Jump to content

bye bye BMW


ovidiu_s

Recommended Posts

Cum spune si titlul , am hotarat sa ma despart de BMW-ul meu, dupa aproape 3 ani, nu din cauze tehnice ca sa zic asa, masina a mers si merge perfect, dar am avut o oferta buna la ea si n-avea rost sa mai astept. Masina era 2002, si destul de standard ca dotari, nu am ales sa dau anunt pe forum pentru ca am vazut ca nu s-au vandut masini aici niciodata si sincer nici de comentarii de genul "nu are xenon, nu are trapa, nu are etc.." n-aveam chef. Cel care-a cumparat-o e un cunoscut de-al meu care stia cum am tinut masina, plus ca i-am dat-o cu set de cauciucuri de iarna, discuri si placute schimbate, brate noi si bucsi, schimb ulei si filtre..astea au intrat in pret. Nu ma gandeam c-o sa fie asa greu s-o vand, m-am razgandit de doua ori dar...oricum ma uitam la ea, eu nu mai am permis de-o luna si ceva si tot nu reusesc sa-l recuperez, serviciul s-a dus si-ala :D ..deci sunt cam pe 0.

Urmatoarea masina va fi cu siguranta tot BMW, nu parasesc clubul :twoup: dar trebuie sa mai stau pe bara o perioada pana-mi revin. Deocamdata o sa merg cu un C200 Kompressor, pe care-l mai imprumut de la tata, oricum m-a convins ca la Mercedes o sa trec probabil la 50 de ani :D , e prea comod si relaxat..nu esti acolo pe drum ca in BMW.

Imi place mult E46 coupe facelift dar sa dau 19-20 000 pe un E46 fie el si coupe...parca nu e-n regula , cred ca tot un E90 ar fi mai ok, acum ramane sa ma sfatuiesc cu voi cand va veni momentul, si daca va fi diesel sau benzina...Eu n-am avut nici o problema cu dieselul nici de turbina , nici de injectoare, nici pompe, am toata lauda pentru motorasul asta pe unde m-a dus :twoup:

Link to comment
Share on other sites

totusi cine esti ?

nu ar trebui sa intrebi pana nu cauti, Ovidiu te asteptam cu noua masina, daca vrei sa vezi un coupe uitate la al meu :twoup:

 

Pai m-as uita da acum n-am nici macar permis sa vin pana la Bucuresti, oricum sunt dator cu o sticla de whisky la tine..te mai bagi la niste shoturi ?

Link to comment
Share on other sites

Sper sa reusesti sa-ti cumperi cat mai repede un alt BMW si sa-ti recuperezi si permisul...

PS: acum cateva zile era sa o musc si eu pe Buc-Pitesti pe restrictie dar mi-am adus aminte de tine..

 

:twoup: ..dai o bere

 

foarte neplacut sincer... :D

 

 

las ca poate tot raul spre bine...poate iti vei lua unu mai nou si mai zvacos... :twoup:

 

Mersi si eu sper la fel, desi in vremurile astea chiar nu mai poti sa te bazezi pe nimeni si nimic...

Link to comment
Share on other sites

totusi cine esti ?

nu ar trebui sa intrebi pana nu cauti, Ovidiu te asteptam cu noua masina, daca vrei sa vezi un coupe uitate la al meu :twoup:

 

Pai m-as uita da acum n-am nici macar permis sa vin pana la Bucuresti, oricum sunt dator cu o sticla de whisky la tine..te mai bagi la niste shoturi ?

oricand, daca vii in weekend iesim pe afara ca de obicei :D gasim noi sa bem si un shot :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Cum spune si titlul , am hotarat sa ma despart de BMW-ul meu, dupa aproape 3 ani, nu din cauze tehnice ca sa zic asa, masina a mers si merge perfect, dar am avut o oferta buna la ea si n-avea rost sa mai astept. Masina era 2002, si destul de standard ca dotari, nu am ales sa dau anunt pe forum pentru ca am vazut ca nu s-au vandut masini aici niciodata si sincer nici de comentarii de genul "nu are xenon, nu are trapa, nu are etc.." n-aveam chef. Cel care-a cumparat-o e un cunoscut de-al meu care stia cum am tinut masina, plus ca i-am dat-o cu set de cauciucuri de iarna, discuri si placute schimbate, brate noi si bucsi, schimb ulei si filtre..astea au intrat in pret. Nu ma gandeam c-o sa fie asa greu s-o vand, m-am razgandit de doua ori dar...oricum ma uitam la ea, eu nu mai am permis de-o luna si ceva si tot nu reusesc sa-l recuperez, serviciul s-a dus si-ala ;) ..deci sunt cam pe 0.

Urmatoarea masina va fi cu siguranta tot BMW, nu parasesc clubul :P dar trebuie sa mai stau pe bara o perioada pana-mi revin. Deocamdata o sa merg cu un C200 Kompressor, pe care-l mai imprumut de la tata, oricum m-a convins ca la Mercedes o sa trec probabil la 50 de ani :P , e prea comod si relaxat..nu esti acolo pe drum ca in BMW.

Imi place mult E46 coupe facelift dar sa dau 19-20 000 pe un E46 fie el si coupe...parca nu e-n regula , cred ca tot un E90 ar fi mai ok, acum ramane sa ma sfatuiesc cu voi cand va veni momentul, si daca va fi diesel sau benzina...Eu n-am avut nici o problema cu dieselul nici de turbina , nici de injectoare, nici pompe, am toata lauda pentru motorasul asta pe unde m-a dus :twoup:

Pana iei alt BMW poate te mai dau eu o tura cu al meu :twoup: :D :D :D :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.