Jump to content

Magazie CD E60


elise

Recommended Posts

Salut tuturor,

 

Recent am achizitionat un 525 e60 din 2005 si spre surprinderea mea masina nu are magazie de cd (poate nu stiu eu). Toate bune si frumoase,... vreau sa ascult un cd nici... o problema scot cd de navigatie si il introduc pe cel de muzica, problema apare atunci cand sa presupunem ca am nevoie de cd-ul de navigatie.......ce fac nu mai ascult decat radioul...........nu pot sa cred ca cei de la bmw nu au anticipat o astfel de situatie. Si inca ceva credeti ca ar fi posibil ca proprietarul anterior sa fi scos magazia inainte de vanzarea masinii??....masina am achizitionat-o de la un dealer bmw din Munchen.

 

In concluzie masina are sau nu magazie de cd?.

 

Va multumuesc anticipat tututuror celor care ma ajuta cu aceasta nelamurire

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Salut tuturor,

 

Recent am achizitionat un 525 e60 din 2005 si spre surprinderea mea masina nu are magazie de cd (poate nu stiu eu). Toate bune si frumoase,... vreau sa ascult un cd nici... o problema scot cd de navigatie si il introduc pe cel de muzica, problema apare atunci cand sa presupunem ca am nevoie de cd-ul de navigatie.......ce fac nu mai ascult decat radioul...........nu pot sa cred ca cei de la bmw nu au anticipat o astfel de situatie. Si inca ceva credeti ca ar fi posibil ca proprietarul anterior sa fi scos magazia inainte de vanzarea masinii??....masina am achizitionat-o de la un dealer bmw din Munchen.

 

In concluzie masina are sau nu magazie de cd?.

 

Va multumuesc anticipat tututuror celor care ma ajuta cu aceasta nelamurire

 

eu nu inteleg.

 

cd-ul de navigatie intra in slot-ul DVD care este sub slot-ul pt cd-player, nu vad legatura.

 

adica ai DVD pt navigatie si nu ai cd-player ? nu pot sa cred asta...

 

http://www.bmwblog.com/wp-content/uploads/P0043295.JPG

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

In iDrive iti arata la entertainment ca ai cd sau nu ?

exact am dvd pentru navigatie.....scot cd-ul cu navi europe si bag un cd cu muzica....de neimaginat dar asta e....vreau navi...ascult doar radio ...nu e loc si de cd navi (si invers)

 

bun...si daca e navi bussines inseamna ca nu are decat posibilitatea de a asculata fie un cd sau de a folosi fie navi independent unul de altul????

Link to comment
Share on other sites

bun...si daca e navi bussines inseamna ca nu are decat posibilitatea de a asculata fie un cd sau de a folosi fie navi independent unul de altul????

 

Pai fiind un singur loc de bagat cd, da, sau cum ai spus tu iti poti monta magazie.

Am cautat si in porbagaj dar nu are..... anterior am avut un e39 si nici acela nu avea magazie.

 

Stie cineva unde mi-as putea monta o magazie (nu as apela tocmai la AB).

 

Merci.

Link to comment
Share on other sites

Eu intrebasem daca iti arata in iDrive CD-ul pentru ca eu cand am luat masina am patit ceva asemanator....un amic ce se urcase in ea pana sa ajung eu acasa sa o preiau mi-a spus ca nu am magazie si eu bun bazat l-am crezut.....apoi, vazand ca in iDrive imi arata CD, m-am uitat mai atent in fundul torpedoului si am descoperit-o....dar poate ca tu chiar nu o ai....
Link to comment
Share on other sites

Eu intrebasem daca iti arata in iDrive CD-ul pentru ca eu cand am luat masina am patit ceva asemanator....un amic ce se urcase in ea pana sa ajung eu acasa sa o preiau mi-a spus ca nu am magazie si eu bun bazat l-am crezut.....apoi, vazand ca in iDrive imi arata CD, m-am uitat mai atent in fundul torpedoului si am descoperit-o....dar poate ca tu chiar nu o ai....

 

 

In iDrive imi arata CD dar e CD-ul care il bag in locul dvd-ului de navi, in torpedou m-am uitat atent (doar nu e mare) am scos chiar o chestie din spatele torpedoului unde supriza...........erau doar sigurantele.

 

In concluzie nu are magazie de CD-uri desi nu pot sa inteleg cum naiba astia nu au luat in calcul faptul ca cineva vreodata vrea sa asculte un cd si sa se foloseasca simultant si de navigatie.

 

Asta e, multam oricum.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
elise cu un update soft imi citeste si mp3 scrise pe dvd asa ca e mai recomandat :twoup: 110 lei a costat tot si merge perfect :twoup:

 

unde ai facut update-ul ....? eu am navi profesional , mare si tv ... dar mp3 mai greu , si nici magazie ... asa ca ma itnereseaza cu mp3 -ul cum ai facut , esti din cta?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
elise cu un update soft imi citeste si mp3 scrise pe dvd asa ca e mai recomandat :twoup: 110 lei a costat tot si merge perfect :twoup:

 

Si MP3 scris pe CD citeste ?

 

 

good to know that

 

dar stii cumva daca se poate lega un ipod sa playeze la cd player ? exista vreo mufa pe undeva ? pt idrive business

 

10x

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

decat sa dai banii sa cumperi magazie de CD uri mai bine cumpara o interfatza pentru ipod aux si usb, pe la bmw tot tre sa treci ca sa iti seteze cum ca ai avea magazie, pentru ambele cazuri

 

Dension Gateway 500 se numeste interfata care se conecteaza la Bus MOST de la Calculator prin cablul de magazie de CD uri original de bmw

Edited by livio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.