Jump to content

dash pc


Recommended Posts

chas,faza e ca poate patesc cum ti-am povestit cu cumantu meu care in loc sa imi ia un mp3 auto de masina mi-a luat un walkman cu casetuta.degeaba ii explic eu la tolomac ce imi trebuie si unde sa se duca sa il ia,ca ala poate imi trimite cine stie ce rachete.e cam complicat sa iei asa de pe net fara sa vezi produsu.si mai sunt si teparii de ebay.....
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
Sa imi dau si eu cu parerea.

 

Eu de mult tot zic ca o sa imi cumpar din State un dvd cu monitoare LCD in tetiere.

Se gasesc la 80$ un monitor si la 150$ un dvd care se instaleaza exact ca si un cd player normal.Si vorbim de dolari nu de euro deci eu zic ca ar iesi treaba undeva pana la 300 de euro cu tot cu transport.Si ai si mp3 si afisaj si tot ce vrei.

Acum ca mi-am luat un E39 ma bate mai tare gandul sa imi cumpar.

5314[/snapback]

 

 

wlf, de unde iei displayul cu 80 $ ? ai pe cineva care poate cumpara online si trimite apoi catre noi ? si eu vreau un display... 5, maxim 6 inch.

Link to comment
Share on other sites

wlf, de unde iei displayul cu 80 $ ? ai pe cineva care poate cumpara online si trimite apoi catre noi ? si eu vreau un display... 5, maxim 6 inch.

6545[/snapback]

 

Comanda online poti sa iti faci si tu. Problema e ca o sa coste ceva transportul si o sa dureze.

Link to comment
Share on other sites

Comanda online poti sa iti faci si tu. Problema e ca o sa coste ceva transportul si o sa dureze.

6553[/snapback]

 

Pot rezolva eu transportul.Adica pe cel transantlantic.Facem comanda si trimitem pe adresa lui cumnatu-meu in Los Angeles.Si el mai departe.E mai sigur decat sa ne trimita aia direct.

 

Dar sa stii ca sunt firme fantoma:Pyle,Audiovox etc.

 

www.ebay.com

Link to comment
Share on other sites

Nu ma,nu sunt tepe.Sunt firme(producatori) fantoma,adica nu sunt Sony,Panasonic.Sunt firme din alea de ale lor Ferguson,Boss sa le ia naiba.

Uitati-va pe site acolo.Aici aveti cateva exemple.

post-116-1105125975_thumb.jpg

post-116-1105125982_thumb.jpg

post-116-1105125991_thumb.jpg

post-116-1105126000_thumb.jpg

post-116-1105126010_thumb.jpg

Edited by wlf
Link to comment
Share on other sites

exact, putin imi pasa ce firma fantoma le-a asamblat, displayul propriu zis oricum e produs de o firma jmechera.

 

problema e ca nici pe ebay nu am gasit atit de ieftin. daca gaseste cineva, eu ma combin.

6633[/snapback]

 

 

Cauta la "buy now" ca sa iti dai seama de pretul exact.Sunt o gramada,nu stiu cum zici ca nu ai gasit.De exemplu un DVD este 160$ si un monitor 80$.

O sa caut eu un tip care le vinde chiar in Los Angeles ca sa pot sa il trimit pe cumnatu-meu la el sa le vada inainte de a da banii.

Link to comment
Share on other sites

Deci ca sa fim mai precisi. Ideea ar fi urmatoarea:

-ne cautam ce display vrem

-iti aratam ce ne-am hotarat sa luam

-tu vorbesti in LA

-persoana din LA il cumpara

-apoi il trimite la tine

-si tu din Cluj, la noi ramburs cu suma care scrie pe site + transport

 

Corect?

Link to comment
Share on other sites

Deci ca sa fim mai precisi. Ideea ar fi urmatoarea:

-ne cautam ce display vrem

-iti aratam ce ne-am hotarat sa luam

-tu vorbesti in LA

-persoana din LA il cumpara

-apoi il trimite la tine

-si tu din Cluj, la noi ramburs cu suma care scrie pe site + transport

 

Corect?

6660[/snapback]

Corect

Cine vrea sa imi spuna.Nu prea cred ca merge cu ce display vrea fiecare.

Ma apuc sa caut care din cei care vand acolo pe ebay sunt din LA si il pun pe cumnatu-meu sa se inalneasca cu el.Ne trimite poze cu ce are ala de vanzare si preturi.Apoi ia marfa,o trimite la mine si apoi eu o distribui la fiecare.Mai luati in calcul si vama,ca daca sunt mai multe probabil ca nu mai merge vrajeala cu cadou sau donatie.

Eu le trimit mai bine la un prieten de al meu din Buc si mergeti si le luati de la el.

Link to comment
Share on other sites

Vad ca scrie locatia in dreptul lor. Parca si la vanzatorii din Europa la fel. La unii vad ca e statul mentionat, la altii orasul.

 

Acum despre display. Normal display-ul ala "se intelege" cu un DVD, sau mai exact cu unit-ul care il ai in consola, ca doar pentru el e facut. Ce o sa se afiseze pe el in varianta noastra, vine de la PC (de pe serial presupun). Ei... cum se procedeaza ca sa afiseze ce vrei pe el? Teoretic ar trebui sa aiba un controler, dar nu stiu exact cat de usoara este operatia.

Link to comment
Share on other sites

Nu ma pricep la amanunte din astea tehince.Trebuie sa te gandesti bine ce faci cu el.Sunt unele care au TV Tuner,dar sunt mai scumpe.In principiu,te uiti la filme.

Stiu eu niste tigani la Cluj care au un DVD in masina si se aduna toti si se uita la filme in masina.Daca atata ii duce mintea....

Link to comment
Share on other sites

Nu se pune, ideea e sa faci singur.. custom-made adica. Plus ca nu poti dezvolta soft-ul pe care il vrei daca iti iei DVD.

6772[/snapback]

Eu zic ca monitorul poate afisa orice vrei tu,indiferent ce fel de intrari are,sunt tot felul de adaptoare.

Dupa ce vand MP3-ul ala pe care il am de vanzare,o sa imi cumpar un dvd cu monitor in el care se pune ca si un head unit normal.O sa cumpar de la Cioli adaptorul ala pentru head-unit deE39.

Asta e cel mai tare care l-am vazut pana acum,cu doua ecrane suprapuse,unul cu afisaj si unul cu monitor TFT.

post-116-1105310600_thumb.jpg

post-116-1105310625_thumb.jpg

Edited by wlf
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca monitorul poate afisa orice vrei tu,indiferent ce fel de intrari are,sunt tot felul de adaptoare.

Dupa ce vand MP3-ul ala pe care il am de vanzare,o sa imi cumpar un dvd cu monitor in el care se pune ca si un head unit normal.O sa cumpar de la Cioli adaptorul ala pentru head-unit deE39.

6791[/snapback]

 

Da, corect. Ai putea avea intrare si din unit-ul DVD si din dash PC pe care il construiesti. Good point :blink:

In legatura cu adaptorul, se potriveste si cu un DVD? parca unit-urile DVD erau mai groase.

Link to comment
Share on other sites

Da, corect. Ai putea avea intrare si din unit-ul DVD si din dash PC pe care il construiesti. Good point :blink:

In legatura cu adaptorul, se potriveste si cu un DVD? parca unit-urile DVD erau mai groase.

6792[/snapback]

Pai uite-te la pozele cu ala de mai sus.Eu zic ca are aceesi dimensiune.

Edited by wlf
Link to comment
Share on other sites

Nasol e ca cele care au si DVD si monitor in ele si se baga in bord sunt pe la 500$.

Trebuie cumparat monitor in-dash ca este doar 130$ si head-unit DVD cu 65$ separat,ca iese mai ieftin.Eventual DVD-ul se monteaza in torpedou.Unele head-unit-uri au si TV/Tuner si sunt 180$.Oricum nu e mult de investit,sa ai si TV si DVD si sa mai si adaptezi OBC-ul sa iti apara pe monitor.

Link to comment
Share on other sites

Nasol e ca cele care au si DVD si monitor in ele si se baga in bord sunt pe la 500$.

Trebuie cumparat monitor in-dash ca este doar 130$ si head-unit DVD cu 65$ separat,ca iese mai ieftin.Eventual DVD-ul se monteaza in torpedou.Unele head-unit-uri au si TV/Tuner si sunt 180$.Oricum nu e mult de investit,sa ai si TV si DVD si sa mai si adaptezi OBC-ul sa iti apara pe monitor.

6794[/snapback]

 

Mie cel putin mi se par ciudat de mici preturile :blink:

Link to comment
Share on other sites

Corect

Cine vrea sa imi spuna.Nu prea cred ca merge cu ce display vrea fiecare.

Ma apuc sa caut care din cei care vand acolo pe ebay sunt din LA si il pun pe cumnatu-meu sa se inalneasca cu el.Ne trimite poze cu ce are ala de vanzare si preturi.Apoi ia marfa,o trimite la mine si apoi eu o distribui la fiecare.Mai luati in calcul si vama,ca daca sunt mai multe probabil ca nu mai merge vrajeala cu cadou sau donatie.

Eu le trimit mai bine la un prieten de al meu din Buc si mergeti si le luati de la el.

6743[/snapback]

 

vama la un display de 8" e cam 450 mii lei, deci acceptabil.

eu ma inscriu pentru un display de 5" - 5.6" - 6" maxim, preferabil cu intrare RGB (ca un monitor normal de computer) si daca se poate si cu touchscreen.

Link to comment
Share on other sites

vama la un display de 8" e cam 450 mii lei, deci acceptabil.

eu ma inscriu pentru un display de 5" - 5.6" - 6" maxim, preferabil cu intrare RGB (ca un monitor normal de computer) si daca se poate si cu touchscreen.

6802[/snapback]

Cu touchscreen sunt de la 600$ in sus,asa ca mai gandeste-te.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.