Jump to content

E36 ! cate avem printre noi!


Lari

Recommended Posts

  • Replies 786
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

asta e cu dus si intors . De exemplu , cei cu masini vechi , gen e36(cazul meu) care au si avut putin noroc si au nimerit o masina cat de cat ingrijita isi vor face o parere buna despre fiabilitatea BMW . Pe de alta parte cei cu diesel ca merg la "consum" si schimba in 1500-2000 ture vor spune ca sunt niste masini de rahat ca lea picat turbina dupa 20.000 KM . Mai sunt cei care schimba in limitare si cei care cred ca daca au BMW pot sa zboare , sa nu mai vorbim de aia care cred ca un seria 3 este 4x4 si plonjeaza cu el peste canale , sine de tramvai si toate createre ce la mai gasim prin frumoasa noastra tara , dupa care se plang ca a cazut bucsaraia in 20.000KM ! Edited by Valentin_LMB
Link to comment
Share on other sites

mai rar am auzit bmw care nu se strice

desi multi posesori nu vor nici in ruptul capului sa recunoasca... aceasta marca este destul de stricacioasa

 

Ce sa recunosc? Si de ce sa mint? Nu am motiv. Uite de exemplu cand am adus masina am cumparat consumabilele care se iau de obicei la o masina second: ulei, filtre, placute de frana etc...placutele de frana erau aproape noi. Am mers cu ele inca 20.000 km. Unii isi ingrijesc masinile in Germania chiar daca au de gand sa le vanda. E adevarat ca am si avut mare bafta cu ea.

 

asta e cu dus si intors . De exemplu , cei cu masini vechi , gen e36(cazul meu) care au si avut putin noroc si au nimerit o masina cat de cat ingrijita isi vor face o parere buna despre fiabilitatea BMW . Pe de alta parte cei cu diesel ca merg la "consum" si schimba in 1500-2000 ture vor spune ca sunt niste masini de rahat ca lea picat turbina dupa 20.000 KM . Mai sunt cei care schimba in limitare si cei care cred ca daca au BMW pot sa zboare , sa nu mai vorbim de aia care cred ca un seria 3 este 4x4 si plonjeaza cu el peste canale , sine de tramvai si toate createre ce la mai gasim prin frumoasa noastra tara , dupa care se plang ca a cazut bucsaraia in 20.000KM !

 

+1

Edited by michael
Link to comment
Share on other sites

Salutare, eu sunt mai vechi pe aici pe site , nu prea am postat....dar haide sa imi prezint si eu BMW-u....

Detin un e36 sedan 320i Vanos 150 CP, de curand i-am schimbat toate articulatiile , amortizoare sport , arcuri sport , garda coborata cu 30mm, pleaope, jante, colantat capota si portbagaj. Cam atat deocamdata va las sa vizionati pozele:D

 

ultimele 2 poze arata masina inainte de modificari

 

 

Si sa vb si de primul meu bmw....a fost un e36 325i coupe...piele, incalzire in scaune, clima, volan M , borbet 16", dar din pacate...guvernul si "baietii" de la RAR au hotarat ca e non euro.....si acum plang dupa ea....romania asta mi-a f***t visele....ma rog...sunt aproape multumit si de 320i sedan...

post-23165-1259403511_thumb.jpg

post-23165-1259403531_thumb.jpg

post-23165-1259403581_thumb.jpg

post-23165-1259403594_thumb.jpg

post-23165-1259403611_thumb.jpg

post-23165-1259403630_thumb.jpg

Edited by djicebz
Link to comment
Share on other sites

e36-le meu are 270.000 si in afara de consumabile am schimbat bendixul si o flansa la motor in rest doar benzina si sunt foarte multumit de cum merge. cei drept trebuie sa-i schimb in primavara telescoapele. a mea tot alpinweis e :lol:

se vede alpinweis-ul de la o posta :) .....misto si baga si tu niste poze

Edited by b-87-khl
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.