristor acum cativa ani.

 

Atunci niste taximetristi au inconjurat o duba de politie.

Urmarea a fost o bataie crunta administrata de SPIR.

 

Problema este ca nu asa se procedeaza intr-o tara civilizata.

 

Taximetristii ar trebui civilzati fortat.

Daca participa la astfel de scandaluri, daca se aduna sa-si faca singuri dreptate, ar trebui lasati fara licenta.

 

Nu cred ca s-ar mai baga vreunu la asa ceva..

Link to comment
Share on other sites

Hmm, taximetristii sunt o "mafie"!

 

Ca orice mafie, au regulile lor..... :twoup:

Pana mea ... eu am batut vreo 2 in bucuresti .. (bine .. batut in sensul un capac .. un sut in fund... nu bate ..sabii si alte alea ...) insa nu am avur probleme cu colegii lor ..

La unu dintre ei ... chiar erau langa el .. si nu s-au bagat (mai aveau putin si il luau si ei la bataie)

Adevarul e ca daca nu eram atent .. ma facea praf ... si dupa toata faza tot el ma injura ... si facea ca toate aratarile .. i-am adimistrat doua capace si un sut in fund de m-a durut piciorul 1 saptamana .. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Hmm, taximetristii sunt o "mafie"!

 

Ca orice mafie, au regulile lor..... :)

Pana mea ... eu am batut vreo 2 in bucuresti .. (bine .. batut in sensul un capac .. un sut in fund... nu bate ..sabii si alte alea ...) insa nu am avur probleme cu colegii lor ..

La unu dintre ei ... chiar erau langa el .. si nu s-au bagat (mai aveau putin si il luau si ei la bataie)

Adevarul e ca daca nu eram atent .. ma facea praf ... si dupa toata faza tot el ma injura ... si facea ca toate aratarile .. i-am adimistrat doua capace si un sut in fund de m-a durut piciorul 1 saptamana .. :P

Micul NINJA :D :twoup: :twoup: :D :D te chemam cand e de scandal!

Link to comment
Share on other sites

Hmm, taximetristii sunt o "mafie"!

 

Ca orice mafie, au regulile lor..... :)

Pana mea ... eu am batut vreo 2 in bucuresti .. (bine .. batut in sensul un capac .. un sut in fund... nu bate ..sabii si alte alea ...) insa nu am avur probleme cu colegii lor ..

La unu dintre ei ... chiar erau langa el .. si nu s-au bagat (mai aveau putin si il luau si ei la bataie)

Adevarul e ca daca nu eram atent .. ma facea praf ... si dupa toata faza tot el ma injura ... si facea ca toate aratarile .. i-am adimistrat doua capace si un sut in fund de m-a durut piciorul 1 saptamana .. ;)

Micul NINJA :D :twoup: :twoup: :D :D te chemam cand e de scandal!

Eu .. numai mic nu sunt ....

Si nu sunt ala bataus .. chiar as putea sa spun ca sunt foarte calm ..

Dar cand incep sa desfasor 193 cm din masina ... hmm...

 

oricum .. se intampla rar sa imi pierd cumpatul .. dar cu astia .. s-a intamplat .. :P

Oricum .. nu a fost o bataie .. in toata regula .. o palma dupa ceafa .. un sut .. chestii din astea ...

 

Si oricum .. sunt cativa useri de pe forum .. care stiu ca ma enervez foaaarte rar .. dar fac foarte urat la nervi.

 

@Andrei92 eu pentru tine as face forumul asta READ ONLY!

Edited by Black Soul
Link to comment
Share on other sites

Hmm, taximetristii sunt o "mafie"!

 

Ca orice mafie, au regulile lor..... :twoup:

 

Asta inseamna ca si o turma de oi este tot o mafie.

 

La taximetristi se manifesta spiritul de haita, sunt uniti, asta-i tot.

 

 

.... chiar si cand NU au dreptate!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

cu procesul... deocamdata nu am primit nimic... asa ca sper (da Doamne!) sa nu ma mai implice pe mine cu nimic, sa se judece intre ei si sa ma lase sa-mi vad de ale mele...

 

de-abia ieri mi-am luat masina din service, dupa 1000 de ani... si asta cu suuuper alergatura ca sa iau acceptul de plata de la bcr asigurari... daca n-as fi facut chestia asta, cine stie cand mi-as fi vazut masina?!? :)

Link to comment
Share on other sites

nu ii mai suport!!! atata nesimtire pe cap de locuitor n-am vazut!

ii inteleg ca ei sunt zi de zi in traficul bucurestean, dar chiar toti sa fim victimele lor, parca e prea de tot!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Doamne unde s-a ajuns de la o discutie despre un accident , in speta banal! @suri, ce crezi ca pateai daca te tamponai cu masina lui Fane Spoitoru, a lui Boierica sau a cine mai stie carui manelar burtos plin de bani si scolit prin puscarii!

Aceasta greseala o putea face oricine! Poate taximetristul era stresat de client sa il duca in timp util undeva.Asta e , a gresit si acum incearca sa nu isi piarda painea.

Sunt inspector de daune si crede-ma ca daca ar fi sa fac o statistica, taximetristii provoaca cele mai putine accidente din vina lor.Cei mai periculosi sunt soferii de la curierat, agentii de vanzari, pustii de bani gata cu multi cai putere sub capota si nu in ultimul rand ametitele si ametitii care au dat spaga sa-si ia permisul si in prima mie de km o comit grav!

Iar daca vrei sa vorbim de calitatea morala a taximetristilor, recunosc, sunt o categorie de oameni cu nulte "uscaturi"! Dar asta e problema celor care fac legi si a celor care le aplica.Legea taximetriei lasa loc multor scursuri sa practice aceasta meserie.

 

Haideti totusi sa nu dam aiurea cu pietre intr-o categorie de oameni ca si noi daca am fi judecati punctual din mai multe unghiuri s-ar gasi tumori destule!

Link to comment
Share on other sites

Total de acord cu tine!

 

Dacă stau să mă gândesc, taximetriştii sunt cei care te lasă aproape ĂŽntotdeuna să ieşi de pe o stradă laterală când aştepţi să intri pe o stradă principală.

 

Nu există ĂŽnsă pădure fără uscături.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Total de acord cu tine!

 

Dacã stau sã mã gândesc, taximetriºtii sunt cei care te lasã aproape Întotdeuna sã ieºi de pe o stradã lateralã când aºtepÞi sã intri pe o stradã principalã.

 

Nu existĂŁ ĂŽnsĂŁ pĂŁdure fĂŁrĂŁ uscĂŁturi.

 

Stai linistit, Ciupane, fac chestia asta pentru ca in momentul acela sunt pe tarif de stationare, nu din politete. Aparentele inseala, ai ajuns si tu la concluzia asta mai demult...

Link to comment
Share on other sites

Nu te indoi, ca te rupi. Deplasarea sub 15 / 20 km/h si opririle sunt tarifate pe tarif de stationare. Fa o cursa cu un taximetru in trafic de bara la bara si ai sa vezi ca am dreptate.

 

Observ la tine un spirit acut de contrazicere. Ma insel?

Edited by CC23298
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.