Jump to content

un zgomot ciudat la ambreiaj


Recommended Posts

Am zis sa nu intru in complicatii. N-am demontat nimic. Vreau sa scap de sunet, dar parca n-am chef sa ma apuc de mesterit. Nici nu stiu ce sa fac.. N-as vrea sa incep o treaba si sa ma coste nu stiu cat. Desi ambreiajul nu patineaza, deci cred ca problema e minora.

eu am rezolvat aceasta problema foarte simplu.am schimbat rulmentul de presiune si asta a fost tot.daca iti intra in viteza si iti merge asta e problema.erau multi aici pe forum care tot imi ziceau sa schimb tot kitul de ambreaj,sa ma apus sa cheltui vreo 300 de euro.chiar si mecanicul de aici asa mi.a zis prima oara.eu am cumparat rulmentul de presiune care m.a costat in jur de 70 de ron pe original si manopera 150 ron.am aproape un an de atunci si nu mai am nici cea mai mica problema.bye

Link to comment
Share on other sites

.eu am cumparat rulmentul de presiune care m.a costat in jur de 70 de ron pe original si manopera 150 ron.am aproape un an de atunci si nu mai am nici cea mai mica problema.bye

150ron manopera?

a dat cutia jos la banii astia?

cand?vreau si eu!

nu mi-a dat toata cutia jos.a fost usor. in maxim 2 ore era gata.am stat langa el. ca toti spun domnule dureaza o zi.daca ai avea canal sa vezi ce usor e.asta am facuto anul trecut in septembrie.bye

Link to comment
Share on other sites

nu mi-a dat toata cutia jos.a fost usor. in maxim 2 ore era gata.am stat langa el. ca toti spun domnule dureaza o zi.daca ai avea canal sa vezi ce usor e.asta am facuto anul trecut in septembrie.bye

pai cum nu a dat-o toata...cutia ta este din segmente sau cum...nu cumva nu ai schimbat rulment de presiune ci altceva? La unele Peugeot, Opel, Cielo nu dai cutia jos sa schimbi ambreiajul sau componente de'ale lui..un capac si tragi priza in spate iar pe alt capac sub carcasa ambreiajului si pe acolo iese tot..la BMW totusi....sa nu exageram... cutia se scoate si schimbi rulmentul. Inclin sa cred ca te-ai exprimat gresit

Probabil a tras de ea in spate pana a iesit priza din cuplajul placii de presiune, si a bagat mana pe acolo..

Curios...Apropo...ce masina zici ca ai?

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

nu mi-a dat toata cutia jos.a fost usor. in maxim 2 ore era gata.am stat langa el. ca toti spun domnule dureaza o zi.daca ai avea canal sa vezi ce usor e.asta am facuto anul trecut in septembrie.bye

pai cum nu a dat-o toata...cutia ta este din segmente sau cum...nu cumva nu ai schimbat rulment de presiune ci altceva? La unele Peugeot, Opel, Cielo nu dai cutia jos sa schimbi ambreiajul sau componente de'ale lui..un capac si tragi priza in spate iar pe alt capac sub carcasa ambreiajului si pe acolo iese tot..la BMW totusi....sa nu exageram... cutia se scoate si schimbi rulmentul. Inclin sa cred ca te-ai exprimat gresit

Probabil a tras de ea in spate pana a iesit priza din cuplajul placii de presiune, si a bagat mana pe acolo..

Curios...Apropo...ce masina zici ca ai?

rulemtul de presiune l-am schimbat.e un BMW 316 i din '94.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.